Türkiye'de Eğitim Sistemi

Ziya Selçuk bu hataları telafi edebilir mi?

• Evet

Oy: 10 14,9%
  • Hayır

Oy: 57 85,1%

• Oy verenlerin toplamı
    67
Eğitim sistemine en büyük darbeyi yeni nesil vurmuştur. Artık, eskiden gösterilen hiçbir değer, hiçbir önem, hiçbir saygı, artık gösterilmemiştir. Özetle, yeni nesil sayesinde eğitim ve eğitim sistemi evrim geçirmiştir.
Bence doğru ama öğrencilere dayak istismar gibi şeyleride doğru bulmuyorum. Dayak atmasını doğru bulmuyom çünkü sonuçta okumak için gidiyoruz ve insanı okumaktan soğutuyor.Eski iyiydi ama dayak konusunda kötüydü hiç bir öğrenciye dayak atılmasını doğru bulmuyorum.Bazen bu bana olmuştu.Öğretmenler sert davranabiliyor.Buda asosyallerin dezavantajı çünkü insan okul bitsede kurtulsak moduna giriyor. Aslında öğretmenlerin kişisel bir bakımdanda alınması lazım.Bide rezalet bir sınav sistemi var.Ya kısaca düzeltilmesi gereken çok şey var.

Türkiye'nin eğitim sistemi Türkiye'nin öğrenci profiline uygundur. Çalışmayan ve boş işleri hayatına boca eden bir nesil için fazlası zül olur.
Sistemden önce profilin değişmesi lazım. Ne zaman bir lise öğrencisi mobilet ve Şahin arabayı değil de kağıt ve kalemi düşünsün o zaman değişsin. Bazılarınız diyebilir ki kağıdı ve kalemi sevdirecek olan da sistem... Hayır, hiç de öyle değil. Herkesin elinin altında internet zımbırtısı var. Gençler giyeceklerini modaya uydurabilirken ve her türlü magazini takip edebilirken ne hikmet ise bir tane bilimsel makale okumuyor. Bu heyecanı sizde eğitim sistemi uyandırmaz. Aile kültürü ve kişisel bilinç uyandırır, kimse kendini kandırmasın.
Düşünmeyen ve yorumlayamayan birey için de gerek Finlandiya gerek diğer eğitim ülkeleri nazikçe baştan üçüncü parmağını gösteriyor.

Herkes kendi yeteneğine göre değerlendirilmeli. Kimin kafası hangi branşa çalışıyorsa o bölüme yoğunlaşmalı. Hiçbir balık uçmaya, hiçbir kuş yüzmeye zorlanmamalı.

En büyük eğitim aile içerisinde alınan eğitimdir maalesef son yıllarda ülkemiz de belli bir yaşa gelmiş çocukların ellerine telefonlar, tabletler, bilgisayarlar verilip başlarından saldıkları ana ve babalarla dolu ve bu kalitesizliğin üzerine bir de okul da almış oldukları kalitesiz eğitim ve aynı onun gibi yetişmiş kalitesiz arkadaşlar ile dolu bir ortamda çocuklar mahvolup gidiyorlar...

Bu yıl gerçekleşen liseye geçiş sınavı güzeldi, bilen ile bilmeyeni ayırdı.
İngilizce eğitimi değişmeli.
Diğer her şey süper.
Ben bu sene gireceğim ayırma meselesi iyide öğrenciler imam hatip lere tıkıştırıldı onu ne yapacağız.
Türkiye'nin eğitim sistemi Türkiye'nin öğrenci profiline uygundur. Çalışmayan ve boş işleri hayatına boca eden bir nesil için fazlası zül olur.
Sistemden önce profilin değişmesi lazım. Ne zaman bir lise öğrencisi mobilet ve Şahin arabayı değil de kağıt ve kalemi düşünsün o zaman değişsin. Bazılarınız diyebilir ki kağıdı ve kalemi sevdirecek olan da sistem... Hayır, hiç de öyle değil. Herkesin elinin altında internet zımbırtısı var. Gençler giyeceklerini modaya uydurabilirken ve her türlü magazini takip edebilirken ne hikmet ise bir tane bilimsel makale okumuyor. Bu heyecanı sizde eğitim sistemi uyandırmaz. Aile kültürü ve kişisel bilinç uyandırır, kimse kendini kandırmasın.
Düşünmeyen ve yorumlayamayan birey için de gerek Finlandiya gerek diğer eğitim ülkeleri nazikçe baştan üçüncü parmağını gösteriyor.
Ben bu sene gireceğim tamam bizde biliyoruz yeni nesil in ne olduğunu hiç utanmadan saygızılık yapıyorlar (belkide batmanda yaşadığım için ben bunların en az 5 katı nı görüyorum) ama tek sorun yeni nesil mi diğer ülkelerde de internet yok mu orda niye başarı yüksek tek sorun u yeni nesil e yüklemek bana göre büyük bir yanlış.Hem neslin huyu nu nasıl değiştirebilirsin o zaman bu döneme uygun bir sistem yapılsın ikide birde değişip durmasın.

Son düzenleme:
Ben bu sene gireceğim ayırma meselesi iyide öğrenciler imam hatip lere tıkıştırıldı onu ne yapacağız.

Ben bu sene gireceğim tamam bizde biliyoruz yeni nesil in ne olduğunu hiç utanmadan saygızılık yapıyorlar (belkide batmanda yaşadığım için ben bunların en az 5 katı nı görüyorum) ama tek sorun yeni nesil mi diğer ülkelerde de internet yok mu orda niye başarı yüksek tek sorun u yeni nesil e yüklemek bana göre büyük bir yanlış.Hem neslin huyu nu nasıl değiştirebilirsin o zaman bu döneme uygun bir sistem yapılsın ikide birde değişip durmasın.
%5'in altında kalırsan her türlü anadolu lisesine girersin.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı