TurkNet internet belli saatlerde kopuyor

brsa23

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Lenovo ideapad Gaming 3 | R7 4800H | GTX 1650Ti | Samsung 970 Evo Plus 1TB
Meslek
Bilgisayar Mühendisi (öğrenci)
2 aydır TürkNet müşterisiyim ve gayet memundum geçen haftaya kadar. Elimde Vodafone H300s modemi var ve 2 aydır modemden yana tek sıkıntım olmadı hatta çok memnunum. Geçen hafta ortalarında internetim öğleden sonra 2 sularında kopmaya başladı ve akşam 6 7ye kadar belli aralıklarla kopup gelmeye devam etti. Bu hafta ise 3 gündür bu sorunu sürekli yaşamaya başladım. 3 gündür iletişim halindeyim Türknet ile. Arayıp bana hat değerlerimin gayet iyi olduğunu sorunun modem kaynaklı olduğunu belirttiler. Ben de modemi kontrol edip bir hata bulamayınca fabrika ayarlarına döndürüp yeniden kurulum yaptım ve sabaha kadar kopmadı. Ertesi gün aynı saatlerde tekrar kopma yaşadım ve tekrar destek talebi yazdım modem üreticisi ile iletişime geçin dendi. Modem 2 aydır hiç sıkıntı yaratmadı ayarlarında da bir problem yok kontrol ettiğim kadarıyla. Hat değerlerini ekledim.

Bugün sabah saatlerinde bir müşteri temsilcisi arayıp portu değiştirdiklerini port kaynaklı olabileceğini söyledi. Ben de teşekkür ettim büyük ihtimal çözülür diye düşündüm ama saat 14:30 civarında tekrar kopmalar başladı ve düzelmiyor. İnternet ışığı kırmızıya dönüyor sürekli. Aynı sorunu yaşayan ve çözen var mı acaba?

Dosya Ekleri

• xDSL.PNG
    xDSL.PNG
    29,5 KB · Görüntüleme: 28
Ben Millenicom kullanıcısıyım ama aynı sorunu bende yaşıyorum eğer altyapı Türk Telekom ise genelde bu Türk Telekom ile alakalı. Belirli saatlerde Bakıma alıyorlar ya da altyapıda bir sıkıntı var ise kısa devre yapıp kopukluğu tespit ediyorlar.

Ben Millenicom kullanıcısıyım ama aynı sorunu bende yaşıyorum eğer altyapı Türk Telekom ise genelde bu Türk Telekom ile alakalı. Belirli saatlerde Bakıma alıyorlar ya da altyapıda bir sıkıntı var ise kısa devre yapıp kopukluğu tespit ediyorlar.
Anladım. Peki ne zamandır sizde de böyle hocam?

Dostum konudan bağımsız bir sorum olacak: Turknet'te onların verdiği modemi kullanmadan erişim sağlayabiliyor musun? Yani Turknet'e modem ücreti vermeden, kendi modemini kullanmakta özgür müsün? Müşteri hizmetlerine bağlanmakta sorun yaşadığım için soramıyorum.

Dostum konudan bağımsız bir sorum olacak: Turknet'te onların verdiği modemi kullanmadan erişim sağlayabiliyor musun? Yani Turknet'e modem ücreti vermeden, kendi modemini kullanmakta özgür müsün? Müşteri hizmetlerine bağlanmakta sorun yaşadığım için soramıyorum.
İlk mesajda elimdeki modemin Vodafone'a ait H300s olduğunu belirttim dostum. Ben Vodafone abonesiydim, Türknet'e geçiş yaptığım için modem vermediler. Gigafiber için modem sağlıyorlar diye biliyorum. Farklı modemden bağlanabilmek için modem arayüzüne girdikten sonra WAN ADSL/VDSL ayarlarında bulunan kullanıcı adı ve şifre kısmına SMS'te belirtilenleri girmen gerekiyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı