Tulpar T7 V20.3 Monster alınır mı?

Ben de almayı düşünüyordum. Epey araştırdım hatta elime alıp inceledim de. Çoğu kasası plastik diyor ama kasası dayanıksız değildi. Asus ROG Strix, TUF Gaming; HP Pavilion; Acer Nitro gibi çoğu firma zaten plastik kasa kullanıyor. Monster kullanınca niye bu kadar sorun oldu anlamadım. Kasa kalitesi de kötü falan değil, benim önceki TUF Gaming laptobumdan daha iyi geldi bana hatta.

Ancak laptobun pili çok tutarsız. Bir videoda uzun süre kullanan biri bazen şarjın 2 saatte bittiğini, bazense 30 dakikada bittiğini söylüyordu. Dolma süreleri de farklıymış. Bazılarında Samsung SATA SSD, bazılarında ise Intel SATA SSD var. Intel'in okuma/yazması daha düşük. Şansına hangisi denk gelirse size.

Ama Red Dead Redemption 2 gibi bir oyunda ultra ayarda 60 FPS'yi verebiliyor. Üstelik 13 bin lira. Bu fiyata daha performanslısı yok. Kasasına çok takılmayın kasası kötü değil gayet de iyiydi. İlla metal olsun istiyorsanız 3-4 bin lira daha verip MSI Thin alabilirsiniz ama ondaki 3060 da Max-Q.

Ben de almayı düşünüyordum. Epey araştırdım hatta elime alıp inceledim de. Çoğu kasası plastik diyor ama kasası dayanıksız değildi. ASUS ROG STRIX, TUF Gaming; HP Pavilion; Acer Nitro gibi çoğu firma zaten plastik kasa kullanıyor. Monster kullanınca niye bu kadar sorun oldu anlamadım. Kasa kalitesi de kötü falan değil, benim önceki TUF Gaming laptopumdan daha iyi geldi bana hatta.

Ancak laptopun pili çok tutarsız. Bir videoda uzun süre kullanan biri bazen şarjın 2 saatte bittiğini, bazense 30 dakikada bittiğini söylüyordu. Dolma süreleri de farklıymış. Bazılarında Samsung SATA SSD, bazılarında ise Intel SATA SSD var. Intel'in okuma/yazması daha düşük. Şansına hangisi denk gelirse size.

Ama Red Dead Redemption 2 gibi bir oyunda Ultra ayarda 60 FPS'yi verebiliyor. Üstelik 13 bin lira. Bu fiyata daha performanslısı yok. Kasasına çok takılmayın kasası kötü değil gayet de iyiydi. İlla metal olsun istiyorsanız 3-4 bin lira daha verip MSI Thin alabilirsiniz ama ondaki 3060 da Max-Q.

Çok teşekkür ederim bende bunu almayı düşünüyordum tekrardan teşekkürler aklımda hiçbir soru yok artık.

Çok teşekkür ederim bende bunu almayı düşünüyordum tekrardan teşekkürler aklımda hiçbir soru yok artık.
Rica ederim. Ben performansını test etmedim, sadece elime alıp inceledim ve kasası da kötü değildi. volkan güneş adında bir YouTube kanalı var. Bu cihazla ilgili birkaç video çekmiş. Onları izlemenizi tavsiye ederim öncelikle.

Herkes neden kötülüyor anlamıyorum. Bu bilgisayara sahibim ve ısınma sorunu yaşamadım. Oyun oynarken güzel havalansın diye, sağ ve sol altına destek koyup yükseltiyorum. Örneğin The Forest gibi bir oyunda benim bilgisayarım elimi fan kenarına koyunca tutabiliyorken, kuzenimin HP RTX 2070'li laptopuna koyunca elim yanıyordu. Onun laptopunun fan sesi epey yüksek geldi bana.

Herkes neden kötülüyor anlamıyorum. Bu bilgisayara sahibim ve ısınma sorunu yaşamadım. Oyun oynarken güzel havalansın diye, sağ ve sol altına destek koyup yükseltiyorum. Örneğin The Forest gibi bir oyunda benim bilgisayarım elimi fan kenarına koyunca tutabiliyorken, kuzenimin HP RTX 2070'li laptopuna koyunca elim yanıyordu. Onun laptopunun fan sesi epey yüksek geldi bana.

Kanka bende almayı dusunuyorumda sıcaklık degerlerini paylasirmissin.

Geri
Yukarı