Türkiye, Osmanlı İmparatorluğu'nun devamı mıdır?

ValiBey36

Hectopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Ryzen 5 1600 AF İşlemci
INNO3D GTX 1650 GDDR6 Ekran Kartı
Biostar A302M Anakart
500GB SEAGATE HDD+PATRİOT BRUST 240GB SSD
2x8GB Crucial 3000MHz CL15 RAM
LG 22MK400H Monitör
Meslek
Öğrenci
Çoğu tarihçi bunu tartışıyor. İlber Ortaylı "devamıyız" diyor. Bence de devamıyız çünkü, Türk tarihi çok önceden başlarken Türkiye tarihi 1071'den başlar. 1071'den beri Anadolu, Irak, Azerbaycan gibi Türklerin yurt edindiği bölgede bu kadar kesin bir devlet kurulmadı. Ayrıyeten günümüzde emniyet, itfaiye, Kızılay gibi birçok kurum Osmanlı'dan kalma. Kurtuluş savaşında bile çoğu cephede Osmanlı'dan kalma ordular kullanıldı. Sizce devamı mıyız?

Kuranların çoğu Osmanlı askeri :) Başta kurucusu. Cevap basit.

Yanlış bir düşünce bence. Katılmıyorum. Gazi Mustafa Kemal Atatürk zaten o dönemdeki Osmanlı'dan memnun değildi. Çokça susturulmaya çalışılmıştı bildiğiniz üzere. Ben onun bize miras bıraktığı ülkeye Osmanlı demeyi haksızlık olarak görüyorum.

Yanlış bir düşünce bence. Katılmıyorum. Gazi Mustafa Kemal Atatürk zaten o dönemdeki Osmanlı'dan memnun değildi. Çokça susturulmaya çalışılmıştı bildiğiniz üzere. Ben onun bize miras bıraktığı ülkeye Osmanlı demeyi haksızlık olarak görüyorum.
Osmanlı demiyorum zaten. Ölü bir devletin küllerinden doğan yepyeni bir Cumhuriyetiz, orası ayrı :).

Makedonya>Roma İmparatorluğu>Bizans İmparatorluğu>Osmanlı İmparatorluğu>Türkiye-Yunaninstan.
Bu ülkeler birbirlerinin devamıdır. Osmanlı her şeyini Bizans'tan devraldı ve bize miras kaldı.
Türkiye, Osmanlı'nın devamıdır. Aynı zamanda Yunanistan'da. Yunanlar tam 500 yıl boyunca Osmanlı'da yaşadı. Osmanlı aslında Müslüman Roma'dır.
Genetik ve Kültürel olarak Yunanlar ile çok benzeriz.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı