Türkiye'yi suçlamayın

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Gün boyu çalışan insanlar da yemek yapacak para olmuyor...bunu övüyorsan aynı duruma düşmeyi kabullenirsin herhalde.

Bir yanda vatan dört bir yandan sarılmış iken ümidini kaybetmeyip hepsini ülkeden şutlayan gençlik, diğer yanda ekran kartı alamadığı bahanesinin arkasına sığınarak tembellik edip şikayet eden "Atatürkçü" gençlik.

Diyecek bir şey bulamıyorum. Neyse iyi günler.

Daha kötüler de var diyorum ey insanoğlu. Eğer yemeğin varsa, evinde yatabiliyorsan şükür et.
Bu çocuk troll. Ben bilirim bu işleri bir ara milleti trollerdim. Yaşlarımız aynı bu yaşta bu kadar çıkıyor.

İşte bunun gibilere şükretmeyi öğret ki zenginin düzeni bozulmasın, birileri altın tuvaletler kullanırken, votkasına meyve atarken bunlar ellerindeki makarnayla yetinsin.
Yahu çalıştığı yok. Para nasıl kazanılıyor, haberi yok. 15 yaşında, evde açıyorlar ahaberi, onun propagandasıyla şişirilmiş, gelip burada aynılarını söylüyor. Bunlar Ecevit döneminde ABD ambargo koyunca “vatan, millet” edebiyatı yapmayıp, şükretmeyip, 20 senedir aynı şeyleri “kuyruk vardı” diye söylemeyi biliyor ama. Samimiyetlerine çok güzel bir örnek.

Biz ne Avrupa ülkesiyiz ne de Ortadoğu. Biz kendimiz olmalıyız, kendi kültürümüz ile Avrupa'nın disiplinini birleştirip ülkemiz için katma değer üretmeliyiz.

Şu anki durumlar çok karışık ülkemizde. Bu durumda başarılı bir katma değer çıkarmak çok zor. Projelerin çoğu teşviksizlikten dolayı bitiyor. Alman devleti, Biontech'e daha aşı çıkmadan hibe verdi; peki ya biz ne yapıyoruz? Girişimcilerden vergi almak ile meşgulüz. Bu gibi kıl sebepler yüzünden çoğu proje bitiyor veya yurtdışında hayata geçiyor. Batılı devletler gücüne güç katarken, bizden nitelikli insanlar göç ediyor.
Keltos ülkeyi mültecilerle doldurdu kültür diye bir şey kalmadı. 2023'de düzgün iktidar başa geçip hepsini sutlamazsa 10 yıla da hiç kalmayacak. Eskiden deniz harp okuluna girip asker olmak isteyen ben, gereksiz milliyetçiligi uzun zaman önce bıraktım.
Bu insanlar icin hayatimi tehlikeye atma değil kilimi bile kipirdatmam. Çalışıp yurt disinda hayatimi kuracagim.

Bir yanda vatan dört bir yandan sarılmış iken ümidini kaybetmeyip hepsini ülkeden şutlayan gençlik, diğer yanda ekran kartı alamadığı bahanesinin arkasına sığınarak tembellik edip şikayet eden "Atatürkçü" gençlik.
Her insanın eğlence anlayışı farklıdır. Siz tatile gidersiniz başkaları evinde oturup keyif yapmak ister. Sadece keyif yapmak için 9-10 ay çalışmak, parmaklarınla kazımak iyi bir şey mi sence?

Karşılaştırdığınız zamanlar arasında yüzyıl olduğunun farkında mısınız?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı