Twitter'da öğrencilerin Online eğitim için açtıkları tag

Hayır arkadaşım. Sağlık falan hikaye. Aşı yaşını 12'ye düşüreli 1 ay oluyor. Aşısını olsaydı herkes böyle bir şey konuşulmayacaktı. Hatta 16'ya düşeli 2 aya yakın oluyor. Sen aşı olma sonra gel burada ağla okulu kapatın hastalık var diye. Okula ya seve seve ya sürüne sürüne gideceksiniz. Yeter artık. Şu 14-18 yaş arası oyun bağımlısı nesil yüzünden ülke oyun alamayacak hale gelecek. Kayıp nesil oldular haberleri yok hala uzaktan eğitim diye yırtınıyorlar. Ben olsam var ya bu online eğitim olsun diyenleri görünce okulda teknolojik aleti yasaklarım. Okulda telefon vesaire kullanan direkt ek-10, ikincisinde de atarım gitsin açıktan okusun uzaktan eğitim zaten.
Aynen zaten aşı direkt korona olmayı engelliyor :D.

Bir yandan haklılar da. Ülkeye virüsün farklı bir varyantı girdi, vakalar fırlıyor. Kapatılması veya kısaltılması doğru bir karar olur bence.
Bizim okulun kantin sırası ayrı bir devlet, teneffüs çıkışı ve okul çıkışı ise yeni bir dünya. Bu kadar sorumsuzluk yapılırken apt*l gibi açık tutmaya çalışmaları çok değişik.

O zaman bizim durumumuz hakkında yorum yapamazsın. Liselinin halinden liseli anlar ancak. Okul da önlem diye bir şey yok. Ayrıca hayatımızın en güzel yılları virüsle geçiyor. Şu an bir sürü ben de dahil lise öğrencileri bunalımda. Ayrıca hiç bir zamanda yüz yüze eğitim istiyoruz da demedim. Yüz yüze eğitim istiyoruz diyenler küçük bir kısımdı. Hadi okulları açtın diyelim, neden haftada 2 gün, 3 gün yaparak yavaş yavaş arttırmak yerine direkt 5 gün 8 saat yapıyorsun. Hiç kimse kusura bakmasın ama ben buna her gün maruz kalınca beynim eriyor.
Tamam yapmıyorum. Tek yorumu zaten benden başka herkes yapıyor. Beğenmeyebilirsin ama düşüncelerim bunlardı. Sevmediysen çarpı işareti orada.
Biz böyle olacağını çok çok önceden söylediğimizde yine linçlendik bakın ne oldu. Bunlar önlemlerin "Ö" sünü bile almıyorlar. Bu durumda okulları açmak çok mu mantıklıydı? Daha virüsün varyantlarını kimse konuşmuyor bile. Bir de üniversite açmaya kalkacaklar. Yazık vallahi.

Yeni konular

Geri
Yukarı