Twitch yayıncısı ile kavga ettim ve dava açmayı düşünüyorum

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Yayın izlemekten ne keyif alıyorsunuz ben de onu anlamıyorum. Hani konsolun olmaz ya da maddi olarak ulaşamadığın bir oyun olur da oynayamadığın için izlersin anlarım. Gidip de elalemin CS: GO ve PUBG gibi yayınlarını niye izliyorsunuz. 🤔

Zevk alarak oynadığım bir oyunu iyi oynayan birisinden izlemek bana keyif veriyor. Farklı taktikler vs. öğreniyorum. Bazı yayıncıları ise sadece muhabbetinden izliyorum. Canım sıkıldığında eğlendirebiliyor. Sizin fikriniz farklı olabilir tabii. Asıl sıkıntı para için orasını burasını açan yayıncıları izleyip, onlara para gönderenlerde. Onları bende anlamıyorum. Zaman kaybından başka bir şey degil.

Arkadaşlar olayı tam olarak anlatıyorum eksiksiz bir şekilde. Bu arada bu anlattıklarımın hepsi video ile kanıtlıdır.

Yayın odasına girdim. Sorduğum soru ''Lig seviyeniz nedir''. Bunu sorma amacım iyi bir seviyede oynuyorsa arkadaş ekleyip beraber oynamak. Uzunca bir süre cevap vermedi. Bunun üzerine ''Lig ne diye sorduk birader dedim''. Bana verdiği cevap tam olarak şuydu; Tekrar sor gerisi ailevi küfür. Bunun üzerine tartışmaya başladık ben kendisine kolsuz dedim. Bunun üzerinde yayıncı tam anlamıyla çıldırdı. Ailevi küfürlerden tutun aklınıza gelebilecek her türlü küfürü edip banladı. Bunun üzerine yayıncının hakkında kısmında verdiği iletişim bilgilerinden İnstagram adresinden özel mesaj olarak birader senin benim aileme küfür etmeye ne hakkın var diye sordum. Bunun üzerine yayıncı İnstagram adresimi bütün yayında gösterdi ismim ve fotoğrafım açık olacak bir şekilde. Bunun devamında yayıncının moderatörleri ve kendisi sürekli aileme sövdüler.

Kendilerini dava edeceğimi bütün bu konuşmaları kayıt altına aldığımı söyledim. Bana verdikleri cevap sen bana kolsuz dedin baştan sen tahrik ettin istediğin kanıtı alıp dava açabilirsin beni dava açmakla tehdit edemezsin dedi. Bu kişiye dava açmalı mıyım sizce? Dava açmam halimde kendisi ''kolsuz'' mesajını kanıt aldığını karşı dava açacağını söylüyor. Sizce bu durumda ne yapabilirim?
Kolsuz demekle bir şey olacağını sanmıyorum, kolsuz kelimesini biz arkadaş ortamında bile kullanıyoruz. Zaten yayıncı size küfür etmiş ve instagram hesabınızı ifşa etmiş, elinizde videolu kanıt da var. 1 - 0 öndesiniz :D
Beyler videoyu çok isteyen oldu. Buyrun Twitch 03:30:50 zamanında gelin. Olay orada başlıyor zaten.
Videoyu izledim, gerçekten sizin bir suçunuz yok. Yayıncı direk küfüre başlamış. Ayrıca bir şey dikkatimi çekti: Siz yayıncının ligini sorduğunuzda moderatörü size "Oyun oynuyor nasıl cevap versin?" demiş. Oyun oynarken küfür etmesini biliyor ama.

Son düzenleme:
Kesinlikle dava et bana küfür edilmediği halde sinirlendim kesinlikle etmelisin.

Arkadaşlar tekrar yazıyorum. Avukatımla konuştum. Davacı olsak kazanacağımızı fakat değmeyeceğini söyledi. Benim de sinirim dindi zaten. Yayıncı bayağı korkmuş görünene göre bazı kısımlar silinmiş falan ben küfür etmedim diyormuş şimdi. Uğraşmak istemiyorum kısacası. Bu yorumun altına çok fazla yazı yazmayın lütfen herkes görsün. İlla bir şey yapmak istiyorsanız benim yaptığım gibi Twitch'e şikayet edin. Ben video kanıtlı şekilde ettim zaten büyük ihtimal hesabı kapanacaktır. Sizde ederseniz kalıcı kapanma ihtimali olabilir. Teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı