Turkcell Superonline nasıldır?

Samicenk

Hectopat
Selam, bugün kapıma bir müşteri temsilcisi geldi. 100 Mbps ve Turkcell TV+ ilk 3 ay 90 TL, kalan 21 ay için de 200 TL dedi. Şu anda Türk Telekom kullanıyorum ve cayma bedelim 150 TL. Cayma bedelini faturaya yansıtacaklarını söylediler ve aynı günde kurulum yapacaklarını söylediler. Fikirleriniz neler? Kullanan varsa görüşleri ve fatura, cayma bedeli gibi konularda sorun yaşadınız mı diye soracaktım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Selam, bugün kapıma bir müşteri temsilcisi geldi. 100 Mbps ve Turkcell TV+ ilk 3 ay 90 TL, kalan 21 ay için de 200 TL dedi. Şu anda Türk Telekom kullanıyorum ve cayma bedelim 150 TL. Cayma bedelini faturaya yansıtacaklarını söylediler ve aynı günde kurulum yapacaklarını söylediler. Fikirleriniz neler? Kullanan varsa görüşleri ve fatura, cayma bedeli gibi konularda sorun yaşadınız mı diye soracaktım.
Kullaniyorum, modem disinda memnunum bazen baglantilar kesiliyor.
Modemim HG255S. Onun disinda fazla sorunum yok.

Bölgelere ve altyapılara göre değişiyor. Ben bulunduğum bölgede daha önce TT 16 Mbps ADSL kullanıyordum memnundum kesinti gibi şeyler yaşamıyordum ama hız artsın diye Superonline 35 Mbps VDSL paketine geçtim şu an pişmanım. Son zamanlarda sık sık DSL yönünden internet kesintileri yaşıyorum internet hızım altyapı değerlerime baktığım zaman 35 Mbps değil 26 Mbps'e düşürülmüş durumda, müşteri hizmetlerini arıyorum bana verdikleri cevap binanıza gelen kablolarda sorun yok sorun binanızdaki tesisatta işin garip yönü bina 5 yıllık bina tesisatında problem olma ihtimali yok. Ekip yollayıp değiştirin dedim 150 TL ile başlar diyorlar :D Türkiye'de internet işi şans işi yani.

İyidir. Ben merkezi bir yerde yaşıyorum sorunsuz kullanıyorum. Bölgeye göre sorun yaşayan vardir illaki. Fakat 200 cok TV+ kullanmayacaksanız TV+ olmadan daha ucuza gelir paket muhtemelen. Ben 200Mbps 140 veya 170 ödüyorum tam hatırlayamadım şimdi.

Paket kaybı olmasa bir de @Linuxginar hocamla aynı modem var ve bende aynı sıkıntıyı yaşıyorum. Hız olarak bize 1000MBPS sağlayabiliyorlar ama aile evinde olduğumdan ve onları ikna edemediğim için o pakete geçemiyorum. En azından çoğu zaman bize sözünü verdikleri paketin üstünü sunuyorlar.

Bu arada binamda fiber altyapı çekmişler ek olarak. tv+ lazım zaten dediğim gibi. Fatura konusu ve cayma bedeli için sorun çıkarmı diye sordum

3-4 Senedir kullanıyorum. Bir kere bile internetin yavaşladığını görmedim durduk yere. (Belli sorunlar hariç) Sadece 40 yılda 1 internet kesiliyor ondada 30 dakkaya geliyor.

50mbps paketim var, 50'nin 50'sinide alıyorum. (Altyapımız var.) Arada donmalar olabiliyor fakat memnunum. Ping (Gecikme) değerleri çok düşük ki buda iyi bir şey.

Yeni konular

Geri
Yukarı