TurkNet'in vasatlığı

3-4 yıldır TurkNet VDSL 75 Mbps kullanıyorum hiçbir sıkıntı ile karşılaşmadım. Ordu'da yaşıyorum, ping sabit 17, indirme hızı ise 70-75 arası.​

Ben de çanakkale'de oturuyorum. Uzun süredir kullanıyorum. Çok nadiren sıkıntı oluyor. Ping sabit 12, indirme hızı 40-70 arası.

Kırklareli merkez deyim. 100Mbit fiber kullanıcısıyım. 130-140 download görüyorum. Bir firmayı karalayacaksanız eğer önce kendi bölgenizde altyapıya bakın, sonra kendi evinizdeki kabloları kontrol edin, sonra karalayın. 100Mbit fiber ya da GigaFiber harici TurkNet kullanılmaz evet kabul. Ama imza kampanyası yapıyormuş gibi ben çıktım siz de çıkın protesto edelim demek de saçmalık. Fiyatlar fahiş şekilde zamlandı evet ama bu TurkNet kaynaklı değil ki. Savunmak için söylemiyorum ama bu ülkenin altyapısının büyük çoğunluğu hangi firmanın? Türk Telekom... Peki bu Türk Telekom altyapı kullanım ücretlerine zam yaparsa ne olur? Altyapısını kullanan diğer servis sağlayıcılar da kendi paket fiyatlarında zam yapmak zorunda kalırlar. Olay bundan ibaret. Gıbır... Millenicom... Fixnet... vs. vs. Vs. TurkNet zam yaptı evet ama bu demek değil ki diğerleri de zam yapmayacak. Zam yok diyen yalan söyler... Her gün her şey zam geliyor, buna gelmemesi imkansız. Kısacası... TurkNet beğenmiyorsan kullanma kardeşim... Beğenene, halinden memnun olana da karışma... Senin altyapı, ev içi kabloların dandik diye, milattan önce kalmış diye, sen 75'lik hat değeri görüp 15 alıyorsan o senin sorunun, o altyapıyı sana veren Türk Telekom'un sorunu, o bizim sorunumuz değil. Sen ne yapıyorsan yap, milleti galeyana getirme.
TurkNet'in vasatlığıymış... TurkNet vasat değil, senin altyapın vasat. Hey yarabbim yahu🤣🤣🤣

6 senelik Superonline kullanıcısı olarak ben de deneyimlerimi aktarayım. 6 senede 1 kere elektrik kesintisi hariç internet kesintisi yaşadım. O kesintide de müşteri hizmetlerini aradığımda kimseyle muhatap olmadan telesekreter bana bölgemdeki kesintinin altyapı kaynaklı olduğunu ve yaklaşık olarak XX.XX saatinde internetimin aktif olacağını öğrendim. Bazen internette gereksiz ping sorunları yaşadım, bazen 5GHz sinyallerinde sorun oluştu. Gece 3'te aradığımı ve cevap aldığımı hatırlıyorum. Sorunlar uzaktan çözülebiliyorsan anında çözüyorlar ki bir sorun hariç tüm sorunlarım anında çözüldü ve müşteri hizmetlerine bağlanmak için beklemedim desem yeridir. 200Mbps pakete geçtiğimde 100Mbps aldığımı söyledim ve Cumartesi servis kaydı oluşturuldu (Akşam 10 civarıydı). Pazar sabah 11 civarında ekipler geldi ve apartmana gelen kabloyla alakalı bir sorun olduğunu pazartesi tüm tesisatın ücretsiz değişeceğini söylediler. Tam gitmeden önce odadaki kabloda ezik olduğunu fark edip onu değiştirdiler ve kullanıcı hatası olması sebebiyle faturama 90TL yansıtıldı. Şu an 200/20 internete 170TL ödüyorum ve gayet memnunum.

Sevdiklerinize katılıyorım. Güncel fiyat şuanda 250TL oldu. Ayrıca annem engelli olduğu için engelli tarifesinden faydalanmak istedim. Annemin üzerine internet çünkü. Teknik destekten talep açtım. Engelli raporunun resmini istediler. Yükledim siteye net değil net atın dediler. Daha net çektim gönderdim yine net değil dediler, bence gayet netti. Hızlıresime yükleyip link olarak yolladım. Açılmıyor dediler. En son gittip e devletten PDF şeklinde aldım gönderdim, bu da açılmıyor dediler. Dosya TC ye hem resmi hem pdfyi yükleyip link attım. Farklı sitelerden indirme yapamıyoruz tarzı bişey dediler. Ve 48 saat dolduğu içinde talebim otomatik kapandı. Bunu bir kez değil bir çok kez yaşadım. Kendi teknik ekipleri olmadığı içinde internet kesintilerinde ekiplerini değil Türk Telekom ekibini yolluyorlar. Türk telekomda önce kendi işini yaptığı için size günlerce sonra gelebilir ve uzun günler internetsiz kalabilirsiniz. Ayrıca bu günleri faturaya dahil etmeme gibi bir şansınız yok. Şu kadar gün interneti kullanmadık bedelin faturadan düşülmesini istiyorum derseniz de faydası olmaz. Türk Telekom vardı bizde eskiden. 8mbps alıyodum, altyapı geldi binaya 100mbps Türk telekomda pahalıydı lakin türknette her hız aynı fiyat olunca türkneti tercih etmiştim. Ama kullandığım 8mbps Türk Telekom tarifemde internetim kesilse kapıma 2 saat içinde ekip gelirdi. Engelli tarifemiz vardı. Kesinti yaşamazdım, sadece hızım düşüktü o da altyapıdan dolayı. Varlıklı bir ailenin çocuğu veya işimden çok çok daha iyi paralar kazansaydım kesinlikle türk telekomu tercih ederdim. Saygılarımla.

Hocam ben de Antalya Muratpaşa'da yaşıyorum. 2022 Mayıs'ın 17'sinde Türk Telekom'dan Vodafone'ye geçiş yapmıştım. Geçtiğim zamandan beri sadece 3 defa ping sıkıntısı oldu, onda da aradığımda direkt hallettiler. Altyapı olarak fiber 200mbps desteği var ve ben bütün operatörlere tek tek sordum. Vodafone ve Turkcell hariç diğer hepsi fiber olmadığını söyledi. Üstüne üstlük Turknet'in sitesinden arada sorgularım altyapı desteğimi ve ilk 64mbps gösteriyordu aylar önce. Sonra bu sayı 32'ye aradan birkaç ay daha geçince 16'ya düştü. Neden fiber olmadığını söylediklerini ben de anlamadım. Aklıma tek gelen şey fiber kablosunun Turkcell ve Vodafone'ye ait olduğu yani satın alındığı oldu. Başka hiçbir anlam veremedim buna. Turk Telekom ve Turknet aynı altyapıyı kullanıyor diye biliyorum. Turk Telekom kullanırken ayda 1-2 defa internetim 1 saatliğine kesilirdi. Ping ya da hız gibi bir sorunum yoktu ama sadece bu bahsettiğim sorun vardı. Yani kısaca taahhütünüz bitince eğer fiber altyapınız 100, 200 gibi hız destekliyorsa Vodafone ya da Turkcell'e geçebilirsiniz. İkisini de kullanmış birisi olarak gerçekten memnun ettiler beni. Turkcell biraz pahalı, eğer bu konu sizin için sıkıntıysa Vodafone de kullanabilirsiniz.
Kablonet altyapısı altından Vodafone ve Turkcell hizmet sağlıyor.
Turkcell altyapısı altından Vodafone ve Millenicom hizmet sunabiliyor.

Dediğiniz gibi apartmanınızda Turkcell ya da Vodafone altyapısı vardır.

Geçmiş olsun. Sadece bir konuda bilgi vermek isterim. Evinizdeki fiber altyapı süperonline ise turknetten fiber hizmet alamıyorsunuz.

Kırklareli merkez deyim. 100Mbit fiber kullanıcısıyım. 130-140 download görüyorum. Bir firmayı karalayacaksanız eğer önce kendi bölgenizde altyapıya bakın, sonra kendi evinizdeki kabloları kontrol edin, sonra karalayın. 100Mbit fiber ya da GigaFiber harici TurkNet kullanılmaz evet kabul. Ama imza kampanyası yapıyormuş gibi ben çıktım siz de çıkın protesto edelim demek de saçmalık. Fiyatlar fahiş şekilde zamlandı evet ama bu TurkNet kaynaklı değil ki. Savunmak için söylemiyorum ama bu ülkenin altyapısının büyük çoğunluğu hangi firmanın? Türk Telekom... Peki bu Türk Telekom altyapı kullanım ücretlerine zam yaparsa ne olur? Altyapısını kullanan diğer servis sağlayıcılar da kendi paket fiyatlarında zam yapmak zorunda kalırlar. Olay bundan ibaret. Gıbır... Millenicom... Fixnet... vs. vs. Vs. TurkNet zam yaptı evet ama bu demek değil ki diğerleri de zam yapmayacak. Zam yok diyen yalan söyler... Her gün her şey zam geliyor, buna gelmemesi imkansız. Kısacası... TurkNet beğenmiyorsan kullanma kardeşim... Beğenene, halinden memnun olana da karışma... Senin altyapı, ev içi kabloların dandik diye, milattan önce kalmış diye, sen 75'lik hat değeri görüp 15 alıyorsan o senin sorunun, o altyapıyı sana veren Türk Telekom'un sorunu, o bizim sorunumuz değil. Sen ne yapıyorsan yap, milleti galeyana getirme.
TurkNet'in vasatlığıymış... TurkNet vasat değil, senin altyapın vasat. Hey yarabbim yahu🤣🤣🤣
Zaten bu VAE sisteminin ileri dönük zarar olarak döneceği belliydi.
Türknet en doğrusunu yaptı ki ilk YAPA ile VDSL altyapıdan ayrılmaya başladı şimdi de kendi FTTH altyapısı ile Türkiye'nin en büyük 3./4. (Kablonet GPON ne kadar aboneye hizmet veriyor bilmiyorum.) FTTH ağını ördü.
Umarım Docsis'in ve FTTB'nin yavaş yavaş yerini FTTH'a bırakması gibi ADSL ve VDSL'in de yavaş yavaş kullanımı yasaklanır. Yasaklanmasını sürece bu miladi altyapı hizmetinden yararlanmamız mücbir olacak çünkü.

Çok şükür Türknet ve Türk Telekom FTTH altyapısını döşedi bizim apartmanımızda.

169 ödüyordum bir anda 249'a cektiler. Be nde çözümü baska bir internet saglayicisina gecmekle buldum. Ayni hizi 105 TL'ye alıyorum şimdi. Altyapiniz Türk Telekom'sa TurkNet'te durmanin anlamı yok.

Sayın Recep Baltaş ve Technopat ailesinin ballandırarak anlatmayı bitiremediği firmanın gerçekleri ve yaşadıklarım bunlardır.
Dediğim gibi Türknet sponsorluklara ve reklama harcadığı parayla iyi bir teknik destek ve 7/24 çağrı desteği oluştursa, kurumsallığı benimsese daha çok müşteri kazanır ancak onun yerine yayıncı kiralayarak müşteri toplamayı tercih ediyorlar :)

Kullanmayın. Zaten 260 270 TL'ye ADSL/VDSL hatta fiber bile kullanmanın mantığı yok. Ya Telekom'dan 2 yıl taahhüt ile kendinizi garanti altına alın fiyat konusunda ya da daha ucuza daha iyi hizmet veren (en azından muhatap bulursunuz) bir firma tercih edin.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı