TürkNet rezilliği

Hocam bir sorum olacak, ben de şimdi iptal başvurusunda bulunacağım da, bu korona günlerinde internetsiz kalmak istemiyorum, iptal sürecini zahmet olmazsa detaylı bir şekilde anlatabilir misin? Faksı ne zaman gönderdin, ne zaman yanıt geldi, ne zaman internetin kesildi, internetsiz kaldın mı, kaldıysan kaç gün? Gibi.

Sana sadece şunu diyeyim 1 hafta önce TürkNet aboneliğini kapatmak için fax gönderen kişi hala iptal için bekliyor. Gerisini sen düşün.

Hocam bir sorum olacak, ben de şimdi iptal başvurusunda bulunacağım da, bu korona günlerinde internetsiz kalmak istemiyorum, iptal sürecini zahmet olmazsa detaylı bir şekilde anlatabilir misin? Faksı ne zaman gönderdin, ne zaman yanıt geldi, ne zaman internetin kesildi, internetsiz kaldın mı, kaldıysan kaç gün? gibi.
İptal faksını çekiyorsun sana bir kaç saat sonra veya ertesi gün iptal talebiniz alındı sms'si geliyor. 4. günde mail adresine gitmeyin üzülürüz hatamız varsa affola gibi boş zırva maili atıyorlar ve sonra arıyorlar bir telesekreter çıkıyor, iptal etmek istiyorsanız 2'ye falan basın gibi bir şey işte. O bile robot, ona bile insan yok. :) Sonra iptal oluyor, iptal süresi 7 gün. Bu sürede internetin iptal olmaması lazım ama TürkNet sahtekar olduğu için bir bahane arıza falan diyerek interneti kesiyor gibi görünüyor. Belki kalmayabilirsin, belkide 2-3 gün kalabilirsin tam bilemiyorum. Ben iptal ettim portsuz kaldım, TürkNet beni VDSL portumdan ADSL'ye almış, sonra VDSL'ye geçirdik dediler ama geçirmediler çünkü 24 Mbps üstü alamıyordum. ADSL'de 24 Mbps üstü alınmıyor, bu firma çakal ve sahtekar.

Bende Türk Telekom'a başvurdum 24 Mbps, 24 ay taahhüt 80.90 TL festival kampanyası (adamların kampanyası bile kazık). TT ekibi geldi port yok dedi iptale düşürdü sonra niye var diye yalan konuşup bağlıyorsunuz dedim oda müşteri hizmetleri sorumlu tutuyor. Millenicom'a başvurdum oda tam saçma bir firma, adı ve ama sahada hiçbir etkisi yok. Telekom'un gayrimeşru çocuğu işte. Sonra Telekomu aradım ve 24 Mbps 80.90 TL paketi bana 114 TL dedi, kampanya bitmişmiş. Bugün aradım satış depertmanı kampanya var nasıl yok? diyerek abone yaptı. Netspeed başvurmuştum (önceden 2 sene kullandım) port tahsis edilmiş ve ankastreye etiket bırakılmış gözüküyor dedi ama ankastrede etiket göremedim. 2 güne gelip sıfır kablo çekecekler bakalım ne olacak. Ülkede düzgün bir firma yok. Kim doğru ve kim yalan konuşuyor kestirmek zor. Port yok ve dolap yapılıyor, 20 güne biter dediler ama Netspeed 2 günde port tahsis etti. Türk Telekom saha ekibi uğraşmamak için mi yalan konuştu yoksa başka bir şey mi çözemedim. Özet olarak TürkNet 'PİŞMANLIKTIR'.

Bu nedir hocam ya? Okurken kalbim sıkıştı resmen. İyi saha ekibini aşağıda yakalayıp dövmediniz ('şiddete hayır'). Uslu bir çocuk olup TürkNet ile orta halli hızla devam mı etsem n'apsam bilemedim :)

Arkadaşlar günümüzde ülkemizin kanayan yarası İnternet TürkNet bu yaraya bir bant gibi gelse de dolandırıcı bir bant olarak geldi muadilini bulmak zor fiyatlar uçtu son günlerde hızınız düştü 24MB'ye e peki o 24MB'yi size diğer firmalar kaç TL'ye veriyor şu an 85TL TürkNet Türkceli aramıştım İnternet bağlatırken 16MB'ye 110 TL dediler Millenicom desek dolandırılan tanıdıklarım var Kablonet altyapısı yokmuş dediler TürkNet bana 50 MB'ye kadar veririz dediğinde bir afalladım çünkü 50 verdikleri fiyata Superonline 8 veriyor 19 Haziran'da işlem başlattım bilgileri yükledim Online işlemlere başvuru belgelerinin çıktısını aldım bugün tekrar arıyacağım soracağım ne oldu iş nezaman gelecekler diye memnun olan tanıdıklarım vardı onlar önerdi zaten ilk 2 ay bedava olduğu için sorun yok bakalım ne olacak sizi bilgilendiririm.

