Türkiye'ye şeriat gelir mi?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Hocam çoğunluğu Müslüman olan bir ülke LGBT gibi şeylere karşı. Endonezya'dan örnek verebiliriz orasıda aynı. %99'u Müslüman olan ülke.
Öncelikle ülkenin %99'u nüfus kayıtlarına göre Müslüman. Yani dini İslam olmayıp din kaydını değiştirmeyenler çok fazla ki buna ben de dahilim. Gerçeklere bakarsak toplam Müslüman oranı ben eminim ki %80'i bile geçmez. Bu Müslümanların da %50'si zaten dinin farzlarını uygulamıyor bile. Ayrıca laiklikte bunun bir önemi de yoktur. Ülkenin isterse %100'ü Müslüman olsun eğer laik bir ülkede yaşıyorsa Diyanet gibi bir kurumun alması dışında İslam ile ilgili karar alınamaz. Senin yaşam tarzına müdahele edemez. Bunlar ancak şeriat ile yönetilen ülkelerde olur.

Öncelikle ülkenin %99'u nüfus kayıtlarına göre Müslüman. Yani dini İslam olmayıp din kaydını değiştirmeyenler çok fazla ki buna ben de dahilim. Gerçeklere bakarsak toplam Müslüman oranı ben eminim ki %80'i bile geçmez. Bu Müslüman'ların da %50'si zaten dinin farzlarını uygulamıyor bile. Ayrıca laiklikte bunun bir önemi de yoktur. Ülkenin isterse %100'ü Müslüman olsun eğer laik bir ülkede yaşıyorsa diyanet gibi bir kurumun alması dışında İslam ile ilgili karar alınamaz. Senin yaşam tarzına müdahale edemez. Bunlar ancak şeriat ile yönetilen ülkelerde olur.

Yaşam tarzına müdahale eden yok zaten. Alkol satışları yasaklanmadı. Eğlence mekanları hala açık.

Öncelikle ülkenin %99'u nüfus kayıtlarına göre Müslüman. Yani dini İslam olmayıp din kaydını değiştirmeyenler çok fazla ki buna ben de dahilim. Gerçeklere bakarsak toplam Müslüman oranı ben eminim ki %80'i bile geçmez. Bu Müslüman'ların da %50'si zaten dinin farzlarını uygulamıyor bile. Ayrıca laiklikte bunun bir önemi de yoktur. Ülkenin isterse %100'ü Müslüman olsun eğer laik bir ülkede yaşıyorsa diyanet gibi bir kurumun alması dışında İslam ile ilgili karar alınamaz. Senin yaşam tarzına müdahale edemez. Bunlar ancak şeriat ile yönetilen ülkelerde olur.

Ülke ne kadar laik olsa da Müslüman olan bir kesimde var.

Şeriat nasıl öyle değil? Bunu bile bilmiyorsun. Git bi İran'a da namaz kılma.. hadi.. klavye erkeği..
Asil sen klavye delikanisin, ben insan gibi tartisiyorum sen hemen hircinlasiyorsun. Oyle bir sey yok bir kere. Kaza namazini kilabilirsin hatta modern hayata uygunluk diye 3 vakit namaz kiliyorsun. Onda bile insancil bir sekilde.

Sen kimsin birader de millete yol gösterecek seviyeyi kendinde buluyorsun afedersin?
Ben birisini ikna edemez miyim? Veya ogretemez, tavsiye veremez miyim? Sadece anlatiyorum guzellikle...

Asil sen klavye delikanisin, ben insan gibi tartisiyorum sen hemen hircinlasiyorsun. Oyle bir seyok bir kere. Kaza namazini kilabilirsin hatta modern hayata uygunluk diye 3 vakit namaz kiliyorsun. Onda bile insancil bir sekilde.

Ben birisini ikna edemez miyim? Veya ogretemez, tavsiye veremez miyim? Sadece anlatiyorum guzellikle...

Hocam imam mısın sen ya?

Ülke ne kadar laik olsa da Müslüman olan bir kesimde var.
Hiç kendine sordun mu? Laik ya da müslüman olmayan kesim, müslümanlara hiç karışmazken, müslümanlar her fırsat bulduğunda diğerlerinin işlerine karışıyor. Nedir bu sıkıntı sebebi?

Hangi konser iptal edildi acaba? AKP'li belediyeler de gayet güzel konserler veriyor. Hiç iptal haberi okumadım.

Geçenlerde ahlaki değerlere uygun olmayan bir konser iptal edildi. Bence bu da normal bir şey gençler konserlerde gideceklerine gidip çalışsınlar.

Su anki imamlari pek begenmiyorum, insanlari dinden sogutuyorlar. Imamdan ote Allah yolunda bir Müslüman'im. 🙏

5 vakit namazını kılıyor musun?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı