TürkNet VDSL Geçirmiyor

U.Altun

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba arkadaşlar, son bir aydır internet hızından şikayetçiyim. 1 haftadır TürkNet ile uğraşıyorum. Santrale olan uzaklığım Online işlemlerde 1916 metre gözükmekte ısrarla 2169 metrede olduğunu hatta santrali taşıdıklarını söylediler. VDSL çevirir misiniz beni dedim fakat olumlu yanıt alamadım altyapım 50Mbps destekliyor. Farklı bir ISS kullansam acaba VDSL kullanabilir miyim? Dediklerine göre 2169 metreyse santrale uzaklığım VDSL'den verim alabilir miyim?

Dosya Ekleri

• Screenshot_20200229_095339.jpg
    Screenshot_20200229_095339.jpg
    56,7 KB · Görüntüleme: 75
Son düzenleyen: Moderatör:
Yapa mısın VAE mi? Aradaki mesafe kuş bakışı hesaplanmaz, aradaki mesafeden kasıt kablonun uzunluğudur. Sokağında FTTC saha dolabı yoksa ne 1900 ne de 2100 metreden düzgün bir VDSL hizmeti alamazsın.

Son düzenleme:
Yapa mısın VAE mi? Aradaki mesafe kuş bakışı hesaplanmaz, aradaki mesafeden kasıt kablonun uzunluğudur. Sokağında FTTC saha dolabı yoksa ne 1900 ne de 2100 metreden VDSL hizmeti alamazsın.
YAPA kullanıyorum, birçok ISS ile görüştüm telefonda hepsi vdsl bağlayabilirsiniz kullanabilirsiniz diyor.

YAPA kullanıyorum, birçok ISS ile görüştüm telefonda hepsi vdsl bağlayabilirsiniz kullanabilirsiniz diyor.
Bu durumda kesinlikle uğraşmanıza gerek yok. Türknet iyidir fakat YAPA çok sıkıntılı. Ben VAE olarak 75 Mbit alıyorum Türknet ile, 1 seneden fazladır kullanıyorum çok da memnunum. VAE olsaydı sıkıntı yoktu fakat YAPA olduğundan yerinizde olsam durmazdım. Netspeed ve Millenicom'dan Vdsl alabilirsiniz.

Bahsettiğiniz uzaklıklardan Vdsl kesinlikle olmaz zaten, YAPA ile hiç şansınız yok. VAE Vdsl ile 50 Mbit tanımlatır rahatınıza bakarsınız.

Bu durumda kesinlikle uğraşmanıza gerek yok. Türknet iyidir fakat YAPA çok sıkıntılı. Ben VAE olarak 75 Mbit alıyorum Türknet ile, 1 seneden fazladır kullanıyorum çok da memnunum. VAE olsaydı sıkıntı yoktu fakat YAPA olduğundan yerinizde olsam durmazdım. Netspeed ve Millenicom'dan Vdsl alabilirsiniz.

Bahsettiğiniz uzaklıklardan Vdsl kesinlikle olmaz zaten, YAPA ile hiç şansınız yok. VAE Vdsl ile 50 Mbit tanımlatır rahatınıza bakarsınız.
VAE sisteminde vdsl kullanılıyor mu? Ben sadece YAPA da kullanılıyor diye biliyorum. Önceden VAE ydi zaten ama sonradan kendileri YAPA yapmış. VAE ye geçmek için nasıl bir iletişim kurmalıyım? VAE de vdsl kullanabilir miyim?

VAE sisteminde vdsl kullanılıyor mu? Ben sadece YAPA da kullanılıyor diye biliyorum. Önceden VAE ydi zaten ama sonradan kendileri YAPA yapmış. VAE ye geçmek için nasıl bir iletişim kurmalıyım? VAE de vdsl kullanabilir miyim?
Türknet'te kalırsanız Vdsl'ye geçirmezler, hiç umutlanmayın. Türknet VAE>YAPA otomatik geçişi yapılan bir durum zaten, geri dönüşü de yok. VAE'de tabii ki Vdsl kullanılıyor Telekom altyapısı aracılığıyla.

Türknet'i iptal ettirin. Millenicom veya Netspeed'den Vdsl olarak hizmet alabilirsiniz.

VAE ve YAPA erişim modelleri. ADSL ve VDSL modülasyon çeşitleri. Hem VAE hemde YAPA'da ADSL ve VDSL kullanabilirsin. YAPA modelinde direk santralden gelen kablo ile hizmet alındığından mesafe uzadıkça sorunlar çıkabiliyor ama yakın mesafede ve VAE de port yok durumu olduğunda hayat kurtarıyor.

Türknet'te kalırsanız Vdsl'ye geçirmezler, hiç umutlanmayın. Türknet VAE>YAPA otomatik geçişi yapılan bir durum zaten, geri dönüşü de yok. VAE'de tabii ki Vdsl kullanılıyor Telekom altyapısı aracılığıyla.

Türknet'i iptal ettirin. Millenicom veya Netspeed'den Vdsl olarak hizmet alabilirsiniz.
VAE ve YAPA erişim modelleri. ADSL ve VDSL modülasyon çeşitleri. Hem VAE hemde YAPA'da ADSL ve VDSL kullanabilirsin. YAPA modelinde direk santralden gelen kablo ile hizmet alındığından mesafe uzadıkça sorunlar çıkabiliyor ama yakın mesafede ve VAE de port yok durumu olduğunda hayat kurtarıyor.
Yardımlarınız için teşekkür ederim arkadaşlar. VAE VDSL geçmeye çalışacağım eğer olmadı farklı bir ISS alacağım. Altyapım 50Mbps benim kullandığım 6Mbps içler acısı. Netspeed önerir misiniz? Veya farklı varsa önerebileceğiniz oda olur.

Geri
Yukarı