TurkNet güvenilir midir?

Türk Telekom taahhüdü 8 Temmuz'da bitiyor. TurkNet'e geçmeyi düşünüyorum ama güvenilir olduklarını kanıtlayabilir misiniz?
Mesela dolandırıcı olma ihtimali olmadığını, imzamızla başka bir şeyler yapmayacaklarını, hizmetin fiyatını istediği zaman arttırmayacağını kanıtlarsanız sevinirim.
Başka bir şehre taşırken sorun yaşar mıyım?

TurkNet'e ilk başvurduğumda 25Mbps diye başvurmuştum fakat 8 alıyordum. Bu sorun ileride altyapı ve saha dolabı değişikliği ile düzeldipl. Ama şöyle bir şey var ki teknik destek ile konuşmak gerçekten zor. Adamlara bana 25 alacaksın senin altyapının maksimum kapasitesi bu dediniz diyorum bana aynı şeyi kopyala yapıştır atıyorlar"alt yapınızın desteklediği maksimum hızı almaktasınız 8Mbps". Neysr bunu hep yardım istediğimde dediler. Bina içi kabloları bahane ettiler CAT 6 çektirdim 1 2 Mbps arttı yine aynı lafı kopyalayıp önüme koydular. Her neyse ama şu an çok memnunum çünkü altyapım ve saha dolabım değiştiğinden beri 100'e 8Mbps 99TL olarak alıyorum. Tavsiyem şu altyapın iyi ise geçebilirsin. Türk Telekom fiber varsa da geç VAE özelliğinden yüksek hızlara ulaşabilirsin. Benim ilk aylarımda yaşadığım sorunu herkes yaşamamış olabilir ama belirtmek istedim. Bir de kurulum istemiyorum kısmını seçmeyin 100TL para kitliyorlar sırf gelip modem kurmak için.

1 gün civarıydı bizim.
Ben onların bir miktar para karşılığında onlinedan kayıt olduğumuz bilgileri kullanarak dosya oluşturup bize getiriyorlarmış ve bizden tek imza istiyorlarmış. Şimdi böyle yapınca internet ne zaman kesiliyor?
@teoman.t T Benim modemim var ve altyapım VDSL 74Mbps desteklediğini gösteriyor ama ne kadar doğrudur bilemiyorum. Gerçi önceden 35 ADSL gösteriyordu ama bir gün çalışma oldu ve internet gelince böyle gösterdi.

Nasıl? Ben şimdi ADSL 35 Mbps alsam da 100TL mi ödeyeceğim?
Bir de internette TurkNet'ten iptal edilemiyor diye şikayetler var. Mesela bazıları "TurkNet aldık çıkamıyoruz bu bataklıktan" falan diye şeyler yazmışlar. Bazıları da 45gün inernet hizmeti alamadığı halde fatura almış. Bazıları destek taleplerine cevap vermediklerini yazmış.

Senin dolandırıcılık olaylarından haberin var mı? İnsan emin olmak istiyor. Paronayak olduk iyice.
Öncelikle ADSL 35 mbps diye bir şey yok. ADSL altyapı ile maksimum 24 mbps alırsınız. Ayrıca Türknet güvenilir bir ISS. Gidip şikayetvar'da ki şikayetleri okuyup Türknet güvenilir değil kanısına kapılmak saçmalık. Herkes her firmada sorun yaşar. Merak etmeyin Türknet "Privacy isimli üye gelip imza atsa adına şirket açıp eroin üretsek" diye plan kurmuyordur. İçiniz rahat olsun. Piyasa araştırmasın yapıp en uygun internet paketinde karar kılıp bağlatın.

Öncelikle ADSL 35 Mbps diye bir şey yok. ADSL altyapı ile maksimum 24 Mbps alırsınız. Ayrıca TurkNet güvenilir bir ISS. Gidip Şikayetvar'daki şikayetleri okuyup TurkNet güvenilir değil kanısına kapılmak saçmalık. Herkes her firmada sorun yaşar. Merak etmeyin TurkNet "Privacy isimli üye gelip imza atsa adına şirket açıp eroin üretsek" diye plan kurmuyordur. İçiniz rahat olsun. Piyasa araştırmasın yapıp en uygun internet paketinde karar kılıp bağlatın.

Yalnız örneğiniz çok saçma. Privacy olarak imza atsam ben de sorun etmem. T.C. Bilgilerimize kadar veriyoruz. BTK kayıtlı olduğundan sonra güvenim biraz daha arttı. Biliyorsunuzdur dolandırıcılık olayları çok fazla, bu nedenle ben de paranoyak olmakta az da olsa haklıyım.
ADSL yerine VDSL yazmış da olabilir. Sanırım artık tek paket olmuş o yüzden VDSL 99TL olanı tercih edeceğim.

Ne tür bir dolandırıcılıktan bahsediyorsun bilmiyorum ama ortalama 25 yıldır hizmet verebildiğine göre dolandırıcı olmadıkları kesin.
Asıl dolandırıcılık aynı hızı diğer operatörlerin 2 katı fiyata satıp, diğer operatörlere ayrılan portları kendi müşterilerine tahsis etmesidir.
Ayrıca T.C. Kimlik Numarası, Telefon numaralarımız, kimlik bilgilerimiz internette cayır cayır gezerken bu kadar paranoyak olmaya gerek yok :)
Kesinti süresi Telekom'un keyfine göre oluyor. Neşeli bir ekibe denk gerlirseniz 5 dk içinde port aktarımı yapılıyor. Aktarma yapıldıktan sonra iş emri sisteme "talep yerine getirildi" olarak giriliyor. TurkNet birkaç dk sonra kullanıcı- şifresini SMS olarak telefonunuza gönderecek. Modeme bu bilgileri girdikten sonra fiili olarak TurkNet abonesi oluyorsunuz :)

Mesut Çevik 16 Haziran tarihinde bir video yayımladı ve Türk Net'in kurucusuyla röportaj yaptı. İstersen onu da bir izle, fikir verebilir.

Ne tür bir dolandırıcılıktan bahsediyorsun bilmiyorum ama ortalama 25 yıldır hizmet verebildiğine göre dolandırıcı olmadıkları kesin.
Asıl dolandırıcılık aynı hızı diğer operatörlerin 2 katı fiyata satıp, diğer operatörlere ayrılan portları kendi müşterilerine tahsis etmesidir.
Ayrıca T.C. Kimlik Numarası, Telefon numaralarımız, kimlik bilgilerimiz internette cayır cayır gezerken bu kadar paranoyak olmaya gerek yok :)
Kesinti süresi Telekom'un keyfine göre oluyor. Neşeli bir ekibe denk gerlirseniz 5 dk içinde port aktarımı yapılıyor. Aktarma yapıldıktan sonra iş emri sisteme "talep yerine getirildi" olarak giriliyor. TurkNet birkaç dk sonra kullanıcı- şifresini SMS olarak telefonunuza gönderecek. Modeme bu bilgileri girdikten sonra fiili olarak TurkNet abonesi oluyorsunuz :)

Dolandırıcılık olayı biraz ailemden dolayı fazlaca irdeledim. Ücreti onlar verceği için mecburen onlara kanıtlamam gerekiyordu. Türkiye de çok fazla dolandırıcılık olayları olduğu için bende tam anlamıyla öğrenmek istedim.

Şahsen ben T.C. kimlik gibi önemli bilgilerimi olabildiğince korumaya çalışıyorum. Gizliliğine önem veren birisiyim.

Benim altyapım VDSL destekliyor. Şimdi başvurduktan ne zaman sonra Türk Telekom internetim kesilir? Finallerim olduğu için başvuruyu ertelemek zorunda kaldım. Cuma günü sınavlarım bitiyor ama 1 hafta sonrasında bir dersten büte girmem gerekiyor. 1 hafta içinde VDSL altyapıya geçebilir miyim?

Geri
Yukarı