Türkiye'de neden Noel kutlanmıyor?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Noel kutlanmıyor ama yılbaşı kutlanıyor. Gördüğüm en dindar insanlar bile, hacı dedem bile tombala oynuyor. Ne fark var?

Kutlanması saçma geliyor. Hristiyan bile neden kutladığını bilmiyor. Saf insan yılbaşı kutlaması sanar ama şöyle süslemeler güzel olurdu.
Genelde eğlence, partilemek için partiliyorlar.

Adamlara her gün parti.

Kendinize gelin Asım'ım Nesli geliyor kalkmış noel moel zırvalıklardan bahsediyorsunuz. Allahuekbeeer!..

1639507526642.png

(!) (Bunu kesin görmeyenler olacak)

Hocam kutlanacak bir şey yok bir yıl bitiyor öbürü geliyor ecelin yaklaşmasını kutluyoruz farkında değiliz. Gün geçtikçe ecel yaklaşıyor.
Noel bu kanka. New Year değil. İsa'nın gelişini kutluyorlar.

Bizde de kutlu doğum haftası var, ama öyle partilemiyoruz.

Bu ekonomide ne partileyeceksin ki, 2-3 maaşı vermen lazım. Ne için, 2 gün 1 gece eğlenmek için. :)

Arkadaşlar bence konu sahibi dini açıdan değil de daha çok kutlama açısından bakmış, kutlama açısından bakarsak gerçekten insanların içine tatlılık veren, o ayın atmosferini değiştiren eğlenceli bir tasarım var, ülkemizde yılbaşı tasarımları yapılıyor ama bir noel etmez. Keşke sokaklar yılbaşı adı altında böyle süslense, ne kadar eğlenceli ve güzel olurdu. Bende isterdim büyük süslü, ışıklı çam ağacı, ışık süslemeleri görmek karın ortasında çok güzel olurdu. Dini açıdan bakacaksak saygı duyarım onlara.

Arkadaşlar bence konu sahibi dini açıdan değil de daha çok kutlama açısından bakmış, kutlama açısından bakarsak gerçekten insanların içine tatlılık veren, o ayın atmosferini değiştiren eğlenceli bir tasarım var, ülkemizde yılbaşı tasarımları yapılıyor ama bir noel etmez. Keşke sokaklar yılbaşı adı altında böyle süslense, ne kadar eğlenceli ve güzel olurdu. Bende isterdim büyük süslü, ışıklı çam ağacı, ışık süslemeleri görmek karın ortasında çok güzel olurdu. Dini açıdan bakacaksak saygı duyarım onlara.
Kutlanmaz çünkü gavurlara özenirsen dinden çıkar sen de kâfir olur ve açlıktan birbirinizi yersiniz. Türlü belalara uğrarsınız!.. Aman haaa...

Evet.

Cadılar Bayramı dini bir bayram mı bilmediğimden soruyorum.

Evet hocam herhalde Hz. İsa'nın ölümü için kutlanıyor yanlış to biliyor olabilirim ama dinle ilgili olduğunu biliyorum.

Arkadaşlar bence konu sahibi dini açıdan değil de daha çok kutlama açısından bakmış.
Kutlama, süsleme örnek veriyorum nevruz gününde ya da başka bir bayramda da yapılabilir. Sırf bunun için Noel kutlamaya gerek yok ki. Bizim kültürümüzde olmayan bir şeyi kutlamak komik olacaktır sanıyorum. Hristiyan değilsen kutlamanın anlamı nedir?

Kutlanmaz çünkü gavurlara özenirsen dinden çıkar sen de kâfir olur ve açlıktan birbirinizi yersiniz. Türlü belalara uğrarsınız!.. Aman haaa...
Kutlanmasını istediğimi yazmadım oraya, süslemeleri çok eğlenceli olmuyor mu ? hocam kendinizi kandırmayın herkes güzel o büyük yılbaşı süslemelerini ister sokaklarda. Kutlansın demiyorum zaten, iyi bakın, yılbaşı adı altında öyle süslemeler olsa güzel olurdu dedim.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı