TurkNet: Yine Süperiz, Yine Uçtuk, Yine Coştuk...

Kime sırtınızı bağladığınızı unuttunuz heralde, bunların sahipleri birbirlerine el etek öptüren tayfa, biri tek seferde zirveye çıkıp bir kerede diğerlerini düşürmek istemez açıkçası. Bir kullanıcıyı mağdur ederken aynı zamanda diğer kullanıcıyı da zirvede tutuyor, millet ne yapacağını şaşırdı.

Bunların hepsi komplo dolandırıcı, milleti ayakta götürüyorlar. Yani ülkede ele alınıp ballandırlarak anlatılacak tek bir şey var, o da kaybedecek bir şeyimizin kalmaması.

Güzel ülkem, güzel insanlar, bu güzelim teknolojiye milyarlar döken insanlar.

50 gram işlemciye binlerce dolar vermek akıl işimi? Yok.

Gel gelelim herkes kendini kandırdığının farkında.

Aktif evde internet kullanılırken hızlarım bu şekilde.
8799118564.png

Trafik Yönetim kapalı olduğu halde arka plandaki ayarlamaları geçerli kabul ediyormuş modem. İndirme tarafında çakılıp yükleme değerimin yüksek kalmasından anlayarak çözdüm.

Türknet'e yeni geçtim ve çok memnunum şuan. Aktif alt yapıda olmadığım halde bu değerleri alıyorum.

Eki Görüntüle 479987
Trafik yöneticisini açık mı kullanıyorsunuz kapalı mı ? Şuan kontrol ettim modemi aldığımdan beri açık olarak kullanıyormuşum. Bunun bana bir yararı veya zararı var mıdır ? Açık kullanmak mı yoksak kapalı kullanmak daha avantajlıdır ?

Trafik yöneticisini açık mı kullanıyorsunuz kapalı mı? Şu an kontrol ettim modemi aldığımdan beri açık olarak kullanıyormuşum. Bunun bana bir yararı veya zararı var mıdır? Açık kullanmak mı yoksa kapalı kullanmak mı daha avantajlıdır?

Ben bağlantıyı aynı zamanda üst kat ile de paylaştığım için trafiği kontrol etmem ahlaken uygun olmayacaktır :) Siz hattın tek kullanıcısı iseniz ev ahalisi için bir kısıtlama getirebilirsiniz. Hangi protokol ile taşınan paketlerin öncelikli olacağına dair daha detaylı koşullar da belirtebilirsiniz; biraz olsun teknik bilginiz varsa.

Misafirlerden korunmak amaçlı ise misafir ağı oluşturup 1Mb/s indirme ve yükleme değeri tanınabilir.
Kısacası ihtiyaçlara göre değişen bir durum, kapalı bile olsa arkada bir kısıtlama kalmasın; hızın kesintiye uğramasın.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı