TurkNet'e geçmek

AslanOnline

Centipat
Daha fazla  
Merhaba TurkNet'e geçeceğim birkaç sorum olacak cevaplarsanız sevinirim.
1)Modem ücreti alıyorlar mı? Baktım internetten almadıklarını söylüyorlar ama emin olmak istiyorum.
2)Modem kurulum ücreti ne kadar?
3)Altyapımız maksimum 50 Mbps destekliyor bu durumda internetimiz 50 Mbps mi olacak?

TürkNet'in kendi altyapısı olan yerde değilsiniz. Bu yüzden Türk Telekom'un en kötü teknik servis hizmeti ile muhatap olacaksınız. Hatlarda da en kötülerini TürkNet'e veriyorlar.
Modem size ait.

1)modemi siz isteğinize göre alıyorsunuz varsa almanız gerek yok.
2)başka operatörden geçiyorsanız kurulum ücreti almıyorlar.
3)ortalama 4+ 4- oluyor yani 50 değil de 46 45 alırsınız.

ben 1 hafta dayanamadım.. kablonet altyapı varsa değerlendirmeni tavsiye ederim.. sonuçta turknet ttnet altyapısı kullanıyor.. TTnet ne kadar iyi ise turknette o kadar iyi..

1- modem stoklarında varsa satıyorlar yoksa sen alcan
2- Ücretsiz kurmuşlardı bana
3- Hayır, evindeki kablo sistemi/ apartmandaki kablo sistemi/ ana şebekeye olan uzaklık ve yoğunluk etkiliyor.. Kurulum ekibi geldiğinde rica et, aldığı sinyalı ölçsün, genelde 24mb ideal çıkıyor, 50mb altyapı için, çünkü 50 brüt gibi oluyor alabileceğin 30 filan oluyor..

24 parası ödeyip 24/24 almak ile
50 parası ödeyip, 30/50 25/50 35/50 hız alacaksın.. yani ödedeiğin paranın çoğu kullanamadığın hizmete gidecek..

Fiber varsa modem veriyorlardı yoksa faturaya ek satın alabiliyordun ya da kendi modemin uygunsa onu kullanırsın.

Altyapı ne kadar hız destekliyorsa veriyorlar.

Ben memnunum 3 aydır kullanıyorum sadece 10 dk kesinti yaşadım.

Ben de 2 yıl TürkNet kullandım.
"TTnet ne kadar iyi ise turknette o kadar iyi" değil. TTNet, TürkNet müşterisini daha fazla mağdur ediyor.
Turknet TTnetten daha iyi olamaz demek oluyor o cümle.. Maksimum performansı TTnet kadar olur

O da ne kadar maksimum ise.. Mevcutta kablo net varken diğerleri zaten hikaye..
sonrasında fiyat bazlı Vodafone Ya da daha pahalı ama stabil SUperonline var.. bunların hepsi kendi altyapısı ile hizmet verir..
TTnet ile yoklukta dağda ücra köşede kalmadıkça hizmet alınmamalıdır..

Ayrıca Turknet müşterisi iken muhattabın Türknet
TTnet ile iletişimin olmuyor.. Olamaz da..

Yeni konular

Geri
Yukarı