Türkiye'deki gidişat

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Herkes şikayetçi kimse kıçını kaldırıp değiştirmek için çalışmıyor. Tembeliz üstelik cahil bir milletiz.
Doğru fakat sandıklara bakıldığında sanki çoğunluk biz değilmişiz gibi görüyorum. Ayaklanma çıkaranlara zaten olacaklar belli. İşin en kötü tarafı şikayetçi olanın herkes olmaması...

Not: Ayaklanma destekcisi değilim.

Neden bazı şeyler bu kadar çabuk unutuluyor?

Adam iki ayyaş diyor bunun üstüne destekleniyor. Sonra az bir tarih bilgisiyle televizyon programına çıkıyor ve olan bilgisiyle imzası yoktur belgede yahu falan diyor üste çıkmak için. Şimdi sorsak hükümet destekçilerine hepsi kemalist...

Bir kesimin ne kadar cahil olduğumuzu açıklayabildim herhalde...

Aşağı yukarı son 5 yıldır gidişat böyle, sizi yeni etkilediyse şanslısınız ne diyeyim. Bu akşam tamamen şeffaf bir yönetim reformu olsa 10 sene önceki hale gelmek için en az 20 sene geçmesi lazım. Kısaca istediğiniz kadar tepki gösterin sizin için o dönem bitti. Belki bugün bebek olanlar veya çocuklarınız daha iyi hayat kalitesine ulaşır. Bu nüfus ile o da imkansıza yakın ya neyse.

"Bir umut varsa proleterlerde olmalıydı, çünkü partiyi yok edecek güç ancak Okyanusya nüfusunun %85'ini oluşturan bu hor görülmüş kitlelerde harekete geçirilebilirdi.''

Her görüşüne katılmayan o zaman birbirini assın kessin. Bugün Erdoğan asılsın yarın da başa kim geliyorsa sevmeyenleri tarafından asılsın. Bu nasıl bir sığ düşüncedir. Bir de size destek verenler var. :)
İşte senin gibi düşünceye sahip olanlar işine geldiği gibi anlıyor. Sorun 2 insanın farklı düşüncelere sahip olması değil. Sorun bunu "tapma" noktasına getirip, halkı birbirine düşman edenler. Örneğin mahalledeki uzun abi ile annemi yatakta bulsam annem suçludur diyen birileri var. Bunlardan bahsetmezsin tabii.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı