Türkiye'de çoğunluğun düzgün olduğu bir okul var mı?

Haklısın kardeşim, hak veririm de 0.08'lik dilime yazık etmişsin. Galatasaray, kabataş erkek lisesi gibi liseler gelirdi o puana.

Geliyordu hocam da dediğim gibi hem uzak hem de ailem daha yakın bir şehirde olmamı istedi.

Hocam Discord'da konuştuğum birisi vardı. 0, 5'li bir lisede okuyor.
Yine pis tipler falan oluyormuş. O kadar da şey değil yani. Hatta olimpiyata katılmış.
Hocalar boş ver falan mı ne dermiş. Yani desteklememişler fazla da. Belli başlı hocalar yardım etmiş.

Bazı hocaların işine gelebiliyor böyle kafa çocuklar falan ama aynı kafa çocuk bir sürü kuralı çiğneyince de görmezden geliyorlar.

Herkes senin kafana uyacak diye bir şey yok kendini elit olarak görüyorsun neye dayanarak?

Benim kafama uyma uymama gibi bir durum değil hocam dediğim. Dersi saçma esprilerle bölen, doğru düzgün konuşamayan, çoğu yerde kuralları alenen bir şekilde çiğneyen insanlardan bahsediyorum. Ben onlardan elitim demiyorum o kadar saçma şeyler yapıyorlar ki ben elit gibi kalıyorum yanlarında demek istiyorum. Umarım anlatabilmişimdir.

Popüler kültür olmaya başlayan her şeyin (müzik, giyim, saç vb.) Bir anda 40 yıllık hastası gibi davranmayan herkes bence belli miktarda elittir. Arkadaşın kastı da bu herhalde.

Aynen söylediğiniz gibi hocam.

Vallahi okulda kimse birbirine zorbalık yapmıyorsa insanların aynı olmasına gerek yok popüler kültür hastası olmana gerek yok gençler onu seviyor demek ki mantıklı mantıksız şeyler mi değil mi kişinin görüşü ama bunu söyleyip kendini üstün veya alçak görmek bilemedim.

Zorbalık minimal düzeyde oluyor hocam. Üstün veya alçak görmekten kastım şu: Bu insanlar grupları ne derse sorgulamadan yapan, popüler olduğu için bir şeyi seven, sadık olamayan ve genelde birbirinin arkasından konuşan insanlar ki gözümün önünde tanıdığınız iki insan yapabiliyor bu arkadan konuşmayı. O yüzden bu insanlara göre üstünüm ya da alacağım diyemem ama bu rahatsız edici bir şey. Kastettiğim üstünlük-alçaklık ya da elitlik-köylülük mecazi ve benzetmek için söyledim.

Elit insanların olduğu okullar da okumak istiyorsan yukarıdaki arkadaşın dediği robert koleji gibi yerlerde parayla okuycaksın. Meslek lisesinden mezunum. Okulda her türden eleman vardı. Fen lisesi çoğu insanın gözünde zeki öğrencilerin bulunduğu bir yer olarak gözüküyor ama ortamı nasıldır bilemem.

Fen lisesine göre değişiyor hocam ama en baba fen lisesinde bile böyleleri vardır. Zaten beklentim çoğunluğun iyi olmasıydı ama o da olmadı.

Son düzenleme:
Kurtulamıyorsun öyle boş, beleş, aptal insanlardan ölene kadar karşına çıkıyorlar sanki bir sınavın içindeymişsin gibi. Ben bunu Bill Gates'in suratına pasta yapıştıran 3 salağı gördükten sonra anladım. Yani en iyi yere gelsen bile insanlardan çekiyorsun.

Son düzenleyen: Moderatör:
Türkiye'de kuralları çiğnemeyen enayidir kimse kusura bakmasın.

Çok yoruma açık bir ifade hocam. Biri gelip sizi öldürse haklı mı olacak yani?

Kurtulamıyorsun öyle boş, beleş, aptal insanlardan ölene kadar karşına çıkıyorlar sanki bir sınavın içindeymişsin gibi. Ben bunu Bill Gates'in suratına pasta yapıştıran 3 salağı gördükten sonra anladım. Yani en iyi yere gelsen bile insanlardan çekiyorsun.

İnsanın olduğu yerde cehalet illa oluyor ama çoğunluk olması yoruyor be hocam.

Yeni konular

Geri
Yukarı