TürkNet internet sorunu hakkında destek

Oğuzhan.dm

Hectopat
Merhabalar,

TürkNet kullanıcısıyım. İki haftadır bağlı olduğum altyapıdaki arıza gerekçesiyle interneti sağlıklı kullanamıyorum. Ne gibi sorun oluyor derseniz; Hat kopmuyor fakat normalde 30 Mb/s olan hız, bu sorun ile birlikte sıklıkla 1-3 Mb/s değerlerine düşmekteydi. Bugün sabah itibarıyla ise internet hızım normale dönmüş, ancak mevcut ping değerim olması gerekenden 1 fazla idi. Bunun yanı sıra yaptığım hız testinde bağlandığım sunucunun da Kocaeli, Gebze ya da Bursa olduğunu fark ettim. Oim(Online İşlem Merkezi) sisteminde ise mevcut altyapı arızasının devam ettiği bilgisi yazıyor. Bu durumda idareten beni farklı bir sunucuya bağlamış, bağlıyor olabilirler mi? Konu hakkında bilgi sahibi kişilerden destek rica ediyorum.

Arızadan önce ve arıza esnasında hız testinde otomatik bağlandığım sunucu; Telus A. Ş/ İstanbul
Arıza devam ederken fakat hızım normalken hız testinde otomatik bağlandığım sunucular; Superonline Gebze/Kocaeli ve Airfiber-Bursa

Dosya Ekleri

• Screenshot_4.png
    Screenshot_4.png
    13,1 KB · Görüntüleme: 40
  • Screenshot_5.png
    Screenshot_5.png
    18,8 KB · Görüntüleme: 43
Son düzenleme:
Online işlemlerden ticket atın mutlaka yardımcı olacaklardır. TürkNet biraz şans işi. Konum bilgilerinde farklılık olabilir problem teşkil etmez.

Oim üzerinden ticket oluşturdum, şikayet birimi ile görüştüm, Cimer'e şikayet ettim. Oim kaydıma henüz dönüş yapılmış değil. Zaten İnternet/Arıza kategorisinde bilet oluşturmak istediğim zaman bir popup açılıyor ve bölgenizde genel arıza bulunuyor, bekleyiniz diyor ve ana sayfaya atıyor. Konum bilgilerindeki değişikliğin ilerleyen zamanlarda kesinlikle sorun teşkil edeceğini düşünüyorum, çünkü önceden il dışında bir sunucuya bağlanmıyordu.

Bu kadar süre arıza olması pek normal değil. Müşteri hizmetleriyle konuşup iptal etmek istediğinizi söyleyin belki müşteri kaybetmemek için yardımcı olurlar bilemiyorum. Son çare iptal edip başka bir sağlayıcıya geçin isterseniz.
Bu arada bu tarz şikayetlerde BTK daha etkili bilginiz olsun. Direk BTK üzerinden şikayet oluşturabilirsiniz.

Bu kadar süre arıza olması pek normal değil. Müşteri hizmetleriyle konuşup iptal etmek istediğinizi söyleyin belki müşteri kaybetmemek için yardımcı olurlar bilemiyorum. Son çare iptal edip başka bir sağlayıcıya geçin isterseniz.
Bugün dediğinizi yaptım, geri dönüş yapmalarını bekliyorum. Evden çalışmasam gerçekten onarımın ne kadar sürdüğü pek önemli olmazdı. Fakat işimi yapabilmem için sağlıklı internet gerekiyor.

Dediğim gibi TürkNet biraz şans işi. İnternette onca şikayet var ama ben de TürkNet kullanıyorum 2 günde kurdular ve sıkıntısız kullanıyorum. Bulunduğunuz bölgeyle alakası var sanırım.

Dediğim gibi TürkNet biraz şans işi. İnternette onca şikayet var ama ben de TürkNet kullanıyorum 2 günde kurdular ve sıkıntısız kullanıyorum. Bulunduğunuz bölgeyle alakası var sanırım.
Yalnız 3 yıldır aboneyim. İlk kez altyapı sorunu yaşıyorum. Elbette genel bakım, arızalar olabilir fakat bu 2 hafta süremez, sürmemeli. Zaten öncekiler de maksimum 2 gün sürdüğü için sürekli bekledim, bugün yarın yaparlar diye. Fakat gelişme yok, bilgilendirme yok, geri dönüş yok... Tek yapılan şey Oim de bilgilendirmeler kısmına otomatik bir mesaj koymak.

Memnunsanız biraz daha bekleyin isterseniz. Ne kadar sorunları olsa da bana göre piyasadaki en mantıklı sağlayıcı. Şansınızı bir de BTK'ya şikayet ederek deneyin. Geri dönüş alma ihtimaliniz çok yüksek.

Memnunsanız biraz daha bekleyin isterseniz. Ne kadar sorunları olsa da bana göre piyasadaki en mantıklı sağlayıcı. Şansınızı bir de BTK'ya şikayet ederek deneyin. Geri dönüş alma ihtimaliniz çok yüksek.
Kusura bakma, söylemeyi unutmuşum. Oraya da ettim, etmediğim yer kalmadı. En son merkezlerini de biliyorum, yakında ulaşacağım düzelmez ise.

Geri
Yukarı