Arkadaşlar günümüzde ülkemizin kanayan yarası İnternet TürkNet bu yaraya bir bant gibi gelse de dolandırıcı bir bant olarak geldi muadilini bulmak zor fiyatlar uçtu son günlerde hızınız düştü 24MB'ye e peki o 24MB'yi size diğer firmalar kaç TL'ye veriyor şu an 85TL TürkNet Turkcell'i aramıştım İnternet bağlatırken 16MB'ye 110 TL dediler Millenicom desek dolandırılan tanıdıklarım var Kablonet altyapısı yokmuş dediler TürkNet bana 50 MB'ye kadar veririz dediğinde bir afalladım çünkü 50 verdikleri fiyata Superonline 8 veriyor 19 Haziran'da işlem başlattım bilgileri yükledim Online işlemlere başvuru belgelerinin çıktısını aldım bugün tekrar arıyacağım soracağım ne oldu iş nezaman gelecekler diye memnun olan tanıdıklarım vardı onlar önerdi zaten ilk 2 ay bedava olduğu için sorun yok bakalım ne olacak sizi bilgilendiririm.

Katılıyorum. Hocam iyi bir hizmet almak için firmanın kendi altyapısında İnternet kullanmak gerekiyor. Yani TT altyapın varsa TT, Superonline varsa Turkcell, yapa varsa TürkNet, Kablonet varsa Kablonet...
Çünkü altyapı sahibi firma bir arıza olduğu zaman kendi altyapısını kullanan firmalara en son yardım ediyor. Atıyorum TürkNet kullanıyorsun. Sıkıntı oldu. TürkNet'i aradığın zaman onlar da mecbur TT'yi arıyor. Ellerinden başka bir şey gelmiyor çünkü. TT gibi firmalar da ben önce kendi işlerimi halledeyim, zaman kalırsa diğerlerine bakarım kafasında olduğu için çözüme geç kavuşuluyor.

Hal böyle fakat işin için fiyatlar girdiği zaman gene TürkNet ve Millenicom gibi firmalar mantıklı oluyor.

Katılıyorum. Hocam iyi bir hizmet almak için firmanın kendi altyapısında İnternet kullanmak gerekiyor. Yani TT altyapın varsa TT, Superonline varsa Turkcell, yapa varsa TürkNet, Kablonet varsa Kablonet...
Çünkü altyapı sahibi firma bir arıza olduğu zaman kendi altyapısını kullanan firmalara en son yardım ediyor. Atıyorum TürkNet kullanıyorsun. Sıkıntı oldu. TürkNet'i aradığın zaman onlar da mecbur TT'yi arıyor. Ellerinden başka bir şey gelmiyor çünkü. TT gibi firmalar da ben önce kendi işlerimi halledeyim, zaman kalırsa diğerlerine bakarım kafasında olduğu için çözüme geç kavuşuluyor.

Hal böyle fakat işin için fiyatlar girdiği zaman gene TürkNet ve Millenicom gibi firmalar mantıklı oluyor.

Aynen mümkün oldukça altyapı sahibini kullanmak gerek ama size bir trajikomik olayı anlatayım buradaki kapı komşum Türk Telekom destek çalışanı ve o bana TürkNet'i önerdi durum böyle kim kimi nerede kazıkliyim diye bakıyor. Günümüzde bütçesi düşük olan kullanıcılar için TürkNet vazgeçilmez.
Ve TürkNet'e laf ediyoruz ama piyasada TürkNet gibi düşük fiyata performans gibi firmalar çıkmadıkça büyük firmalar tekele doğru gittikçe bizi her zaman çok pahalı fiyata çöp İnternet karşılar bizim böyle firmalara köstek değil destek olmamız gerek. (TürkNet 85TL'ye 75MB hız veriyor Türk Telekom şu an kontrol ediyorum ve 85TL'ye 12 MB hız veriyor)

TürkNet, Netpseed firmalarının Türk Telekom tarafından kurulan ucuz ve kalitesiz internet satılan paravan şirketler olduğunu düşünüyorum. Türknet gibi kalitesiz, çağrı merkezi müşteri hizmetleri olmayan, çalışanı olmayan bir firmanın nasıl tutunduğunu sanıyorsunuz? Netspeed arayın her zaman aynı 2 kişiden birisi çıkıyor. Bozuk ve kopma yapan portları nasıl satacaklar? Yaptıkları iş zaten rezil, birde o yapamadıkları dolapların bozuk portlarını düzeltmeye kalksalar dünyanın işi çıkar. Hükumet Türk Telekom'u araplara sattı ve parayı cebe indirdi, Türksat kablonet ile fiber döşeyerek yürürüm dedi ama onunda altyapısı sadece 5-10 şehirde var yada yok. Belediye kazılara izin vermiyor çünkü Sultan bütün kurumları araplara sattığı için rekabeti engelliyor. Bu benim düşüncemden ziyade gördüğüm gerçek. Böyle şeyleri konuşmaktan korkmayın, Türk Telekom yani ülkenin haberleşme ağını Türk düşmanı suudilere para için sattılar ve her yerden peşkeş çekiyorlar, torpil geçiyorlar. Superonline kansızıda yatırım yapmıyor, onuda sattılar. Satılmayan bi g...'leri. kaldı. Bazı akılsızlar gelip özel şirket diyecek ama ülkenin altyapısını bunlara ait olduğunu ve bunların yönettiğini bilmiyor. Bugün BTK denilen kuruma şikayet oluştur, sana Türk Telekom'un bot mesajının SS'ini gönderiyor. Trajikomik.

Yeni konular

Geri
Yukarı