Türkiye'deki ateistlerin sayısı neden artıyor?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Abi biraz daha açar mısın cümleyi.

Çok basit. Sen Allah'a inanıyorsun ve bana diyorsun ki "Yoksa sen Allah'ı inkar mı ediyorsun?"

Ben de diyorum ki, benim tanrım da Uçan Spagetti Canavarı. Yoksa sen Uçan Spagetti Canavarı'nı inkar mı ediyorsun?

Arkadaş göre ben bu soruyu soramam. Oysa ki o sorabiliyor. Ben niye soramıyorum?

@whyGhosT Arapça çok geniş bir dil olduğu için bir kelime Türkçedeki birden fazla manaya gelebiliyor. O yüzden doğru yorumlamak lazım.
Tefsir, eğip bükmekten ileri gitmiyor. Her kafadan ayrı ses çıkınca insan hangisine yöneleceğini şaşırıyor. Bu da diğer çıkmazlardan bir tanesi işte. Şimdi ben burada sana öyle yorumlar çıkarırım ki kafayı bozarsın.

Türkler talkan ve curcan katliamı ile zorla müslüman olmuşlardır.
Aslında "zorla müslüman oldular" demek hem doğru hem yanlış. Çünkü o dönemlerde türklerin bir devleti yoktu, türk boyları vardı. Bazı boylar kendi istediği ile müslüman olmuş, bazı boylar ise terörist emevilerin kılıç zoru ile müslüman olmuşlardır.

Haklısın, kolay kolay değiştirmezler fakat kılıçtan geçirirsen ve kadınların bazılarını kendine cariye yapıp bazılarını pazarlarda satarsan zamanla oturtursun beyinlerine istediğini.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
İlber Ortaylı. Cevabını bulacağına şüphe etmiyorum.

Çok basit. Sen Allah'a inanıyorsun ve bana diyorsun ki "Yoksa sen Allah'ı inkar mı ediyorsun?"

Ben de diyorum ki, benim tanrım da Uçan Spagetti Canavarı. Yoksa sen Uçan Spagetti Canavarı'nı inkar mı ediyorsun?

Arkadaş göre ben bu soruyu soramam. Oysa ki o sorabiliyor. Ben niye soramıyorum?
Bazı insanlar fikirlere saygı duymayabiliyor hocam. Yanlış anlaşılabiliyor. İnanmamak saygısızlıkmış gibi düşünülüyor.

Bazı insanlar fikirlere saygı duymayabiliyor hocam. Yanlış anlaşılabiliyor. İnanmamak saygısızlıkmış gibi düşünülüyor.
Bizim sorguluyor olmamız bile çoğusu için küfür. Zaten bizler de kafirleriz ve cezamız belli hocam...

Başlıktaki sorunun cevabi basit islamiyeti yanlış yansitanlar olduğu için. En basitinden televizyonda haberlere baş örtülu kadinin Atatürk'e kufur ettigi haberi çikiyor insanlar da saniyor ki tum musluman olanlar bu kadin gibi aklini kullanamiyor bağnaz oluyor. Sanki dine bağli olmayip yanliş duşunen kimse yok ülkede. Muslumanlik eger dogru yansitilsa ateist artişi olacagini duşunmuyorum insanlar bağnaz sorgulamayan muslumanlari gorup muslumanligi bagnazlik akilsizlik sanıyorlar.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı