Turknet abonelik süreci ve 2 haftalık deneyim

@dkmn Mbps senin altyapına göre aldığın hızdır. MB/s ise bir saniyede indirdiğim MB sayısıdır. Diyelim 16 Mbps hızın var bunu 8'e bölersin bir saniyede 2 MB indirme yapmış olursun.
Hocam mbps açılımı megabits per second değil mi zaten? :D Ha mb/s demişsin ha mbp/s demişsin aynı şey. :D

Ayrıca güncel indirme hızım 5.3'e yükselmiştir.

Hocam mbps açılımı megabits per second değil mi zaten? :D Ha mb/s demişsin ha mbp/s demişsin aynı şey. :D

Megabits per second saniyedeki megabit sayısı demek. Mbp/s derseniz "per" kelimesi gereksiz kalıyor. Zaten saniyeye bölüyoruz.

Ben de 8 gün önce geçtim Turknet'e. Geçtiğim paket 50Mbps+150GB AKK. Aldığım hız sabit 48Mbps. 8 günde yaklaşık 500 GB indirdim. Film arşivi yapmaya başladım Turknet sayesinde :)

Bunu söylemeseydin iyiydi...

Hocam "megabits per second" ile "megabyte" bambaşka iki birim. Mbps, saniye başı megabit değeridir. Veri aktarım hızını belirtmek için kullanılır. Megabyte ise veri boyutudur. Megabyte/second der isen saniyedeki veri aktarım hızını Megabyte cinsinden belirtmiş olursun. Bit ve byte farklı değerler olduğu için karşılaştırmak için çevirmen gerekir. Aradaki oran da 1/8'dir.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı