Türkler için öğrenmesi en kolay diller

Harfin yanına değil aşağısına bazen içine yeni harf çiziliyor. İç içe harflerle kelimeler yazıyorsun 1 cümlede destan anlatıyor bunu soruyorum neresi kolay diye? 😀 Kolaydan kasıt nedir? Öğrenirken uygulanan farklı bir tekniği mi var...
Bilmiyorum hocam ama izlediğim bir videoda anlatıyordu. Temel bir mantığı mı ne var. Basitmiş. Zor değil.
Zaten sonradan geçmişler bizim gibi.
Öncesinde Çin alfabesini kullanıyorlarmış.
Bilmem dillerine uygun değil, zor falan filan işte.
Bunu bulmuşlar sonra.

Bilmiyorum hocam ama izlediğim bir videoda anlatıyordu. Temel bir mantığı mı ne var. Basitmiş. Zor değil.
Zaten sonradan geçmişler bizim gibi.
Öncesinde Çin alfabesini kullanıyorlarmış.
Bilmem dillerine uygun değil, zor falan filan işte.
Bunu bulmuşlar sonra.
Bu arada yazılı dilden bahsediyorum. Konuşma dili olarak kolay olabilir ama saçma bir alfabesi var.
Örnek vereyim "Annyeonghaseyo" Korede bunu hızlıca Aniyaseyo diye söylediğinde merhaba diyorsun basit bir kelime. Sonra kamsamida diyorsun teşekkür ederim demek. "gamsahabnida"
Bunları Korece yazmaya çalıştığında zorlaşıyor hele iç içe giren alta sağa sola çizgi çekilen kelimeler olduğunda anlıyorsunuz zoru 😀

Sadece ortak alfabemiz olan dilleri yazmışsınız. İngilizce'nin Japonca'dan daha zor olduğunu düşünen yoktur herhalde. Böyle bir listeyi hazırlarken sadece alfabeyi değil, güncel kaynaklara erişim, dile olan ihtiyaç, kültürel etkileşimleri vs. de hesap etmeniz gerekirdi.
Hocam Japon abecesi ile Türk abecesi özdeş değildir.

Yeni konular

Geri
Yukarı