Türkiye'de Atatürk neden sevilmiyor?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bir insan neden Atatürk'ü sevmiyor sorusuna karşılık şöyle bir soru sorulabilir. Bir insan neden cahildir?

Atatürk'ün kapatmaya çalıştığı dergahlarda, tarikatlarda cemaatlerde beyinleri yıkandığı için. Oyun parkında çalışıyorum, 6 yaşında kızın başını kapatmışlardı oynamak için getirdiklerinde. Hiç getirmese daha iyi, sonuçta namahrem erkeklerle temas edebilir aman çok günah.

Atatürk'ün kapatmaya çalıştığı dergahlarda, tarikatlarda cemaatlerde beyinleri yıkandığı için. Oyun parkında çalışıyorum, 6 yaşında kızın başını kapatmışlardı oynamak için getirdiklerinde. Hiç getirmese daha iyi, sonuçta namahrem erkeklerle temas edebilir aman çok günah.
Lanet olsun ki iç Anadolu'nun çoğu yeri böyle.

En sinir olduğum gruplardan biri de abdülhamit aşığı olan grup, TRT'den iki üç bölüm izleyip Abdülhamit i kahraman gibi övüyorlar. Bunların bir üst seviyesi de Abdülhamit vs Atatürk gibi saçma sapan karşılaştırmalar yapıp Abdülhamit iyi diyen akp liler.

Gözlerini görüp tahrik oldum bunun gözleri neden açık, hemen gözlerini de kapatın(!)

Küçük çocukları zorla kapatan hatta çarşaf giydirenler bile var. Be adam küçük çocuğa neden yapıyorsun bunu? Bırak büyüyünce kendi kararı ile yapsın.

Yurt dışında heykelleriyle, seveniyle Atatürk'ü tanıyan ve hayran olan insan çok. Hatta bir ara bir ülkede Atatürk heykelini savunan yabancılar vardı. Öte yandan Türkiye'de sevmeyen ve saygı duymayan insanlar çok fazla. Sevmek zorunda değilsin ama saygı duymak zorundasın bence. Heykeline saygısızlık yapan direkt anıtkabi'e gidip saygısızlık yapan çok insan var. Peki bu neden böyle? İnsanlar neden onlara şu an doğmalarını sağlayan, hür irade ile özgür bir şekilde yaşamalarını sağlayan bir insanı sevmiyorlar? Mesela bende çok milliyetçi değilim ve çevremdekilere nazaran daha az sevgim(seviyorum fakat çevremdekiler kadar değil) var fakat saygı duyuyorum bence Atatürk'ün ileri görüşlülüğü ile yaptığı ve söylediği şeyler bile harika ve göz ardı edilemeyecek şeyler bence.

Atatürk değil ülke şu anki düzen yani bana göre şu anki durumda ülkenin tek iyi yanı tarihi yani Atatürk onun dışında insanımızda kötü yönetimde kötü açıkçası bu ülkenin tarihi olmasa sevemezdim tarih dışında her şey kötü atamın ülkesine sahip çıkamadılar.

Derinlere iniyorum.

tumblr_5623083fc60f93747235b10861d2f868_0e87ddb7_1280.jpg

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı