Türkün İngilizce öğrenmesi mi daha kolay, İngiliz'in Türkçe öğrenmesi mi?

AhmetMesser

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Elbette bu kişiden kişiye, öğrendikleri kaynaklara, öğrenmek için ayırdıkları zamana, sahip oldukları zeka seviye ve kalitesine ve ne kadar istekli ve severek öğrendiğine göre değişebilir, bu yüzden kesin bir şey söyleyemeyiz, ama temelde bir şeyler söylenebilir.

Gerek Türkçe öğrenmeye çalışan yabancıların tecrübeleri gerekse İngilizce öğrenmeye çalışan türklerin tecrübeleri olsun gerekse bir araştırmacının türkçe ve ingilizceyi ayrı ayrı inceleyip söylediği (varsa) görüşleri olsun birçok şeyden yola çıkılarak genel tahmin yapılabilir.

Son düzenleme:
Elbette bu kişiden kişiye, öğrendikleri kaynaklara, öğrenmek için ayırdıkları zamana, sahip oldukları zeka seviye ve kalitesine ve ne kadar istekli ve severek öğrendiğine göre değişebilir, bu yüzden kesin bir şey söyleyemeyiz, ama temelde bir şeyler söylenebilir.

Gerek Türkçe öğrenmeye çalışan yabancıların tecrübeleri gerekse İngilizce öğrenmeye çalışan türklerin tecrübeleri olsun gerekse bir araştırmacının Türkçe ve İngilizceyi ayrı ayrı inceleyip söylediği (varsa) görüşleri olsun birçok şeyden yola çıkılarak genel tahmin yapılabilir.

Türkçe daha zor.

Bence de, bir kelimenin sonuna farklı bir ek getirirsek cümle tamamen değişiyor. Ya da 3 tane aynı kelimeyi kullanarak bir cümle kurmak mesela. Müdür, müdür müdür?

Mesajlaşırken.
Bugün işte çok sıkıldım yazacağına.
"İ" ile yazarsa soru kökten değişir değil mi hocam.

Mesajlaşırken.
Bugün işte çok sıkıldım yazacağına.
"İ" ile yazarsa soru kökten değişir değil mi hocam.
Hocam ne demeye çalıştığınızı anlayamadım. Soru cümlesi demişsiniz ama soru cümlesi yok. Son olarak kelimenin anlamı cümleden cümleye değişir. Harfin büyük veya küçük yazılması ile alakası yok.

Hocam ne demeye çalıştığınızı anlayamadım. Soru cümlesi demişsiniz ama soru cümlesi yok. Son olarak kelimenin anlamı cümleden cümleye değişir. Harfin büyük veya küçük yazılması ile alakası yok.
Büyük ve küçükten bahsetmiyor. I yerine "İ" koyarsak ne olur onu söylemeye çalışıyor.

Geri
Yukarı