Türktelekom modemi iade etmem gerekiyor mu?

obelisk

Kilopat
1 Ay sonra 24 aylık taahhüdüm bitiyor ve başka bir servis sağlayıcısına geçmek istiyorum. Modemi iade etmem gerekiyor mu? Modemin arka plastigini kaybettim.

-ZyXEL VMG3312-B10B.

Şöyle anlatayım o halde benim bir abim var Telekom kullanıyordu ADSL sonra D-Smart'a geçti modemi VDSL olduğu için TP-Link modem onda kaldı sonra taşındı fiber olan yere şimdi modem kira ücreti ödüyor ve modem onun değil arkasında yazıyor para ile satılmaz diye

Dosya Ekleri

• indir.jpg
    indir.jpg
    9,3 KB · Görüntüleme: 368
Sözleşmenize bağlı ben 8₺ fatura farkı ile satın aldım ve 2 yıl boyunca garantisi var ayriyeten de Türkiye cumhuriyeti devleti 24 ay taahhüt ile iş yapacak olan firmalara yasak koymuştur. Kısaca Türkiye toprakları içinde 12 aydan fazla taahhüt yapmak yasal olarak geçersiz olduğu gibi suç teşkil etmektedir bilginiz olsun.

Konu ile ilgili kanunlar ise sırasıyla böyledir;
Abonelik sözleşmeleri yönetmeliği 16. madde 2. fıkra: taahhütlü aboneliklerde tüketicinin yerleşim yerinin değişmesi ve taahhüt konusu hizmetin tüketiciye yeni yerleşim yerinde aynı nitelikte sunulmasının fiilen imkansız olması durumunda, tüketici birinci fıkrada belirtilen tutarları veya herhangi bir bedeli ödemeksizin taahhütlü aboneliğini feshedebilir.
Tüketicinin korunması hakkında kanun 52. madde 4. fıkra: tüketici, belirsiz süreli veya süresi bir yıldan daha uzun olan belirli süreli abonelik sözleşmesini herhangi bir gerekçe göstermeksizin ve cezai şart ödemeksizin istediği zaman feshetme hakkına sahiptir.
Abonelik sözleşmeleri yönetmeliği 23. madde 3. fıkra: satıcı veya sağlayıcı, abonelik sözleşmesinin feshi için sözleşmenin tesis edilmesini sağlayan yöntemden daha ağır koşullar içeren veya tüketicinin sözleşmeyi feshetmesini zorlaştıran bir yöntem belirleyemez.

Bu modem ise VDSL bir modem sende kalacak olan modem.
Bu modem ise Archer VR1200 modem router fiber ve VDSL destekliyor Archer C5V farkı onda 2 tane Phone girişi oması ve DSL girişi yok.

Dosya Ekleri

• indir (1).jpg
    indir (1).jpg
    4,6 KB · Görüntüleme: 285
  • indir (2).jpg
    indir (2).jpg
    4,1 KB · Görüntüleme: 248
Son düzenleme:

Geri
Yukarı