Türkiye'deki gidişat

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Fheron

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Her gün ayrı bir olay her gün ayrı bir skandal. Bir lise öğrencisi olarak ben de bu olayların mağdurlarındanım. Merak ediyorum gidişat hiç de iyi değil. Peki çözüm? Sizce bu durumdan nasıl çıkabiliriz?

Sizce bu durumdan nasıl çıkabiliriz?

Bence bu durumdan kurtulmak imkansız gibi.

Gidişat kötü, sürekli daha da kötüye gidiyor.

Baştakilerin bir şey yapması lazım, yaparlar mı bilemiyorum. O durumda gençlerin harekete geçmesi lazım, %90'ı böyle bir şey yapmıyor tabii ki.

Şuan lisedeyim, ama şansım iyi giderse seçmeyi düşündüğüm bölüm olan "Çizgi Film ve Animasyon" bölümünün yüksek lisansını yapıp Türkiye'den çıkmak gibi bir planım var. 3D animatörlük iyi donanımlar isteyen bir bölüm, Türkiye'de bunları edinmek çok daha zor.

Ülkenin geleceği konusunda pek ümitli bakamıyorum.

Bence bu durumdan kurtulmak imkansız gibi.

Gidişat kötü, sürekli daha da kötüye gidiyor.

Baştakilerin bir şey yapması lazım, yaparlar mı bilemiyorum. O durumda gençlerin harekete geçmesi lazım, %90'ı böyle bir şey yapmıyor tabii ki.

Nasıl bir mesajdır bu. Ülke demokrasi ile yönetiliyor. Sandık diye bir şey var.

Şuan lisedeyim, ama şansım iyi giderse seçtiğim bölümün yüksek lisansını yapıp Türkiye'den çıkmak gibi bir planım var.

Ülkenin geleceği konusunda pek ümitli bakamıyorum.
Ülkenin geleceğini değiştirecek kişi belki de sizsiniz, kim bilebilir?
Yönetim ve ülkenin genel durumu ne olursa olsun biz farklı olmaya çalışmazsak, belki içinde bulunduğumuz bu durum daha da kötüye gidecek. Bu nedenle fark yaratacak kişi olmak için herkes çabalamalı diye düşünüyorum.

Zaman, şans en önemlisiyse iyi bir vizyon ile bu durumdan çok daha iyi duruma geçebiliriz. Ama buradaki önemli olan iyiden kast edilen ne? Asıl önemli olan bu sorudur. Ülkenin sözü geçen güçlü bir ülke olması mı vatandaşın alım gücünün yüksek olması mı? Öncelikle ne yapmak istiyoruz bunu belirleyip geleceğe yönelik adımlar atılmalı.

Şahsen vatandaşın mutlu olup alım gücünün yüksek olması benim için daha önemli ama tabii ki devlette belli bir güçte olmalı. Her şey bu dengelerde bitiyor işte. Misal olarak hastanelerde Türkiye'de çoğu hizmet ücretsiz çünkü parasını vatandaş ödüyor. Bu hizmetten faydalan faydalanma parasını ödüyorsun. Tatile gidebileceğin parayı devlet senden bir şekilde alıyor. Yine Türkiye için vergilendirme sisteminde büyük değişikliğe gidilmeli. Bir kere verginin vergisi alınıyor bu ülkede. Ayrıca çağ dışı ve gereksiz hatta yanlış olan birçok vergi, vergilendirme sistemi var.

Sonuç olarak mevcut sistemi yıkmaktan korkmayan yenilik yapmak isteyen kişilerin önü açılmalı, yetki hasımlara değil hak edenlere verilmeli.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı