Türkiyenin en büyük savunma projesi nasıl engellendi ?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Yapılan yorumların hepsini okudum ancak burada hiç ama hiç kimse karşı görüşte olan bir insandan bir şeyler öğrenebileceğini ve ya fikir ve bilgi alışverişi yapabileceğinin farkında değil. Kimisinin gözü kör olmuş sadece yapılan kötülükleri görüyor, kimisi ise gözlerini kapatmış sadece görmek istedikleri şeyi görüyor.

Yaptığı iyilikler kadar hataları da olan bu hükumeti isteyip istememek sizin elinizde ancak gidip internet'ten yandaş medya sayfalarını okuyacağınıza tarafsız şekilde düşünebilen yorum yapabilen kişileri biraz dinlemenizi sizlere öneriyorum.

Kişisel görüşümü asla gizlemedim ve bugünden sonra da gizlemeyeceğim ancak öğrendim ki her şey görüşle yargılamakla olmuyor birlik olmayı öğrendiğimiz gün güçlü olabileceğimiz gündür.

Erol MÜTERCİMLER - 2019 Yorumu karşıt görüşe sahip olduğum bu adam sayesinde bir çok şeyi yeniden düşündüm ve birlik olmanın vereceği gücün farkına vardım. Bu video'yu izleyin ve hükumet düşmanlığı yahut yandaşlığı yapacağınıza çatı çöktüğünde altında hepimizin kalacağının farkına varın.

Ve Lütfen! Yargılamak yerine bazen çözüm sunun ki insanlar sizi ciddiye alabilsin sadece önündeki klavye ile hükumeti yargılamakla, hükumeti göğe yükseltmekle hiç bir şey kazanamazsınız.

Attığım linkte komutanların adı var. Okuma kıtlığın var herhalde. O FETO masallariyla darbeyi vurdunuz zaten. Türk Telekom ile ne alakası varmış. Bak bu adamlar yerli ve milli telekom şirketini bosalttilar kaçtılar. Şimdide dünya da verimlilikte ilk 5'e giren fabrikani aynı Arap pisliklerine emanet ediyorsun. Bu savunma sanayisine darbe değilde nedir? Görmek isteyene kanıt çok. Koyunlar ise her şeyi ot olarak görüyor.

Yorumuma başlamadan önce bazı cahillerin profil fotoğrafımdan ötürü yanlı olarak yazacağımı düşüneceklerinden ötürü açıklıyorum: Yeşil fon üstünde üç hilal, bir rivayete göre Osmanlı İmparatorluğu'nun üç kıtaya yayılmasını simgeler. Bunu bilin! ve öyle cevap verin.

Gelelim mevzuya. Sosyal medya ve basın bültenleri için iç karışıklık çıksın da kendileri bundan prim alsınlar diye her türlü pisliği yapacak kesimlerdir. Bunlardan birisi youtube. Youtube da söz de içerik üreticileri kaynağını nereden aldıklarını bilmeden tonla video hazırlıyorlar, ha bunlar doğru veya yanlış. Önce yorumları okudum müthiş cahillikte vatan haini ve din düşmanı kişilikler mevcut bunu bir kez daha görmüş oldum ve dedim ki şu videoyu bende izleyeyim bi'.

Din düşmanlarına sesleniyorum, dinimiz ile ne alıp veremediğiniz var cidden bilmiyorum lakin unutmayın ki sen değilsen bile senin ailen, senin atan Müslümandı. Sen bugün var isen "bizim" atalarımıza borçlusun yani kendi atana da. 624 yıl Dünya'ya hüküm süren bir devlet Müslümanlığı bu dünyaya ulaştırmaya çalışmıştır ki bunca yıl Müslümanlık ile yönetildi. (Halifelik, şeriat v.b.).
Tabi ki bu senin dinin kimse karışmaz saygımda sonsuzdur lakin yılanın zehir atıp kaçması gibi dinimize hakaret edip kaçma. Adam! gibi dur cevabını al.

Hükümet mevzusuna gelelim o halde. Hükümet dediğiniz o sizin azılı düşman gibi baktığınız AKP hükümeti birçok yanlışları oldu ve bunları birçok kez dile getirdim. FETÖ/PDY olsun ki bilemedik aldandık kandırıldık demesi cabası, çözüm süreci olsun, habur sınır kapısında davullu zurnalı karşılamalar olsun, el ele megri megri diye söylenmeler olsun, bakın bunlar vatanını seven insanının kabulleneceği olaylar değildir bende öyle.

