Türkiye neden en fazla phonk dinleyen ülke?

Son zamanlarda sosyal medyada insanlara "havalılık" duygusu aşılanmaya çalışılıyor. Phonk adı verilen tür ise bunu sağlamakta kullanılıyor. Phonk un türkiyede daha fazla dinlenmesinin sebebi ise türklerin popüler kültüre daha bağlı olması.

Phonka bir müzik değil diyemessin. Konuyu abartma. Phonk senden bile yaslı bir muzik turu belki yasını bilmedigim icin bir şey diyemiyorum. Ama phonk memphisin soguk sokaklarından gelen bir tur ve gereginden fazla saygı duyman gereken insan cıktı o kucumsedigin phonkdan... DJ smokey, soudiere gibi insanları kucumseyemessin. O zaman pop da muzik degil. Ben sarkılarımda sample kullanmıyorum. Mixini kendim yapıyorum. Pek yetenekli degilim belki ama cahil oldugum anlamına gelmiyor. İki studyo kurdun diye tanrı olmuyorsun. Kendine gel insanların ozguvenini kırma. Sırf sektorde deneyimli oldugun icin sana saygı duyup uslubumu koruyorum.
Hocam vallaha zaman kaybı boşuna yazmayın değmez. Adamın cevaplarını okuyunca dedim yazmaya bile gerek yok çünkü sadece benim zamanıma yazık olacak.

"T.D.K ya göre cahil;
(ca:hil), Arapça cāhil
1. sıfat Öğrenim görmemiş, okumamış:
2. sıfat ► bilgisiz:
3. sıfat, ağızlardan Deneyimsiz, toy olan (delikanlı veya kız)."

Mesleğim alanına giren konularda tanımlama yapma hakkına herkesden çok sahibim.
30 yıllık müzisyenlik, kariyerimde 3 stüdyo sahibi olmak, yüzlerce sahne tecrübesi, Müzik ve ses teknisyenliği bulunmakta. Buna rağmen kendime "Prodüktör" demeye çok kolay cesaret edemem.

Kendinize Prodüktör diyebilmek; İki tane video seyredip, FL stüyoda arka arkaya kendi üretmediğiniz başlalarına ait sapleları dizmek olduğunu düşündüren, sizin dinlediğiniz müziğin bu şekilde üretiliyor olmasından, kendinizi onu üretenler ile eşit saynamından ileri geliyor. Seviye o kadar üşük ki; iki tane kopyala yapıştır ile müzik eğitimi bile almadan kendinizi müzik yaptığınıza inandırıyorsunuz. Buna inanmak ta istiyorsunuz. Çünkü çabalamak işinize gelmiyor, kolay yoldan şöhrete, beğeniye olaşmak daha cazip.

"Phonk" müzik değildir. Müzik; müzik kularllarını bilen, eğitimini almış, armoni bilen kişiler tarafından üretilir. Sektörün tamamı sample dizer, O dizdiği seslerin ne armonisini ne de niteliğini bilmez. Üretilen bir şey yoktur ortada. Sözler zaten detoneliğin cennetidir. Bunu dinleyenlerin de seviyesi onu anlamaya yetmez.

Not: Bunun arkasından -"Ama sözlerde edebi unsurlar var, -"Haksızlığa, adaletsizliğe isyan var." -" Sokaklarda doğmuş bir tarz".. şeklindeki karşılıklar ile başlayan yanıtlarınızı verebilirsiniz...

Dediklerinizin çoğunda haklısınız evet. Ama bir kısım hariç...
Phonk'un olayı budur efendim. Basit olması, ayrıca bu türü dinleyen insanlara cahil demek nedir?
Eğlenmek için Okumuş olmak mı gerek? bilgi sahibi mi olmak gerek? deneyimli olmak mı gerek?
Kim size bu türü dinleyenlerin seviyesini küçümseme yetisini size veriyor?
Anlattığınız kadarı ile siz Müzik üretme konusunda deneyimlisiniz, deneyimli olduğunuz konu hakkında doğru bilgileri vermek veya yorum yapmak hakkınızdır evet.
Ama dinleyen insanlar? Phonk Türüne saygı duymak zorunda değilsiniz. Ancak dinleyene saygı duymak zorundasınız. O dinleyen insanın tercihidir, eğer birisi Phonk dinliyor ise bu onu ''Cahil'' yapmaz. Eğlenmek için ne bir bilgiye ne deneyime ne de eğitime ihtiyacın vardır.
Ülkenin cehalet seviyesini Phonk üzerinden mi anlatmaya çalışıyorsunuz? Komik.
Hangi Phonk üreticisine ne diyorsanız deyin, dinleyen insanlar hakkında hiçbir yargıda bulunamazsınız. Çünkü o insanın kendi zevkidir, sizi alakadar etmez.
Diğer konularda size katılıyorum. Phonk müzik değildir. Müziğin tam tersidir.
En başından açık görüşlü bir şekilde davransaydınız hiçbir problem görmezdim.
Phonk'a karşı olan yargınızı dinleyen insanlarada aktarıyorsunuz. Yanlış bir davranış
Kısa kesecek olursak. Kimin ne dinlediği sizi alakadar etmez. burada kastettiğim şey insanların zevklerine karışamazsınız. Bir üretici olarak tabikide insanların hangi türleri dinlediğinin analinizi yapmanız gerekir. Bu konu gereksiz uzadı, Kariyerinizde başarılar.

bu türü dinleyen insanlara cahil demek nedir?
Açılımı aşağıda;
"T.D.K ya göre cahil;
(ca:hil), Arapça cāhil
1. sıfat Öğrenim görmemiş, okumamış:
2. sıfat ► bilgisiz:
3. sıfat, ağızlardan Deneyimsiz, toy olan (delikanlı veya kız)."
Kim size bu türü dinleyenlerin seviyesini küçümseme yetisini size veriyor?
Alanında aldığım eğitimler, müzisyenlik ve mesleki tecrübem.
İcra edilen şey (siz phonk diyorsunuz), kalitesi ve kitlesi arasındaki ilişkiyi bu sayede kurabiliyoruz.
O dinleyen insanın tercihidir, eğer birisi Phonk dinliyor ise bu onu ''Cahil'' yapmaz.

"TDK ya göre tercih"
isim, Arapça tercīḥ
► yeğleme:

Tercih en az iki ya da daha çok şey arasından seçmektir. Seçim ise başta bilinçli olma hali daha sonra bilgi, eğitim ve deneyim gerektirir. Bu vasıflara sahip olmayan bir bireyin yaptığına tercih denmez. Dayatma, sunulana razı olma, kabul ediş, çevresine uyma, özenme halidir.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı