Turkcell Superonline geçiş sonrası ping sorunu

Al_46

Hectopat
2 gün önce TTNET fiberden Turkcell Superonline'a geçtim.
Hem daha az fiyata daha fazla upload ve download sağladığı için, hem de eve kadar fiber kablo çektikleri için.
TTNET evlere CAT6 ile çıkartıyordu.
Normalde TTNET'den memnundum ama Valorant da paket kaybı yaşıyordum.
Superonline geçince çok hayal kırıklığına uğradım.
Normalde Speedtest'te 4ms'den fazla almazken, şu an 20ms alıyorum.
Valorant da ise 16 ms'den 54'e kadar çıktı.
Az bir packet lossdan kurtulayım derken çok daha kötüsü oldu.
Bu konuda ne yapmam gerekli yardımcı olursanız sevinirim. Değerleri aşağıda paylaşıyorum.
Bu Türk Telekom.

Ekran Görüntüsü (277).png

Bu da Superonline.

Ekran Görüntüsü (278).png

Son düzenleyen: Moderatör:
2 gün önce TTNET fiberden Turkcell Superonline'a geçtim.
Hem daha az fiyata daha fazla upload ve download sağladığı için, hem de eve kadar fiber kablo çektikleri için.
TTNET evlere CAT6 ile çıkartıyordu.
Normalde TTNET'den memnundum ama Valorant da paket kaybı yaşıyordum.
Superonline geçince çok hayal kırıklığına uğradım.
Normalde Speedtest'te 4ms'den fazla almazken, şu an 20ms alıyorum.
Valorant da ise 16 ms'den 54'e kadar çıktı.
Az bir packet lossdan kurtulayım derken çok daha kötüsü oldu.
Bu konuda ne yapmam gerekli yardımcı olursanız sevinirim. Değerleri aşağıda paylaşıyorum.
Bu Türk Telekom.

Eki Görüntüle 1366081

Bu da Superonline.

Eki Görüntüle 1366082
Speedtest yaptiginiz sunucular farkli ayni sunucuda deneyip tekrardan ss atarmisiniz.

Superonline kullanıp, Superonline ana sunucularının bulunduğu bir şehirde yada yakın çevresinde değilseniz pinginiz normal. Hangi şehirdesiniz?

Cat 6 ethernet ile bağlıyorum.

Aynı sunucu görünmüyor.
Altyapı ile ilgili olabilir mi?
Gorunmesi gerekiyor aslinda. Eger turk telekom baglantiniz hala duruyorsa Adana Turknet sunucusuna ping atin. Akdeniz cevresindeki en iyi sunucu.

Genel olarak konuya bakacak olursak zaten Superonline TT den fazla ping verir. Superonline cikislari TT cikislarina bakarak dandik. TT cikisli iss kullanmaniz pinginizi dusurur. Ama valorant gibi yurt ici cikisli oyunlarda 16 dan 54'e kadar sicramasida normal degil.

Gorunmesi gerekiyor aslinda. Eger Türk Telekom baglantiniz hala duruyorsa Adana TurkNet sunucusuna ping atin. Akdeniz cevresindeki en iyi sunucu.

Genel olarak konuya bakacak olursak zaten Superonline TT'den fazla ping verir. Superonline cikislari TT cikislarina bakarak dandik. TT cikisli ISS kullanmaniz pinginizi dusurur. Ama Valorant gibi yurt ici cikisli oyunlarda 16'dan 54'e kadar sicramasida normal deg.

Müşteri hizmetlerinin ping sorununu halletme imkanı yok mudur?

Geri
Yukarı