Türkler Oyun Oynamayı Bilmiyor!

LFS: Burası ücretsiz olmasına rağmen Assetto Corsa'ya göre daha rahat. Burada hile açıp çarpanlar oluyor genelde. Ancak yolun yarısından sonrasına gelmeye zekaları yetmediği için bir şey yapamıyorlar.
S2 de Osmanlı garage girebilirsin. Adminleri iyidir gerekli işlemleri uyguluyor. Adminlerin adı zaten aşağıda gözüküyor vs. vs...

İnsanlar bunu izlerse tabi herkes küfür eder.

Son düzenleme:
Çok değil daha geçen sene yazın Division 2 oynarken başımdan geçen bir olayı anlatayım. Geçen sene bu zamanlarda RAID'lerde bir bug oluştu. İnanılmaz yüksek Damage'lere ulaşılabiliyordu ve RAID'ler çok kolay geçilebiliyordu. Mütevazi olmayacağım bu konuda çünkü Division 1 ve 2'de yapılabilecek her şeyi yapmış ve kazanmış biriyim.

Gel zaman git zaman tesadüfen girdiğim bir clan Türk clanı çıktı. Sohbet, muhabbet vs. derken başka bir Türk clanı ile bizim clandan birkaç kişi bu Bug'ı kullanabilmek için RAID'e girmişler ve 1 kişilik yer var. Dedim ki beni de alın. Bana dediler ki RAID'den düşen Eagle Bearer diye bir silah var onu düşüreceğiz. Dedim eyvallah ama ben bug yapmam size yardımcı olurum. Benim zaten ihtiyacım yok. Neyse RAID grubuna girdim ama ne tehditler var. Yok kayıt alıyormuşta, yok RAID'den çıkan olursa banlatırlarmışta. Neler neler. Sabah 4'e kadar oynadık. En sonunda sıkıldım çıktım. Beni banlatacaklarını söylediler. Sonuç ne mi oldu? Onlar banlandı. Bana hiçbir şey olmadı. Ben o clandan çıktım, oyunun 6. sıradaki clanına girdim.

Daha sonra yine benzeri bir RAID grubuna düştüm ama bu sefer tamamı yabancıydı. Bana bug yaptıklarını anlattılar. Bende onlara ilk seferdeki gibi bug yapmayacağımı sadece yardımcı olabileceğimi anlattım, tamam dediler. Yine sabaha karşı olana kadar oynadık ve çıktım. Kimse bana, beni banlatacağını vs. söylemedi. Gayet normal bir şekilde "I have to guys i need to sleep" yazdım cevap olarak sadece görüşürüz tarzı cevapların yanı sıra seni ekliyorum sonra normal bir şekilde oynarız gibi cevaplar da aldım ki gerçekten arkadaş olarak eklediler ve birçok RAID veya DZ turları yaptık.

Hatta daha 3 gün önce PUBG'nin 8vs8 modunda oynarken oyuna daha yeni başladıkları çok belli olan kişilere kimseyi vuramadıkları için söyledikleri küfürleri yazmaya utanırım. Eminim ki o insanlar da o küfür ettikleri kişinin gözlerinin içine bakarak o küfürleri edemezler. İşte sorun da burada. Karşınızdaki kişi sizin gibi normal bir insan. O kişi oynuyor. Siz de oyun oynuyorsunuz. Bu bir oyun.

Bir de yabancılarla yaşadığım bir olayı anlatayım size. Oyun Elder Scrolls Online. Yer Dragonstar Arena. Fıkra gibi olacak ama bir ingiliz, bir iskoç, bir avustralyalı ve ben. İlk defa o arenaya girmiştim ve yapmış olduğum tüm saçmalıklara rağmen bana o kadar iyi bir anlatım yapmışlardı ki 2. kez girdiğimizde arenada takımı taşıyan kişi ben olmuştum. Üslup, sabır ve saygı.

Bu sadece yaşamış olduğum olaylardan bir kaçı. Normal şartlarda gayet normal biri olan insanların Online bir oyunda neden içlerindeki tüm kötülüğü dışarı vurduklarını anlayamıyorum. He yabancılarda da bu gibi sorunlar oluyor mu? Kesinlikle oluyor. Daha çok yabancılarla oynayan veya yabancılarla muhatap olan biri olarak söyleyebilirim ki kesinlikle bizdeki kadar olmuyor. Belki 10'da 1'i kadar toksik kitle bulabilirsiniz.

Biliyorum yazı uzun oldu belki ama kendi dilimi konuştuğum kişilerle bu saygı ve üslup çerçevesinde oynayamıyorum. Bu durum beni gerçekten üzüyor.

Ve kendine müzisyen, onlar kadar ok etmesede unlost, Rammus hiç izlemedim ama oda bayağı bir küfür ediyor daha çok sayılabilir.

Rammus iyikide banlamış Twitch'te çok küfür ediyordu kendine müzisyeni pek izlemedim o yüzden pek bir şey diyemem.

Yeni konular

Geri
Yukarı