Türkiye’den binlerce kullanıcısı bulunan Starbucks ve Netflix destek mesajı yayınlamadı!

Satırbaks en ufak destek mesajı yayınlamasın, üstüne üstlük bizi şöyle sepetlesin hala oraya gitmeye devam edelim;

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bedava paramızı almıyorlar. Çıkar ilişkisi. Hayır kurumu değil bunlar.
Olsun, kimse bedava paramızı almıyorlar demiyor ki? Mesela müşterileri başka kahve firmaları yerine orayı tercih ediyorlar. Gerek ortamından veya kalitesinden, sen de onları düşünüp yanında olduğunu göstermen şirket hisselerinde değer kaybına falan mı yol açar?

Olsun, kimse bedava paramızı almıyorlar demiyor ki? Mesela müşterileri başka kahve firmaları yerine orayı tercih ediyorlar. Gerek ortamından veya kalitesinden, sen de onları düşünüp yanında olduğunu göstermen şirket hisselerinde değer kaybına falan mı yol açar?
Müşterilerde sevdiği için gelmiyor ki. Prestij kazanıyorlar.

Zırt pırt gereksiz gereksiz şeyler paylaşmakta üzerine rakip tanımayan Netflix bir mesaj bile yayınlamadı çok zeki Albert Einstein arkadaşlar önemsiz olduğunu bahsetmişler mesele önemli ve Türkiye'de milyonlarca kullanıcın varken insan olamadı Netflix ve Starbucks önce adam olmayı bilecek en azından tepki yerinde üyelik iptallerini doğru buluyorum.

Herkes kendi fikrini paylaşabilir, isteyen kişi "paylaşmak zorunda değil, zorlamayın" veya "paylaşmak zorunda, Türkiye sayfası ilgisiz" gibi cümleler kurabilir ve saygım sonsuz, herkesin kendi düşüncesi ancak şu konuda Netflix Türkiye bilerek paylaşmadığı yönündeyim: Yeri geldiğinde gerekli PR ve gerekli reklamlar için her şeyi yapan Netflix Türkiye zamanında Demet Akalın'ın Netflix Kulüp için yaptığı paylaşımı Retweet yapıp kaç kez prim kastı, Twitter sayfasına epey ün ve şan geldi. Yeri geldiğinde böyle saçma paylaşımlar yapıp yeri geldiğinde Türkiye'deki bu durumu paylaşmaması ve umursamaz olması benim şahsi düşüncem, çok yanlış. Yine de bir diğer düşüncem Netflix Türkiye, resmi bir sayfa ve Netflix'e bağlı. Netflix izin vermiyor gibi bir düşüncem var ancak sanmıyorum, Netflix Türkiye'nin de kendine ait genel yayın yönetmeni vardır illa ki ve bu kararları kendi başlarına alıyordur.

s-dfb6cb5fc0b400c8b175cc9e574fb292f994dedf.jpg

Tadı güzel eyvallah. O parayı vermem ama. Bir kahveye 60 lira vermek enayilikten başka bir şey değildir. Paran senin paran, beni ilgilendirmez. Orası ayrı. Benim fikrim bu :)
Hocam deniz kenarı kafeler oluyor ya. Oraya giderim. Oralarda da çay kahve 50-60 bandında.
İstanbul Anadolu yakası için konuşuyorum.

Bazı global markalar hiç bir zaman bu tür mesajlar yayımlamazlar.

Al-shaya grubunun ise (Starbucks Türkiye Kuveytli bu şirkete bağlı) en azından insani olarak destek olmasını beklerdim.

Geri
Yukarı