TürkNet internet sorunu

freeemotion

Centipat
Merhabalar arkadaşlar;

TürkNet kullanıcısıyım. Yaklaşık bir aydır şehir dışında olmamdan dolayı evden çıkarken modemin fişini çekip çıkmıştım geldiğimde DSL internet ışıkları yanmıyordu. Arıza kaydı oluşturdum muhtemelen bayram dolayısıyla 1 haftadır ilgileniyoruz mesajı ile geri dönüşler alıyordum çözüm bir türlü sağlanamadı.

Bir de şöyle bir durum fark ettim ADSL olan hizmetim VDSL'e dönmüş altyapı sorgulattığımda ise artık 11 Mbps değil 35 Mbps hızın olduğunu gördüm hatta maximum alabileceğiniz hız 50 Mbps yazıyordu en altta. Modemim ADSL bir modem acaba VDSL destekli bir modeme geçmemle bu işi çözmüş olur muyum?

Bu resimde altı çizili yer ADSL idi. Benimle aynı durumu yaşamış arkadaşlar yardım edebilir mi? Kesin olarak sorun modem kaynaklı mı?

Dosya Ekleri

• 65C6D827-2919-4734-91FD-73F944D820AD.jpeg
    65C6D827-2919-4734-91FD-73F944D820AD.jpeg
    127,3 KB · Görüntüleme: 51
Modemin modelini yazar mısın? VDSL desteklemiyorsa VDSL modem alarak sorunu çözebilirsin. Yok modem almak istemiyorum dersen arıza kaydı bırakıp ADSL'ye geçebilirsin.

ADSL modem ise senin şuanki kullandığın. Ve altyapın VDSL geçirilip 50 Mbps alabiliyorsan. Modemi değiştir derim. Ama modem marka modeli ne o önemli.

Modemin modelini yazar mısın? VDSL desteklemiyorsa VDSL modem alarak sorunu çözebilirsin. Yok modem almak istemiyorum dersen arıza kaydı bırakıp ADSL'ye geçebilirsin.

VDSL kullanmak istiyorum tabii ki

ADSL modem ise senin şuanki kullandığın. Ve altyapın VDSL geçirilip 50 Mbps alabiliyorsan. Modemi değiştir derim. Ama modem marka modeli ne o önemli.

Modem Airties Air5453. VDSL kullanmak istiyorum tabii ki ama altyapı sorgulaması yaptığımda kafamı karıştırdı o değerler gerçektir umarım. Yeni bir VDSL destekli modem aldığımda mağdur olmayayım boşu boşuna.

VDSL kullanmak istiyorum tabii ki.

Modem Airties Air5453. VDSL kullanmak istiyorum tabii ki ama altyapı sorgulaması yaptığımda kafamı karıştırdı o değerler gerçektir umarım. Yeni bir VDSL destekli modem aldığımda mağdur olmayayım boşu boşuna.

Çok yüksek bir şey istemiyorsan. Keenetic omni DSL alabilirsin. Taktın VDSL olarak alıyor sinyali senin için güzel bir şey olur. Ama şansın varsa tanıdığın birinden VDSL destekli modem ödünç al tak bir çalıştır. VDSL2 sinyali alıyorsa yeni bir VDSL destekli modem al.

Çok yüksek bir şey istemiyorsan. Keenetic omni DSL alabilirsin. Taktın VDSL olarak alıyor sinyali senin için güzel bir şey olur. Ama şansın varsa tanıdığın birinden VDSL destekli modem ödünç al tak bir çalıştır. VDSL2 sinyali alıyorsa yeni bir VDSL destekli modem al.

Evet bir tanıdığımdan alıp denemem mümkün en sağlıklı yöntem bu gibi görünüyor. Teşekkür ederim

Geri
Yukarı