Türkiye'yi suçlamayın

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Dostum, çoğu kişi ülkenin kötü durumları ve sorunları olduğu için gitmek istiyorlar zaten, sorunların çoğunluğu pahalılık, bu yüzden insanlar istediği şeyleri alamıyorlar ve yapamıyorlar, senin şimdi bu sorunları olan birine bunu demen pek mantıklı değil.

Onlar da kötüyse neden dış ülkeler övülüyor? Övülüyorsa senden iyidir. O zaman gidin. He değilse o zaman övmeyin.

Biliyorum diğer ülkelere göre gerideyiz, ekonomi kötü vs. ama bunların sizi tutmasına ve bahaneniz olmasına izin vermeyin, elinizden geleni yapın ve hedeflerinize ulaşın, gelecekte gerçekten keşke daha çok uğraşsaydım diye pişman olursunuz. Pes etmeyin elinizden geleni yapın, mutlu olmaya çalışın özellikle 14-17 yaş aralığı.
Hedef belirleyin ve ona göre ilerleyin kimse sizi tutamaz istediğinizi başarırsınız önemli olan inanmak.
Ben de çok boş hissediyordum ama bir şeyleri başarmaya başladığımdan beri bir mutluluk var içimde.
Not: Ailenizi üzmeyin emin olun yapabilseler size dünyaları alırlar.
Peki, neden daha farklı bir ülkede hedeflerimizi hem daha kolay hem de daha rahat bir şekilde gerçekleştirmek varken burada sürünelim ki?
Bahane konusunda hak veriyorum. Hiçbir vasfı olmayan, kendini geliştirmek için hiç çaba sarf etmeyen bir insan geçip de "Ya ekonomi çok kötü, bu yüzden hedeflerime ulaşamıyorum." dediğinde bu sadece saçma bir bahane olarak kalıyor. Fakat alanında yetkin bireylerin de ülkeden kurtulmak istemeleri tamamen normal.

Avrupalılar öyle ha dediler de mi oldu? Çalışıp çabalamazsak sadece a ne güzel yaşıyorlar dersek yol kat edemeyiz.

Burs için başvuran arkadaşıma herhangi bir partinin gençlik kollarına katıldınız mı diye sormuşlardı. Bahaneyi sen düşün artık.
Yahu hocam bu münferit olay bir de. KYK kredi ve bursları için E-Devlet’te daha bu sene, şimdi adını hatırlamıyorum da, X kurumunda faaliyetiniz var mı diye soru sordular insanlara. Bu X dediğim kurum da hangi partiye yakın tahmin edersiniz.

İşim yok da sana para vereceğim.

İşte genel olarak verilen cevap.
Başkası anlamamış olabilir, birde siz kendi yazdığınıza bakın acaba istediğinizi anlatabildiniz mi? Sonrasında yorumlayabiliriz.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı