TurkNet'in vasatlığı

TurkNet'ten Millenicom'a geçiş yaptım, ama tek sebebi fiyat farkı. 100tl daha ucuza geliyor sonuçta. Hız olarak TurkNet hiç pişman etmedi. Vaat ettiği hızı VDSL altyapımın desteklediği yere kadar verdi. Bina kablosunu zamanında TurkTelekom kullanırken ekip gelip yenilemişti. Çok nadir kesinti, anlık ping yükselmesi oluyordu. (TurkTelekom'dan daha az) O da genelde akşam beşten sonra. Tarih öncesinden kalma tesisatla sürekli kesinti oluyor hızı çok düşük veriyor diyen ve altyapısının sonuna kadar kullanmaya çalışıp snr'den bihaber kesime sesleniyorum.
Allah kurtarsın

Yaşadığın olayın benzerini adres değiştirdiğimde yaşadım hızımı sınırlamışlardı ne yaptıysam düzeltmediler, bende Millenicom'a geçtim 1 yıldır bir sorun yok.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kepezde fiber optik var. Ben çok memnunum Turk.netten. Superonline'dan uzak durun. Sıkıntı modem de olabilir. Valla ben kime tavsiye ettiysem 5-6 kişi olmuştur. Allah razı olsun diyorlar.

Öncelikle şubat 2022 tarihinden beri antalyanın muratpaşa ilçesinde TurkNet kullanıcısı olarak yaşadığım sıkıntıları ve bu vasat firmanın eksiklerini sizlerle paylaşmak istedim.

1-apartmanımda ve evimde fiberoptik kablo ve internet hizmeti olmasına rağmen inatla apartmanımda fiber altyapısı olmadığını savunuyorlar.
2-firma müşteriyi o kadar önemsemiyor ki bir çağrı merkezleri bile yok.
3- VDSL 75Mbps paketini kullanmama rağmen 40 Mbps'yi bile zorla görüyorum bunun için modemi restlememe gerekiyor. Bu hıza da sadece 10 dakikalığına ulaşabiliyorum sonrasında 20 Mbps seviyelerine düşüyor. Gün içinde ortalama 5 defa internet kesintisi yaşamam cabası.
4-daha önce bu konuyla ilgili sorunumu teknik desteğe bildirdikten sonra apartmana kontrol ekibi yolayacaklarını söylediler ne hikmetse kontrol ekibinden bir kişiyi görmeden, apartmanınzda ki altyapıyla alakalı deyip yeni altyapı için kablonun metre başına 40 TL istediler. 9. katta oturduğumu ve her katın 4 metreden hesap edildiğini düşünürsek 1440 TL kablo parası + işçiliği+KDV'si ile 1800 lira para istediler(nisan 2022 tarifesidir).
5- diğer bilimum internet sağlayıcıları 7/24 teknik destek sağlarken TurkNet de muhatap bile bulamıyorsunuz. Online işlemler dedikleri vasatın daha altında bir sistemleri var ve bu sistem de sabah 9:00 akşam 20:00 çalışıyorlar. Gece internetiniz kesilirse tek başınızasınız. Ben bu firma yüzünden kendi mahallemde ki telefon kablo altyapı haritasına ve Türk Telekom altyapı kapsama haritasına kadar ulaşıtım ve üniversite gibi profesyonel bir eğitim almadan kendi çabalarımla elektrik-elektronik bilgisine ve teknik bilgiye sahip oldum.
6- yine nisan 2022 de TurkNet CEO'su cem Mehmet çelebiler in röportajında vermiş olduğu söz adı altında haziran 2023'e kadar "kesinlikle zam yapılmayacak" lafının üstünden 1 ay sonra mayıs 2022 de 40 TL'lik zamın üzerine ağustos ayında bir 30 TL zam daha gelmişti. Şubat 2023 de 229.90 TL'ye yükselerek şubat 2022'den bu yana 130 TL'lik bir zam yaparak toplamda %130'luk bir zam ortaya çıkmış oldu. Daha sonrasında bu zam ı GigaFiber kapsamında yapılacağını duyurdular fakat GigaFiber kullanıcısı olmadığım halde bu zam beni de etkilemiş oldu. Mevcut ekonomi ve enflasyonu göz önüne alırsak bunu normal karşılayabiliriz fakat verilen sözün yerine getirilmediği ve müşterilerinin mağdur edildiği de açık bir şekilde ortada.

Sayın Recep Baltaş ve Technopat ailesinin ballandırarak anlatmayı bitiremediği firmanın gerçekleri ve yaşadıklarım bunlardır.

Firmayı kötülemek gibi bir niyetimin olmadığını ve yaşadığım deneyimleri sizlerle paylaşmış oldum. Sizlere tavsiyem bu firmayı seçerken bu tarz problemleri göz önünde bulundurarak 2 kez düşünmenizi tavsiye ederim.
Herkese mutlu ve iyi günler dilerim.

İnternetten memnun olmayan bir kullanıcı olarak, hatay arsuz karaağaçta 11 yıldır oturuyorum. 11 yıllık bakır kablo üstünden internet veriyorlar. TT hiçbir zaman dediği hizmeti veremedi. İlk başlarda 16 alırsınız dedi 8 göremedik. Arayınca bizlil bir şey yok diyorlardı. Bu olay 4 5 yıl sürdü. Sonra 12 falan vermeye başladılar. Pandemiye yakın zamanda da VDSL geldi ona geçin dediler ona geçtik 16Mbps almaya başladık. Pandemi sonuna doğru 24Mbps verebilmeye başladılar. Taahhüt biticekti 2 3 ay önce altyapı sorgulaması yaptım ve 40Mbps çıktı ondan dolayı 50'lik paketi denedim. 30Mbps bile veremediler. O yüzden taahhüdümüzü 35Mbps yaptırdık. İlk başlarda iyiydi ama sonradan 20'nin altında gezmeye başladı TT müşteri hizmetlerini aradım ve bana orada çalışan aldığınız paketin yarısı alıyorsunuz bu yeterli dedi. Son zamanlarda tekrar 30 bandını yakaladık. Yan komşumuz TurkNet kullanıcısı ve 40 bandında geziyor. Gerçekten oturduğunuz yer şansınız bu konuda çok fark ediyor.

3. maddedeki sorunu bende yaşıyorum Adana/Ceyhanda. Superonline kullanıyorum. Aynı şekilde arıza talebi açtıgımda kimse gelmeden sorun bina altyapısında diyerek mesaj geliyor. Altyapı Türk Telekom altyapısı. Bina icerisindeki kablolarıni degiştirince duzeldi mi? Cünku bende degistirmek istiyorum düzeldiyse. Sürekli kesiliyor, ve hizi 0.1 Mbit'e düşüyor.

Ben İzmir deyim hiçbir sorun yaşamadım şu ana kadar. Bize de kablo çekilmesi gerektiğini ama zorunlu olmadığını söylediler. Müşteri hizmetleri ilgiliydi sorun çıkarmadılar bana.

Öncelikle şubat 2022 tarihinden beri Antalya'nın muratpaşa ilçesinde TurkNet kullanıcısı olarak yaşadığım sıkıntıları ve bu vasat firmanın eksiklerini sizlerle paylaşmak istedim.

1. Apartmanımda ve evimde fiberoptik kablo ve internet hizmeti olmasına rağmen inatla apartmanımda fiber altyapısı olmadığını savunuyorlar.
  2. Firma müşteriyi o kadar önemsemiyor ki bir çağrı merkezleri bile yok.
  3. VDSL 75Mbps paketini kullanmama rağmen 40 Mbps'yi bile zorla görüyorum. Bunun için modemi restlemem gerekiyor. Bu hıza da sadece 10 dakikalığına ulaşabiliyorum sonrasında 20 Mbps seviyelerine düşüyor. Gün içinde ortalama 5 defa internet kesintisi yaşamam cabası.
  4. Daha önce bu konuyla ilgili sorunumu teknik desteğe bildirdikten sonra apartmana kontrol ekibi yolayacaklarını söylediler. Ne hikmetse kontrol ekibinden bir kişiyi görmeden, apartmanınzdaki altyapıyla alakalı deyip yeni altyapı için kablonun metre başına 40 TL istediler. 9. katta oturduğumu ve her katın 4 metreden hesap edildiğini düşünürsek 1440 TL kablo parası + işçiliği+KDV'si ile 1800 lira para istediler (nisan 2022 tarifesidir).
  5. Diğer bilimum internet sağlayıcıları 7/24 teknik destek sağlarken TurkNet'te muhatap bile bulamıyorsunuz. Online işlemler dedikleri vasatın daha altında bir sistemleri var ve bu sistemde sabah 9:00 akşam 20:00 çalışıyorlar. Gece internetiniz kesilirse tek başınızasınız. Ben bu firma yüzünden kendi mahallemdeki telefon kablo altyapı haritasına ve Türk Telekom altyapı kapsama haritasına kadar ulaşıtım ve üniversite gibi profesyonel bir eğitim almadan kendi çabalarımla elektrik-elektronik bilgisine ve teknik bilgiye sahip oldum.
  6. Yine nisan 2022'de TurkNet CEO'su Cem Mehmet ÇELEBİLER'in röportajında vermiş olduğu söz adı altında haziran 2023'e kadar "kesinlikle zam yapılmayacak" lafının üstünden 1 ay sonra mayıs 2022'de 40 TL'lik zamın üzerine ağustos ayında bir 30 TL zam daha gelmişti. Şubat 2023'te 229.90 TL'ye yükselerek şubat 2022'den bu yana 130 TL'lik bir zam yaparak toplamda %130'luk bir zam ortaya çıkmış oldu. Daha sonrasında bu zammı GigaFiber kapsamında yapılacağını duyurdular fakat GigaFiber kullanıcısı olmadığım halde bu zam beni de etkilemiş oldu. Mevcut ekonomi ve enflasyonu göz önüne alırsak bunu normal karşılayabiliriz fakat verilen sözün yerine getirilmediği ve müşterilerinin mağdur edildiği de açık bir şekilde ortada.

Sayın Recep Baltaş ve Technopat ailesinin ballandırarak anlatmayı bitiremediği firmanın gerçekleri ve yaşadıklarım bunlardır.

Firmayı kötülemek gibi bir niyetimin olmadığını ve yaşadığım deneyimleri sizlerle paylaşmış oldum. Sizlere tavsiyem bu firmayı seçerken bu tarz problemleri göz önünde bulundurarak 2 kez düşünmenizi tavsiye ederim.

Aynı sorunları bende yaşadım düzelttik diyorlar ama duzelmiyor. Modeminizde problem var diyorlar ama modem yeni. Türk Telekom'a geçmek istediğimde de bazı form sitelerinde sakın geçme dediler. Ben de dedim daha kötü olabilir diye gecmedim.

Bakır altyapıda yaşanılan sorunlar büyük oranda yerleşik operatör kaynaklıdır. Yaşadığınız kısıtlı bölgeyi kapsayan sorunlar için firmayı genel olarak değerlendirmek doğru olmaz. Ben TurkNet öncesinde netspeed kullanıyordum. Ping ve paket kaybı sorunları yaşıyordum. TurkNet'e geçtikten sonra ping ve hat değerlerim iyileşti. Bakır altyapı ile hizmet almak her zaman sorundur. Altyapı bakır ve sıkıntılı olduğu sürece TurkNet veya diğerleri fark etmiyor.

Öncelikle şubat 2022 tarihinden beri antalyanın muratpaşa ilçesinde TurkNet kullanıcısı olarak yaşadığım sıkıntıları ve bu vasat firmanın eksiklerini sizlerle paylaşmak istedim.

1-apartmanımda ve evimde fiberoptik kablo ve internet hizmeti olmasına rağmen inatla apartmanımda fiber altyapısı olmadığını savunuyorlar.
2-firma müşteriyi o kadar önemsemiyor ki bir çağrı merkezleri bile yok.
3- VDSL 75Mbps paketini kullanmama rağmen 40 Mbps'yi bile zorla görüyorum bunun için modemi restlememe gerekiyor. Bu hıza da sadece 10 dakikalığına ulaşabiliyorum sonrasında 20 Mbps seviyelerine düşüyor. Gün içinde ortalama 5 defa internet kesintisi yaşamam cabası.
4-daha önce bu konuyla ilgili sorunumu teknik desteğe bildirdikten sonra apartmana kontrol ekibi yolayacaklarını söylediler ne hikmetse kontrol ekibinden bir kişiyi görmeden, apartmanınzda ki altyapıyla alakalı deyip yeni altyapı için kablonun metre başına 40 TL istediler. 9. katta oturduğumu ve her katın 4 metreden hesap edildiğini düşünürsek 1440 TL kablo parası + işçiliği+KDV'si ile 1800 lira para istediler(nisan 2022 tarifesidir).
5- diğer bilimum internet sağlayıcıları 7/24 teknik destek sağlarken TurkNet de muhatap bile bulamıyorsunuz. Online işlemler dedikleri vasatın daha altında bir sistemleri var ve bu sistem de sabah 9:00 akşam 20:00 çalışıyorlar. Gece internetiniz kesilirse tek başınızasınız. Ben bu firma yüzünden kendi mahallemde ki telefon kablo altyapı haritasına ve Türk Telekom altyapı kapsama haritasına kadar ulaşıtım ve üniversite gibi profesyonel bir eğitim almadan kendi çabalarımla elektrik-elektronik bilgisine ve teknik bilgiye sahip oldum.
6- yine nisan 2022 de TurkNet CEO'su cem Mehmet çelebiler in röportajında vermiş olduğu söz adı altında haziran 2023'e kadar "kesinlikle zam yapılmayacak" lafının üstünden 1 ay sonra mayıs 2022 de 40 TL'lik zamın üzerine ağustos ayında bir 30 TL zam daha gelmişti. Şubat 2023 de 229.90 TL'ye yükselerek şubat 2022'den bu yana 130 TL'lik bir zam yaparak toplamda %130'luk bir zam ortaya çıkmış oldu. Daha sonrasında bu zam ı GigaFiber kapsamında yapılacağını duyurdular fakat GigaFiber kullanıcısı olmadığım halde bu zam beni de etkilemiş oldu. Mevcut ekonomi ve enflasyonu göz önüne alırsak bunu normal karşılayabiliriz fakat verilen sözün yerine getirilmediği ve müşterilerinin mağdur edildiği de açık bir şekilde ortada.

Sizinle birebir aynı sorunları yaşadım. Taahhüt olmadığı için istediğiniz zaman abonelikten çıkabilirsiniz ama onlarda istedikleri zaman fiyat artışı yapabiliyorlar. Geçen yıl şubat ayında 95 TL ödediğim fatura 2023 Şubat ayı için 250 TL istiyorlar. Bu artışı enflasyon vs. diye kabul edebilirim ama üç gün sonra tekrar zam yapılmayacağının garantisi yok ve eminim ki yine artacaktır. Bu yüzden dün 3 yıllık aboneliğimi iptal ettirdim. 5 gün içinde faturalandırma yapılacak diye mesaj geldi. TurkNet ön ödemeli olarak çalışıyor yani daha tamamlamadığım bu ayın faturasını ödeyip iptal etmiş oldum. Umarım herhangi bir fatura çıkarmazlar, yoksa bu iş iyice uzar.

Geri
Yukarı