TurkNet alınır mı?

Bina girişinde sağda veya solda küçük pano gibi bir kutu olur. Ankastre.

O ankastrenin içinde bir sürü reglet var, kablolar bağlı falan. Senin dairene çıkan DSL kablosunun tespit edilip yenisini yaptırman lazım. Bina eskiyse dışarıdan plastik kanalla CAT-6 çektirebilirsin.

Resim atayım. Gördüğün o kablolardan bir çift tel senin dairene kadar çıkıyor. Modemin DSL soketine taktığın ikili RJ-11 jak. O kabloda sorun vardır.

Ayrıca ben Superonline 16 Mbps ADSL ile zamanında 8 dB SNR Margin ile günde 70-80 kez kopma yaşıyordum. Sen 7 dB ile iyi sıkıntı çekmiyorsun.
Benim eski tip binalardan, evet ben 7-7.5 dB ile sıkıntı yaşamıyorum. Bunları yaparsam Snr margin değerim artıp 98Mbps yapabilirim yani?

Benim eski tip binalardan, evet ben 7-7.5 dB ile sıkıntı yaşamıyorum. Bunları yaparsam Snr margin değerim artıp 98Mbps yapabilirim yani?
98 olmasa da 85-90 arası olur muhtemelen. VDSL dolabına uzaklığın önemli.

Sokağımda 3 bina var ben ortadayım, dolap sokak başında, 97 Mbps altyapı var ve sonuçlarım:
Bilgisayar CAT-5E kablo ile bağlı. 1-2 metre falan uzunluğu. Ayrıca modeme şu an 4-5 cihaz bağlı.

Dosya Ekleri

• 1710365003052.png
    1710365003052.png
    34,2 KB · Görüntüleme: 10
Cumali eğer hat zayıflaman doğru ise iç tesisatında bir sorun yok bana göre ama iç tesisatınıyenilemek istiyorsan sana kalmış tabii ki.

Peki ben bina kablolarımı değiştirirsem alacağım hız artarmı? Benim saha dolabıda hemen sokak başında fakat o saha dolabından çekilmemiş kablo büyük ihtimalle tahmini uzaklık 400m falan gösteriyordu.

vdsl modem verselerdi bende geçecektim.

Yeni konular

Geri
Yukarı