TürkNet Rezaleti

Ya benim anlamadığım bir durum var. Bundan çok değil bir 3 - 4 yıl öncesine (hatta şu AKK'yi herkesten önce kaldırdıkları zamanda) yere göre sığdırılamıyordu TürkNet'i. Şimdi her yerde bayağı sorun yaşayanlar var. Beni bir aydınlatır mısınız son zamanlarda mı yoğunlaştı bu sorunlar?

Hocam ilk geçtiğimiz zamanlar da kopmalar vardı ( inanmayanlar YouTube'dan videolara bakabilir. Milyon tane TürkNet ile ilgili kopma sorunu var zaten.) ama bu sene özellikle çok olmaya başladı. Facebook'ta TürkNet grubundaki insanlar kan alıyor resmen. Boşuna buradaki fanboyluk yapan insanlara kulak asmayın yani. Ha eğer fanboyluk yapıyorsa da büyük ihtimal TürkNet'in kendi alt yapısı olan yapa'dadır kopma falan VAE'ye göre daha azdır.

Fanboyluk yapıyorsun bence şu an.
Bi' bitmediniz. Doğruları söylemek ne zamandan beri fanboyluk oldu? Yada birinin yanlış düşündüğünü yüzüne vurmak? Abuk subuk konuşup canımı sıkma, fanboyluğun ne olduğunu bilmiyorsun daha. Bulmuşsunuz bir kılıf, her karşıt fikiri savunan kişilere fanboy damgası yapıştırıyorsunuz. Sana hayatında başarılar diliyorum.

Bi' bitmediniz. Doğruları söylemek ne zamandan beri fanboyluk oldu? Yada birinin yanlış düşündüğünü yüzüne vurmak? Abuk subuk konuşup canımı sıkma, fanboyluğun ne olduğunu bilmiyorsun daha.

Ya kardeş biz mi yalan söylüyoruz yani? Anasını satayım mobil veri kalmadı şu TürkNet yüzünden, internet kullanamıyoruz? Sen neyin doğrusunun söylüyormuşsun?

İstanbul'un kötü bir yerinde mi yaşıyorsunuz?

Altyapın kötüyse hangi firmaya geçersen geç sorun yaşarsın.
Modem ile bilgisayarı CAT 5 kablo ile bağlayıp TT ile speedtest.net'te 10 MS ping, 12 MBPS paketten 10.47 Mb Download ve Upload testine geçildiği an 2 saniye 1 Mb daha sonra testi 0.67 de Upload ile bitirdi. İki yıl önce, hatırlıyorum. 16 Mbps ADSL paket kullanırken bazen 16 Mbps yoğun zamanlarda ise 14 Mbps Download çıkardı. ADSL Download'ın 1.50 olduğunu görmüşlüğüm de vardı. Geçen sene Speedtest 12 Mbps Download 0.95 Upload gösteriyordu annem 12 Mb pakete geçmeden önce. RJ11 uçlu bir kablo. Sizce bizim altyapı iyi mi? :)

Dosya Ekleri

• Screenshot_2020-11-16-18-54-35-955_com.android.chrome.jpg
    Screenshot_2020-11-16-18-54-35-955_com.android.chrome.jpg
    56,5 KB · Görüntüleme: 64
TürkNet ile kanlı bıçaklı olan kullanıcı olarak bir konuya parmak basmak isterim. Ezbere bilgilerle operatörlere suç atamazsınız. Bulunduğunuz bölgede altyapı kötüyse isterseniz Telekomdam hizmet alın, aldığınız tek hizmet kopan internet olacaktır. Altyapı çok iyidir ama operatör hizmet vermiyorsa BTK ile sorununuzu çözebilirsiniz.
Günün belli saatlerinde, download kısmındaki hız düşüklüğü altyapı geliştirme kaynaklı oluyor.

TürkNet ile GNAT kaynaklı sorunlarım vardı. Uzun süren yazışmalar sonrasında ücretsiz statik IP vererek sorunu çözdüler.

TürkNet ile kanlı bıçaklı olan kullanıcı olarak bir konuya parmak basmak isterim. Ezbere bilgilerle operatörlere suç atamazsınız. Bulunduğunuz bölgede altyapı kötüyse isterseniz telekomdam hizmet alın, aldığınız tek hizmet kopan internet olacaktır. Altyapı çok iyidir ama operatör hizmet vermiyorsa BTK ile sorununuzu çözebilirsiniz.
Günün belli saatlerinde, download kısmındaki hız düşüklüğü altyapı geliştirme kaynaklı oluyor.

TürkNet ile gnat kaynaklı sorunlarım vardı. Uzun süren yazışmalar sonrasında ücretsiz statik ıp vererek sorunu çözdüler.

Hocam ben Türk Telekom'da bir sorunum yoktu diyorum sen hala altyapı diyorsun. Çevredeki komşularımızda falan kimsede kesilme falan yok. Ayrıca ne çalışmaymış arkadaş 2 yıldır bitmemiş. Bazı arkadaşların aşina olmadıkları konuya yorum yapmasına bayılıyorum ya.
VDSL hat parametreleri - Keentic
"7 dB ile 10 dB arasındaysa — hat kalitesi standart, hatalar ve kesintiler meydana gelebilir"

Bkz; [Rehber] Modem Hat Değerleri
Sinyal gücü 14 Db yazıyor

Yeni konular

Geri
Yukarı