Turkcell Superbox 4.5G Hız ve Yayın Testi!

Evet arkadaşlar, Superbox bağlantımız yapıldı! Öncelikle Superbox nedir merak edenler için: Turkcell Superbox Sınırsız 4.5G Paketi

Şimdi adım adım soruları cevaplayalım.
  • Fiyatı ne kadar?
  • Sınırsız paket aylık 279 TL. 24 ay taahhüt.
  • Gecikme süresi değerlerini paylaşacak mısınız?
  • Evet, şu anda 19ms civarında ama anten alacağız. Anten alınca değişirse belirtirim.
  • Modemin çok büyük olduğunu duymuştum. Görsel paylaşırsınız umarım.
  • Modemin boyutu yaklaşık olarak oda sprey cihazları boyutunda. Video yapabiliriz.
  • 4.5G modemde hız stabil olur mu?
  • En çok merak edilen test bu idi sanırım. 6 saatlik 720p bir Twitch yayın testi yaptık ve sonuç olarak Unstable Events: 0

Eki Görüntüle 350583

Bu da akşam vakti hız testi sonucu:

Eki Görüntüle 350585

Saat 14:00, daha iyi çeken bir yerden hız testi:

Eki Görüntüle 350674

Ofis biraz aşağıda kaldığından iyi çekmiyor maalesef. Anten siparişi verdik. Modeme harici anten takılabiliyor.

Hocam ip adresi gözüküyor :)

6 Ay sonra ilk defa ping sorunu yaşadım, oyunlarda 140-400 arası gidiyordu. Yoğunluktan falan sanırım dedim ama gece 02: 00 de bile aynı şekilde olunca müşteri hizmetlerini aradım.

Uzaktan modemi güncellediler ve ping değerleri anında düştü. Test için hemen CS'ye girdim ve fiber kullanan arkadaşımla aynı pingi aldım. (70)

Umarım böyle devam eder.

1571913546382.png

@dogant Arkadaşım 2 aydır yüksek ping sorunu yaşıyorum. Ben müşteri hizmetlerini aradığımda pinglere müdahale edemiyoruz diyorlar. Size tam olarak nasıl bir işlem sağladılar?

6 Ay sonra ilk defa ping sorunu yaşadım, oyunlarda 140-400 arası gidiyordu. Yoğunluktan falan sanırım dedim ama gece 02: 00 de bile aynı şekilde olunca müşteri hizmetlerini aradım.

Uzaktan modemi güncellediler ve ping değerleri anında düştü. Test için hemen CS'ye girdim ve fiber kullanan arkadaşımla aynı pingi aldım. (70)

Umarım böyle devam eder.

Eki Görüntüle 451448
Ben, Telekom metro fiberde 2 MS ping alıyorum. Siz 20 MS ping alıyorsunuz. Bayağı aynı.

Ben, Telekom metro fiberde 2 MS ping alıyorum. Siz 20 MS ping alıyorsunuz. Bayağı aynı.
Şu konuyu rahat bıraksan artık. Tamam herkes anladı Superbox'tan memnun kalmayıp TT'a geçtin.

Elma ile Armutu kıyaslıyorsun.
@dogant Arkadaşım 2 aydır yüksek ping sorunu yaşıyorum. Ben müşteri hizmetlerini aradığımda pinglere müdahale edemiyoruz diyorlar. Size tam olarak nasıl bir işlem sağladılar?
Bana da başta öyle bir bilgilendirme yaptılar. Sonra ben 6 aydır sorun yoktu ama 1-2 gündür çok kötü dedim. O zaman modeme GPRS güncellemesi yapalım dedi ve yaptı. Yaptığı gibi de düştü ping. Şu an gayet memnunum, kablolu internet kullanan diğer Türklere de bakıyorum, bazen benim pingim daha düşük oluyor.

Umarım böyle devam eder.

Eminim yalvarmışlardır. 100 Gbps metro internet müşterisi sanki mübarek. Yalvarmışlarmış. Siz, onları arayıp, daha ucuz tarife istemiş yada tarife fiyatını biraz düşürün demek için yalvarmış olmayasınız.😁

Üslubunuza dikkat edin. Sözleşmem bitti ve kapattırdım. Superbox 4.5G paketine geçtim.

Superbox'ı kullanmayı düşünüyordum. Okuduğuma göre çok yüksek hızları veriyorlarmış ancak sanırım bitmiş bu kampanya. 10 mbit için 129, 20 için 179 gibi bir fiyat görünüyor sitelerinde. Doğru mudur? Hiçbir anlamı yok o zaman. Hız için kullanmanın.

Geri
Yukarı