Türkiye'nin eğitim sistemi aslında mükemmel!

Sonra Türkçe kuralları neden var? Daha kendisi ne demek istediğini bilmiyor, başkaları onu nasıl anlasın. İletişim buhranı içerisinde...

Belkide zeki olanlar yeterince zeki değildir.
Ya da yeterince çalışkan değillerdir.
(Övünmek gobi olmasın, kendimden biliyorum :p)
Şu an Avrupa'da bir çok projede bir Türk var.
Mesela DeepMind (dünyadaki sayılı yapay zekalardan) kurucuları arasında bir Türk var. Ayrıca kuantum kameralarla uğraşan bir ekipte de bir Türk bulunmakta. Zeki insanlar çok. Değerlendirmek önemli.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Çok izlemek isterdim ama cepten interneti tasarruflu kullanmam lazım.

İlk video 14 dakika 240p falan, 100MB bile etmez sanırım. İlk videoyu izle bari, Facebook sıkıştırıyor falan kurtarır seni.

PISA sınavlarında Finlandiya'nın başarı tamamen bir çalışmanın sonucudur. Türkiye'de insanlar dinine çok bağlı ve bu bağlılık onları okuma, fen ve matematikte geri bırakıyor lakin İslamiyet'te okuma diye bir emir vermiyor. Japonya'da okuma yazma oranı %99 ve bu adamlar anne karnındayken okuma yazma mı öğreniyor? Türkiye'nin ilk önce eğitimi düzeltmesi lazım. Türkiye'de bir tane daha Ren Şelalesi olabilir ama insanımız eğitimsiz olduğundan hala kaçak sontaj peşinde ve bu kaçak sontaj yüzünden Düden Şelalesi kurudu!

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı