Türknet iyi midir?

Alp Efe

Hectopat
Daha fazla  
Türknet'ten internet almak istiyorum, daha önce Turkcell Superonline 100mbps kullanıyorduk. Eskiden şimdi 35 Mbps kullanıcam taahhütsüz olduğu için türknet iyi midir ? İnternette çok geç geliyor diyorlar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çok geç gelmiyor. Eğer başvurunuzu eksiksiz yapıp, daha sonra takip ederseniz hızlıca bağlanacaktır. Kalite konusuna gelince, Superonline'den aldığınız hız çok daha iyi ve emin olun ping değerleri de öyle olacaktır. Benim tavsiyem Superonline'den hizmet almaya devam etmeniz. Zaten gelecek senenin başında AKK kalkacak. Ama illa bana taahhütsüz internet lazım diyorsanız, Türknet sizi üzmez.

İnternet bağlantısı yapılana kadar zamansal olarak biraz sıkıntı çekiyorsunuz fakat sonrasında gerçekten memnun kalıyorsunuz. Sabırlı biriyseniz geçin derim.

Bazı kişiler geçişlerde (özellikle Türk Telekomsa) sıkıntı yaşayabiliyor. Ben hiç sıkıntı yaşamadan geçişimi yapmıştım 3 günde bağlandı.

Tamamiyle şans işi zaten. Bir de altyapısı TTNET'e bağlıysa TTNET çalışanlarının insiyatifine kalmış oluyor biraz da.

Çok geç gelmiyor. Eğer başvurunuzu eksiksiz yapıp, daha sonra takip ederseniz hızlıca bağlanacaktır. Kalite konusuna gelince, Superonline'den aldığınız hız çok daha iyi ve emin olun ping değerleri de öyle olacaktır. Benim tavsiyem Superonline'den hizmet almaya devam etmeniz. Zaten gelecek senenin başında AKK kalkacak. Ama illa bana taahhütsüz internet lazım diyorsanız, Türknet sizi üzmez.
Ocak 2019 itibariyle AKK kalkacak fakat servis sağlayıcınız ile sözleşme imzalamışsanız ve bu sözleşme süresi bitinceye kadar AKK ya devam edilirse ki bu kötü olur. Bu yüzden sizinde dediğiniz gibi taahhütsüz internet en iyisi.

Aynen öyle. Şans işi. Ben hiç sorun yaşamadım ama geçişte sorun yaşayanlar var. Belirtilene göre de genelde geçiş yapılan firma sorun çıkarabiliyormuş. Süperonline da pek olduğunu görmedim. Geçiş yapacaksan davet kodu atalım sana o kod ile başvur 1 ay bedava kullanırsın memnun kalmazsan başka firmalara geçersin.

Ocak 2019 itibariyle AKK kalkacak fakat servis sağlayıcınız ile sözleşme imzalamışsanız ve bu sözleşme süresi bitinceye kadar AKK ya devam edilirse ki bu kötü olur. Bu yüzden sizinde dediğiniz gibi taahhütsüz internet en iyisi.
İşte sıkıntı orada. AKK denilen şey tamamen kalkacak. Sözleşme vb. yollarla bu devam ettirilemeyecek. Bundan dolayı ya mevcut paketlere eski usûl kota (sınırlı internet kullanımı) gelecek ya da fiyatları çok yüksek bir seviyeye çıkacak.

İşte sıkıntı orada. AKK denilen şey tamamen kalkacak. Sözleşme vb. yollarla bu devam ettirilemeyecek. Bundan dolayı ya mevcut paketlere eski usûl kota (sınırlı internet kullanımı) gelecek ya da fiyatları çok yüksek bir seviyeye çıkacak.
Bana göre 2019 sonrası kalksa da, sözleşme 2019 öncesi yapıldığı için kişinin sözleşmesi bitinceye kadar AKK devam edecek. 2019 sonrası yapılan sözleşmelerde AKK bahsi geçmeyecek. Bu olay ise servis sağlayıcaların işine gelecek. Tamam AKK yı kaldırayım fakat elini cüzdanına at diyecekler.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı