TurkNet'e geçmek mantıklı mı?

Eğer 1 yılı doldurduysa Ekim'e kadar beklemenize gerek yok. Tüketici heyetine başvurarak hiç taahhüt ödemeden iptal ettirebilirsiniz.
1 yılı doldurmasına gerek yok ,1 yıldan fazla süreli bir sözleşme imzalamışsa dilediği zaman sebep göstermeksizin ceza ödemeden cayabilir. Tabi bu kanunda böyle uygulamada uğraştırırlar

Daha kötü bir sorunum var yavaş değil hiç internete bağlanamıyorum. 6 aydır sürekli geliyor gidiyor, gidiyor hiç gelmiyor falan. Telefonun interneti sıfırlandı hala sorun yok diyorlar. 4 kere falan modem değişti hala aynı. Teknis servisle knka oldum artık. O bile değiştir birader şunu diyor. Şubat sonunda ayında taahhüt bitiyor. Turknete başvurumu yaptım. Umarım doğru düzgün internet kullanabilirim. Bu arada 10 kusur senedir superonline kullanıyorum. Hiç bu şekilde sorunum olmamıştı.

Bazı detayları yazayım. İnternet bağlandıktan sonra ilk 14 gün cayma hakkınız var. Yani 14 gün içinde beğenmediğinizi belirterek paranızı geri alıp iptal edebilirsiniz. Ayrıca istediğiniz zaman taahüt olmadığı için e-devletten iptal edebilirsiniz. Bir de TurkNet'te taahütsüz bir sistem olduğundan ön ödemeli olarak çalışıyor. Yani kullandıktan sonra ödemiyorsunuz önce ödüyorsunuz sonrs kullanıyorsunuz. Çıkarken ödeyip çıkmıyorsunuz yani zaten ödemiş oluyorsunuz.

Geçin deneyin 1 ay zaten taahhüt yok, bana 100 gösteriyordu 100 de veriyor. Denemekten ne zarar gelir ki?
Acaba cayma bedeli ödeyerek fehsetsek ne kadara mâl olur. Benim de Ekim'de bitiyor taahüt.
Cayma bedeli şu şekilde hesaplanıyor:
Kullandığınız İnternet paketinin aylık abonelik ücreti ile sizin taahhütlü kullandığınız için indirimli ücreti arasında ki fark x kullandığınız ay sayısı

Yani daha açıklayıcı olması için, örneğin siz aylık 100 lira ödüyorsunuz taahhütlü bir şekilde, ama bu paketi taahhütsüz almak istediğinizde bu paketin fiyatı 150 lira diyelim. Ve siz 12 aylık taahhütünüzün 5.ayında iptal ediyorsunuz. Bu durumda iki paket arasında ki fiyat farkı 50 olduğu için ve siz beş aydır kullandığınız için 50x5=250 lira cayma bedeli ödersiniz.

Bunun yanında şöyle bir detay var, mesela 12 aylık taahhüt yaptınız ve 7 aydır kullanıyorsunuz kaldı 5 ayınız, burada aynısı gibi 7 aydan hesaplamak yerine kalan aylardan da hesaplanabilir. Mesela 5 ay kaldı yine 50x5=250 lira cayma bedeli ödersiniz. 4 ay kaldıysa 200 lira öderdiniz burada da tüketicinin lehine hangisi olacaksa ordan hesaplanıyor. Yani taahhütün yarısına kadar kullandığınız aylardan yarısından sonra da kalan taahhütlü aylarınız üzerinden hesaplanıyor. Hangisi daha ucuza gelirse o kısacası.

Son düzenleme:
Geçin deneyin 1 ay zaten taahhüt yok, bana 100 gösteriyordu 100 de veriyor. Denemekten ne zarar gelir ki?

Cayma bedeli şu şekilde hesaplanıyor:
Kullandığınız İnternet paketinin aylık abonelik ücreti ile sizin taahhütlü kullandığınız için indirimli ücreti arasında ki fark x kullandığınız ay sayısı

Yani daha açıklayıcı olması için, örneğin siz aylık 100 lira ödüyorsunuz taahhütlü bir şekilde, ama bu paketi taahhütsüz almak istediğinizde bu paketin fiyatı 150 lira diyelim. Ve siz 12 aylık taahhütünüzün 5.ayında iptal ediyorsunuz. Bu durumda iki paket arasında ki fiyat farkı 50 olduğu için ve siz beş aydır kullandığınız için 50x5=250 lira cayma bedeli ödersiniz.

Bunun yanında şöyle bir detay var, mesela 12 aylık taahhüt yaptınız ve 7 aydır kullanıyorsunuz kaldı 5 ayınız, burada aynısı gibi 7 aydan hesaplamak yerine kalan aylardan da hesaplanabilir. Mesela 5 ay kaldı yine 50x5=250 lira cayma bedeli ödersiniz. 4 ay kaldıysa 200 lira öderdiniz burada da tüketicinin lehine hangisi olacaksa ordan hesaplanıyor. Yani taahhütün yarısına kadar kullandığınız aylardan yarısından sonra da kalan taahhütlü aylarınız üzerinden hesaplanıyor. Hangisi daha ucuza gelirse o kısacası.
Hocam benim tarifeye 193 TL indirim yapmışlar aylık 107 TL ödüyorum. 16 aydır kullanıyorum, Ekim 2022'de bitiyor taahhüt. Bana 700-800 TL'den fazla çıkacağını düşünüyorum. Hapsolduk resmen :( .

İşin başı altyapı ve durduğunuz yer. Altyapı sağlam değilse kesintiler ara sıra olur. Turkcell bir sene kullandım aklakarayı seçtim. TTNET'te 2 sene orada da puroblem yaşadım hatta geldiler arıza yok kaydı yapıp benden gelme ücreti aldılar bir senedir türknetteyim diğerlerinden şu an iyi ama srasıra saniye de kasılıyor bu her zaman değil ben sıkıntı yaşamadım şu an. Altyapı ve durduğunuz yere bağlı Almanya'da hiç sıkıntı yaşamadım alt yapıdan kaynaklandığını düşüyorum şu an TurkNet bana göre uygun ileride ne olur bilmem.

Gerçekten o seviyede bir hıza sahip. Ben bir yılı aşkındır kullanıyorum. TurkNet, evimde Türk Telekom'un altyapısını kullanarak hizmet veriyor. Ben gayet memnunum.
Eğer olurda geçmeyi düşünürseniz bu kod MAG52ED62cen ile geçiş yaparsanız hem siz hem de ben bir ay ücretsiz internet kullanmış oluruz😊

72 alacaksın madem gel Millenicom Netspeed gibi firmalar TurkNet iyidir ancak bir sorun olduğunda müşteri temsilcisi yok WhatsApp'a yazar gibi mobil uygulamasından kayıt açman gerekiyor.

2 yıldan fazla turknet kullandım. Ben kullanmaya basladigim zaman 60-65 tl birseydi. Memnundum ve herkese oneriyordum. Ama bu eskidendi. Suan turknet almak aşırı saçma olduğunu düşünüyorum. 'Taahhüt Yok' olayı aslında iyi bişey degil çünkü her 3-6 ayda bir istedikleri gibi zam getirebiliyorlar. Ben turkneti birakip Kablonete gectigimde turknet 89 tlydi(geçen sene gectim galiba hatirlamiyorum tam). 100mbps kablonet internete aylik 95 tl ödüyorum. Televizyon da dahil. Geleceği tabii ki bilemeyiz ama her şeyin sürekli zamlandigini biliyosunuz. Turknete simdi 100 liraya girersin, seneye 110 olur sonraki sene 120 olur. Ne bi destek ekibi var ne baska bisey. Modemi siz aliyosunuz para verip, fiber degil vdsl kullaniyorlar bildigim kadariyla. Kisacasi turknet ilk çıktığında uygun fiyatindan dolayi iyiydi ancak şuan 1000mbps almayacaksaniz kotu bir tercih. Kablonetten cok memnunum. Akıllı 100mbps var ping 8 download aksam 7 ile 12 arasi 35 onun dışında 100mbps, upload 5-6 arasi ve STABIL. Turknet telekom altyapisi kullandiklari için durduk yere altyapi calismasi diye internet kafayi yiyebiliyor. Cok karışık anlattim ama umarim anlatmak istediğimi anlamışsınızdır. Eskiden alinirdi ama suan turknet alınmaz bence. 100mbps istiyosan kablonet al. O kadar hiza gerek yok diyosan milenni gibi bişi vardı, bu arada milenni ile turknet arasında fark yok, ikisi de turk telekom altyapisi kullaniyor cunku. Milenni turknet kadar populer olmadigi icin daha ucuz. Ayni hizmet sadece isim icin fazla para aliyorlar. kablonetin altyapisi varsa dusunmeden kablonet al derim. Kendi altyapilari olduğu icin surpriz sıkıntılarla karsilasmazsin ve internet verdiği değer hiç bozulmuyor. Verdigim en iyi karar olabilir kablonete geçmek..

Yeni konular

Geri
Yukarı