TürkNet internet sorunu

Wanzeru

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, TurkNet'in 35Mbit hizmetinden faydalanmaktayım. Mahallede VDSL bulunmakta fakat kablolarım bakır olduğu için beni 16Mbit'e geçirdiler.
İki haftadır 2Mbit civarlarında internet alıyorum. Müşteri hizmetlerinde ise Türk Telekom benim sorumluluğumda olan iç tesisatın arızalı olduğunu söylüyor. 10 senedir internet kullanıyorum ilk defa böyle bir şey yaşadım. Ekip göndermek için ücret talep ediyorlar. Bina içindeki kutudan modeme iki telli telefon kablosu çeksem VDSL kullanabilir miyim? Bilgili arkadaşları bekliyorum. @Tortue

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba arkadaşlar, TurkNet'in 35Mbit hizmetinden faydalanmaktayım. Mahallede VDSL bulunmakta fakat kablolarım bakır olduğu için beni 16Mbit'e geçirdiler.
İki haftadır 2Mbit civarlarında internet alıyorum. Müşteri hizmetlerinde ise Türk Telekom benim sorumluluğumda olan iç tesisatın arızalı olduğunu söylüyor. 10 senedir internet kullanıyorum ilk defa böyle bir şey yaşadım. Ekip göndermek için ücret talep ediyorlar. Bina içindeki kutudan modeme iki telli telefon kablosu çeksem VDSL kullanabilir miyim? Bilgili arkadaşları bekliyorum. @Tortue

Hocam bina ankastre kutusunda modeme kaliteli bir CAT6 kablo ile yenileyin. Bir de modem hat değerlerinizi ekleyebilirmizini?.

1609954830980.png

Buyurun. @mühendis1234

Altyapı durmunuz cidden kötü. Muhtemelen sorun altyapınızdan kaynaklı. Siz maksimum 16 mbps alabildiğin için o pakete geçirmişler. Daha düşük bi paket yok zaten. Siz o altyapıda en yüksek o hızı alabilirsiniz.

O altyapıya siz bişey yapamazsınız. Sizin yapacağınız bişey değil o.
Yine hüsran desenize hocam şuna... 100TL verip ekip çağırmam doğru olur mu? Belki durumun farkına varıp bir şey için uğraşırlar. Son geldiklerinde çalışan internetimi kesmişlerdi ama..

Yine hüsran desenize hocam şuna... 100TL verip ekip çağırmam doğru olur mu? Belki durumun farkına varıp bir şey için uğraşırlar. Son geldiklerinde çalışan internetimi kesmişlerdi ama..
Hocam o sorunu bi ekibin çözebileceğini sanmıyorum. Altyapınızın düzeltilmesi veya geliştirilmesi lazım. TT vs. gibi firmalara gidip altyapı talebinde bulunabilirsiniz. O geliştirmede 3 aydan önce olmaz tahminimce.

Geri
Yukarı