TurkNet Gigafiber Altyapısı Süreci

Eve kadar fiber geliyor. Her daireye ayrı fiber kablo çekiliyor.
Mesafesine göre yarım metre Cat-6 kablo alınması bile 1 Gigabit internet için yeterlidir.

Cat-7 gereksiz masraf doğru. Ethernet kartı 1 Gigabit üzerini desteklemiyorsa istediğiniz kabloyu alın hızlı interneti göremezsiniz.
TürkNet bana iki kabloyu da CAT5 vermiş. Demek artık CAT6 veriyor.

İstanbul ve İzmir dışına ne zaman gelebilir herhangi bir bilgi var mı?
CAT7 kablo gereksiz. CAT6 55M'ye kadar 10GBPS destekliyor.
Ucuza CAT6 alıp kazıklanmayın CAT6 diye CAT5e satan satıcılar var.

Bu iki il hariç Ankara'da da var. Diğer iller için bir bilgi yok şu anlık.

Bugün sokağımızda Telekom logarında, TT tshirtlü çalışanlar çalışma yapıyorlardı. Hiltiyle yeri kazmışlar ve epey kalın borular(gider borusu gibi ama siyah) döşüyorlardı. TurkNet'in GigaFiber çalışmasıyla bağlantılı olabilir mi acaba?

Dosya Ekleri

• 20210622_165237.jpg
    20210622_165237.jpg
    173,5 KB · Görüntüleme: 352
  • 20210622_165425.jpg
    20210622_165425.jpg
    113,1 KB · Görüntüleme: 313
Son düzenleme:
Bugün sokağımızda Telekom logarında, TT tshirtlü çalışanlar çalışma yapıyorlardı. Hiltiyle yeri kazmışlar ve epey kalın borular(gider borusu gibi ama siyah) döşüyorlardı. TurkNet'in GigaFiber çalışmasıyla bağlantılı olabilir mi acaba?
VDSL dolaba fiber kablo çekiyorlar gibi geldi bana. Hayır bunun Gigafiber ile hiç bir alakası yok. Zaten Gigafiber yerin altından kazı ile çekilmiyor. Şu an sizin orada TürkNet'in kendi Gigafiber kabloları çekildi mi?

VDSL dolaba fiber kablo çekiyorlar gibi geldi bana. Hayır bunun GigaFiber ile hiçbir alakası yok. Zaten GigaFiber yerin altından kazı ile çekilmiyor. Şu an sizin orada TurkNet'in kendi GigaFiber kabloları çekildi mi?

Bina çevresinden çekilmiş ve apartmanada kablo ve kutu koyulmuş. Ya bunlar bazı konularda Türk Telekom'a bağlıya o yüzden sormak istedim. Bu arada şimdi bana TT Fiber de mi geldi?
VDSL dolaba fiber kablo çekiyorlar gibi geldi bana. Hayır bunun Gigafiber ile hiç bir alakası yok. Zaten Gigafiber yerin altından kazı ile çekilmiyor. Şu an sizin orada TürkNet'in kendi Gigafiber kabloları çekildi mi?
Bu arada internetten biraz araştırdım, yapılan çalışma da gördüğüm kablolar bunlardı..

Dosya Ekleri

• 1624015758044.jpg
    1624015758044.jpg
    70,6 KB · Görüntüleme: 455
  • EkNL_AjXsAACMgb.jpg
    EkNL_AjXsAACMgb.jpg
    158,9 KB · Görüntüleme: 286
  • EkNL9cbWoAAK8nl.jpg
    EkNL9cbWoAAK8nl.jpg
    210,8 KB · Görüntüleme: 306
  • EkNL-MrX0AAef-c.jpg
    EkNL-MrX0AAef-c.jpg
    194,9 KB · Görüntüleme: 306
Son düzenleme:
Bina çevresinden çekilmiş ve apartmanada kablo ve kutu koyulmuş. Ya bunlar bazı konularda Türk Telekom'a bağlıya o yüzden sormak istedim. Bu arada şimdi bana TT Fiber de mi geldi?

Bu arada internetten biraz araştırdım, yapılan çalışma da gördüğüm kablolar bunlardı..
Hocam resimdeki işçiler yere kablo borusu döşemiş. Sanırım bu Sultangazi'deydi. Binada resimdeki o kutu koyulduysa Gigafiber kutusu o ama yerin altından çekmiyorlar henüz Gigafiber'i.

Hocam resimdeki işçiler yere kablo borusu döşemiş. Sanırım bu sultangazi'deydi. Binada resimdeki o kutu koyulduysa GigaFiber kutusu o ama yerin altından çekmiyorlar henüz GigaFiber'i.

Yok benim şu an üzerine konuştuğum konu TT fiber mi geldi? Sultangazi Belediyesi'nin Twitter adresinden aldım bu resmi çünkü benim gördüğüm borular da bu şekildeydi, örnek resim olarak paylaştım.

Bizim de burda TurkNet çalışanları baya kablo falan döşediler evlere. Bizim evin içine de o siyah kablolardan çekmişler umarım o sonlandırıcıyı da takarlar ve bir an önce kullanmaya başlarız

Yeni konular

Geri
Yukarı