Fakat cahil cahil konuşupta yol yaptı köprü yaptı diye salakça şeylerle karşıma gelme. Azıcık haber okusan, azıcık veri analizi yapabilsen, şuan olan %20.3 enflasyonun aslında kötü olmadığını anlarsın. Çünkü zamanında bundan 20-25 yıl önce CHP hükümeti baştayken ya da CHP varisleri baştayken TL dolar karşısında %600 değer kaybetti bir gecede bunu biliyor musun? Hayır! 1994'te %13.6 develüasyon yapıldı TL'de. Enflasyon %100'ün üzerinde %150'ye depar atar vaziyette idi.
Şimdi çıkıpta Iphone XS alamadım diye üzülme sözde pek vatansever arkadaşım. Senin baban parasıyla yağ alamıyordu yağ! Tabi devir değişti pekte kıyas yapmamak gerekir aslında ama mevzunun ne kadar vahim olduğunu o dönemin şuan ise rahat olduğunuz bilin diye bu örneği verdim cahil kardeşim.

Hadi AKP hükümette olmasın. O SGK'yı batıran kemal kılıçdaroğlu mu ülkeyi yönetecek? Salı günü cuma namazına giden muharrem ince mi olacak? Bunun yanında ülkü davası güden MHP ise ümidim yok maalesef olamaz.

Aldın cevabını hemen yan yattın tabii. Hadi gule gule. Aynen mantık süper eskiden her şey kötüydü şimdi biraz daha iyi onun için hepimiz toplanıp ona Allah diye tapinalim. Harika mantık. Ha! Biri çıkıp ya aslında yapılan ihanetler ve yanlislar olmazsa suankinden 10 kat ileride olacağımızı söylerse o da zaten vatan hainidir. Tabi canim Kilictar SSK batirdi. Onun icin su an içinde olduğumuz ilaç kitligina ve sagliktaki yolsuzluklara sukredelim. Hem Kılıçlar yönetemez ki. Allah razı o geldi şimdi süper yeri de dolmuyor mubaregin. O olmasa ne yapardık. Çünkü biz kendi kendini yöneten medeni bir toplum değiliz. Sectiklerimize tapariz. Her iyi şey onlardandir. Sakın şirk kosmayin vatan haini olursunuz. Çünkü biz devlete yönetici değil halife seçtik.

Yorumuma başlamadan önce bazı cahillerin profil fotoğrafımdan ötürü yanlı olarak yazacağımı düşüneceklerinden ötürü açıklıyorum: Yeşil fon üstünde üç hilal, bir rivayete göre Osmanlı İmparatorluğu'nun üç kıtaya yayılmasını simgeler. Bunu bilin! ve öyle cevap verin.

Gelelim mevzuya. Sosyal medya ve basın bültenleri için iç karışıklık çıksın da kendileri bundan prim alsınlar diye her türlü pisliği yapacak kesimlerdir. Bunlardan birisi youtube. Youtube da söz de içerik üreticileri kaynağını nereden aldıklarını bilmeden tonla video hazırlıyorlar, ha bunlar doğru veya yanlış. Önce yorumları okudum müthiş cahillikte vatan haini ve din düşmanı kişilikler mevcut bunu bir kez daha görmüş oldum ve dedim ki şu videoyu bende izleyeyim bi'.

Din düşmanlarına sesleniyorum, dinimiz ile ne alıp veremediğiniz var cidden bilmiyorum lakin unutmayın ki sen değilsen bile senin ailen, senin atan Müslümandı. Sen bugün var isen "bizim" atalarımıza borçlusun yani kendi atana da. 624 yıl Dünya'ya hüküm süren bir devlet Müslümanlığı bu dünyaya ulaştırmaya çalışmıştır ki bunca yıl Müslümanlık ile yönetildi. (Halifelik, şeriat v.b.).
Tabi ki bu senin dinin kimse karışmaz saygımda sonsuzdur lakin yılanın zehir atıp kaçması gibi dinimize hakaret edip kaçma. Adam! gibi dur cevabını al.

Hükümet mevzusuna gelelim o halde. Hükümet dediğiniz o sizin azılı düşman gibi baktığınız AKP hükümeti birçok yanlışları oldu ve bunları birçok kez dile getirdim. FETÖ/PDY olsun ki bilemedik aldandık kandırıldık demesi cabası, çözüm süreci olsun, habur sınır kapısında davullu zurnalı karşılamalar olsun, el ele megri megri diye söylenmeler olsun, bakın bunlar vatanını seven insanının kabulleneceği olaylar değildir bende öyle.

Fakat cahil cahil konuşupta yol yaptı köprü yaptı diye salakça şeylerle karşıma gelme. Azıcık haber okusan, azıcık veri analizi yapabilsen, şuan olan %20.3 enflasyonun aslında kötü olmadığını anlarsın. Çünkü zamanında bundan 20-25 yıl önce CHP hükümeti baştayken ya da CHP varisleri baştayken TL dolar karşısında %600 değer kaybetti bir gecede bunu biliyor musun? Hayır! 1994'te %13.6 develüasyon yapıldı TL'de. Enflasyon %100'ün üzerinde %150'ye depar atar vaziyette idi.
Şimdi çıkıpta Iphone XS alamadım diye üzülme sözde pek vatansever arkadaşım. Senin baban parasıyla yağ alamıyordu yağ! Tabi devir değişti pekte kıyas yapmamak gerekir aslında ama mevzunun ne kadar vahim olduğunu o dönemin şuan ise rahat olduğunuz bilin diye bu örneği verdim cahil kardeşim.

