TurkNet GigaFiber 1000 Mbps'in yarısını bile alamıyorum

2.4GHz'de hız normal. 5 GHz'e test edin.
Ayrıca hemen onlinedan müşteri temsilcisi ile görüşün.
Desteğe yazdım anlattım bunu dedi;

Merhaba,
Hız tanımlarınız optimum düzeydedir. 1000 Megabit hızı kablolu bağlantı olarak garanti etmekteyiz. Kablosuz da bir çok etken olduğu için değişkenlik gösterebilmektedir. İyi akşamlar dileriz.

Oda nasıl olacak ki ya elimde PC yok

Wi-Fi 4 yani 2.4GHz bağlantıda Max 50 Mbps indirme ve yükleme yapabilirsiniz.(Wi-Fi'da modemin ve kullandığınız Wi-Fi teknolojiside aynı olmalı ki yüksek hız alabilrsiniz.)
Sebebi eski teknoliji olması yani o dönemde bu hızlar son kullanıcıya yönelik değildi.

Wi-Fi 5 yani 5GHz; 5G değil 200 ile 500 kadar destegi olduğu söyleniyor, tam olarak gözlemliyemiyorum malum Max 100 Mbps indirme hızı geliyor. Son attığınız fotoğrafdaki değerler Wi-Fi 4 yani 2.4GHz için Max değerler.

Wi-Fi 4 yani 2.4GHz bağlantıda Max 50 Mbps indirme ve yükleme yapabilirsiniz.(Wi-Fi'da modemin ve kullandığınız Wi-Fi teknolojiside aynı olmalı ki yüksek hız alabilrsiniz.)
Sebebi eski teknoliji olması yani o dönemde bu hızlar son kullanıcıya yönelik değildi.

Wi-Fi 5 yani 5GHz; 5G değil 200 ile 500 kadar destegi olduğu söyleniyor, tam olarak gözlemliyemiyorum malum Max 100 Mbps indirme hızı geliyor. Son attığınız fotoğrafdaki değerler Wi-Fi 4 yani 2.4GHz için Max değerler.
O zaman normal diyorsunuz yani

Test yaptığın telefona veya cihaza göre de değişir, modemin 2.4 ve 5 ghz de verebildiği max değerlere göre de değişir.
Eğer kullandığınız Telefon vb. cihaz Wi-fi 2.4Ghz destekliyorsa evet 50 Mbps almanız normal. Hattınızı gerçek değerini yalnızca modem üzerinden ve 1000mbps destekleyen bir modemden alabilirsiniz. (kullandığınız kablo CAT 6 olmasını tavsiye ederim)
Elimde tablet pc var 1gigabit dönüştürücü alıcamda pcnin desteklediğine nerden bakıcam

Yeni konular

Geri
Yukarı