Turkcell sınırsız internet neden yok?

PoisonMath

Kilopat
Yer
Osmaniye
Selam arkadaşlar. Soru başlıktaki gibi. Sebebini bilen birileri varsa benim gibi merak edenleri aydınlatsın. Teknik açıdan filan mı sınırsız paketler satamıyorlar. Ayrıca altta ki resme bakarsak 15 hıza 679 TL fiyat istemek hangi akla hizmettir. Sınırsız yaptık demek için yapmışlar herhalde...

IMG_20220801_170758.jpg

Arz-talep. Altyapı yoksa Superbox'a muhtaçsınız çok merkezi bir yerde yaşamıyorsanız. 4 yıldır superbox kullanıyorum dağda bayırda her yerde çekiyor. Fiyatını kullanımına göre hakediyor.

Selam arkadaşlar. Soru başlıktaki gibi. Sebebini bilen birileri varsa benim gibi merak edenleri aydınlatsın. Teknik açıdan filan mı sınırsız paketler satamıyorlar. Ayrıca altta ki resme bakarsak 15 hıza 679 TL fiyat istemek hangi akla hizmettir. Sınırsız yaptık demek için yapmışlar herhalde...

Eki Görüntüle 1471000
Bu Superbox'a özgü bir durum yoksa biz sınırsız kota 100MBPS internete 150TL ödüyoruz.

Arz-talep. Altyapı yoksa Superbox'a muhtaçsınız çok merkezi bir yerde yaşamıyorsanız. 4 yıldır Superbox kullanıyorum dağda bayırda her yerde çekiyor. Fiyatını kullanımına göre hak ediyor.

Superbox hizmeti de alamıyorum sorun biraz da orada aslında. Superbox hizmeti olsa da internet için o fiyatı vermenin pek mantıklı olduğunu düşünmüyorum. Siz bilirsiniz tabii. 679 TL verip kullanıyorsanız biraz sorgulasanız iyi olur gibi.
Ayrıca mifi modemimde data hattım var ama bütün paketler sınırlı. Talepten ziyade bana mobil altyapı kötü gibi geliyor. Superbox hızını da keyfiyetten düşürmediler muhtemelen.

Bu Superbox'a özgü bir durum yoksa biz sınırsız kota 100Mbps internete 150TL ödüyoruz.

Mobil şebeke mi bu hizmet?

Bir ara talep çok olunca altyapıdan dolayı kullanıcıların aldıkları hızlar düştü. 680 TL'nin pahalı olduğunu onlar da biliyordur diye tahmin ediyorum. 🙂
Aynen. Turkcell omurgası ne kadar güçlü bir omurgaya sahip olsa da SuperBox yoğunluğunu kaldıramadı. Turkcell'de öyle bir reklam yaptı ki sanki mükemmel bir ping deneyimi veya hız deneyimi sunacaktı ADSL abonesine bile. İşte fiber olmasa bile fiber internet cart curt falan. Halbuki SuperBox 4.5G kullanarak bölgedeki yoğunluğa göre çok etkilenebilen tamamıyla kablosuz bir teknolojiye sahip olduğu için 4.5G bulunan bölgede iyi değilse ADSL'dsn bile rezil bir performans veriyordu.

Yurt dışında satan operatörler demek ki gereken yatırımı yapıyor bu işe. Gayet normal fiyattan da sunuyorlar hizmeti. Klasik Türkiye şartları, para almaya gelince çok güzel ama hizmete gelince o ne ola ki...

Yeni konular

Geri
Yukarı