Hadi AKP hükümette olmasın. O SGK'yı batıran kemal kılıçdaroğlu mu ülkeyi yönetecek? Salı günü cuma namazına giden muharrem ince mi olacak? Bunun yanında ülkü davası güden MHP ise ümidim yok maalesef olamaz.
Çok haklısın ama işte bizde buna sinirleniyoruz tam tamına 16 yıldır iktidarda ve enflasyon gine aynı değerlerde geziniyor ama sana %20 olarak gösteriliyor sende buna inanıyorsun şuan köprülerin hepsi dolarla yapıldı her yıl üstüne faiz konuluyor yani o köprüleri borç olarak düşün ve biz bu borcu ödeyemiyoruz ama yinede köprü hava limanı yapmaya devam ediyorlar ve sende bunu tebrik ediyorsun elbet bir gün o borçları hiç ödüyemeyeceksin o zaman o yandaşı olduğun parti kaçacak sende burada sefalet içinde yaşayacaksın bu köprüleri kredi borcu gibi düşün anladın mı ve bu yüzden köprüden geçmeyi zorunlu yapıyorlar ama insanlara çomar koyun diyerek hitap etmekte ayıp

Aldın cevabını hemen yan yattın tabii.

Cevap mı? Hani nerede? Ben ortada laf salatasından başka bir şey göremiyorum da...

Benimle siyaset tartışabilmen için daha 40 öğün ekmek yemen lazım. Yalnız konumuz bu değil.

Sosyal medyada ve internette edindiğin bilgilerle benimle aşık atma. Vereceğin cevap basit; Diyeceksin ki falancı komutan savunma sanayisine şu katkılarda bulundu. Bu kadar basit.

Sana AKP, CHP, FETÖ, SSK veya Telekom ile soru soran oldu mu? Niye laf kalabalığı yapıyorsun?

Çok haklısın ama işte bizde buna sinirleniyoruz tam tamına 16 yıldır iktidarda ve enflasyon gine aynı değerlerde geziniyor ama sana %20 olarak gösteriliyor sende buna inanıyorsun şuan köprülerin hepsi dolarla yapıldı her yıl üstüne faiz konuluyor yani o köprüleri borç olarak düşün ve biz bu borcu ödeyemiyoruz ama yinede köprü hava limanı yapmaya devam ediyorlar ve sende bunu tebrik ediyorsun elbet bir gün o borçları hiç ödüyemeyeceksin o zaman o yandaşı olduğun parti kaçacak sende burada sefalet içinde yaşayacaksın bu köprüleri kredi borcu gibi düşün anladın mı ve bu yüzden köprüden geçmeyi zorunlu yapıyorlar ama insanlara çomar koyun diyerek hitap etmekte ayıp

Mantıklı cevap alınca sevindim sizden. Enflasyon verilere göre evet %20.3 ama dediğinize sonuna kadar da katılıyorum markete ve cebimize yansıyan yaklaşık %30 civarlarında.
Köprü ve gişe mevzusu ise ben bazen o konuda ikilemde kalıyorum. Çünkü devlet herşeyi kendisi yapamaz o yüzden özelleştirmeler yapılıyor veya ihaleler açılıp kamusal mallar ürettiriliyor. Fakat üretilmeden önce devletin "sen 10 yılda şu parayı kazanacaksın" diye taahhüt ettirmesi doğal olarak bize yansıyor bizden çıkıyor bu konuda da haklısın ama dediğim gibi devlette herşeyi kendisi yapamaz öyle bir durum yok yani. Türkiye ise verilere göre büyüyor ama enflasyonlu büyüme ile büyüyor bakın buda bir etkendir. Büyüme var ülkede ama enflasyonlu büyüme var. Bu faizlere de etki eder, markete de, dolar kuruna da etki eder ama ülke büyür. Bu yapılan kamusal mallar da öyle, borç ile yapılsa dahi ülke büyüyor. Ben sizi çok iyi anlıyorum bende bir ev geçindiriyorum gelen faturaları görünce ben evde termik santral mi kullanıyorum diyorum lakin bence biraz da bizim fedakarlık yapmamız gerektiğini düşünüyorum.
@Mert Arabacı Bu kafayla devam et. Birileri sizi doyuruyor demek ki görmüyorsun sefaleti.

Yazdığım onca yazıyı demek ki okumadınız ki üç beş kelimelik bir cümle ile cevap veriyorsunuz. Sizin kafanızdan çok daha iyi bir kafa yapısına sahip olduğumu bir kez daha anladım teşekkür ediyorum.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı