Twitter'da öğrencilerin Online eğitim için açtıkları tag

Düşüncelerimi söylemek istiyorum. Zamanında bu öğrenciler yüz yüze eğitim diye ağlayıp zırlıyorlardı. Sürekli ama sürekli yüz yüze eğitim istediklerini ve bunun zorluklarından sürekli bahsediyorlardı. Ama ben gibi bazı kişiler bunun riskli bir hareket olacağını, korona virüsün yayılmasını çok daha hızlandırdığını ve daha da kötüleşeceğini söyledik. Bizleri sürekli linçlediler ve sürekli bize karşı çıktılar. Şimdi bu öğrenciler Twitter'da bir tag açmışlar OnlineEğitimSart adında. Acil online eğitime geçmek istediklerini söyleyip duruyorlar. Ben şöyle düşünüyorum; 1.5 yıldır evde otura otura iyice canları sıkıldı ve artık arkadaş ortamlarına akmak ve okuldan kaçıp dışarda gezmek istedikleri için vs. yüz yüze eğitim istediler (bunu da geçende birkaç işimi görmek için dışarı çıktım ve bazı öğrenci gruplarını sırtlarında çantayla okulda olmaları gereken saatlerde boş boş dolaştıklarını gördüm ve ordan çıkardım bu sonucu). İstedikleri de oldu. Yüz yüze eğitime geçtiler. 1.5 yılın özlemini, hasretini ve hırsını 1 günde çıkardılar şimdi canları sıkıldı yine online eğitim istiyorlar. Ama Fahrettin Koca, okulları kesinlikle kapatmayacaklarını ve korona kapanların tedavilerini olup eğitime devam edeceklerini söylediler. Eski bakan Ziya Selçuk'un yasını tutuyorlar hep beraber. Kusra bakmasınlar ama okula seve seve gidecekler. İnanın hiç acımıyorum. Türk gençliğine çoğu konuda hak versem de bile bazı şeyleri ciddi ciddi hak ediyorlar. Mesela bu durumu sonuna kadar hak ediyorlar. 2 dakika mantıklı düşünüp "aslında olabilir" demediler bile. İlla bir şeyi anlamaları için o şeyin başlarına gelmesi şart sanırım. Siz ne düşünüyorsunuz bu konuda?
Hangi okulda okuduğunu bilmiyorum ama belli ki özel okulda okuyorsun veya okula seni baban,arkadaşın vs götürüyor. Sen bir toplu taşımaya bindin mi? Tabi ki de okullar kapanacak ve bir daha marta kadar da açılmaz. Ben bunları savunmuyorum genel olarak okulların açık olmasının doğru olduğunu zannetme.

Hangi okulda okuduğunu bilmiyorum ama belli ki özel okulda okuyorsun veya okula seni baban,arkadaşın vs götürüyor. Sen bir toplu taşımaya bindin mi? Tabi ki de okullar kapanacak ve bir daha marta kadar da açılmaz. Ben bunları savunmuyorum genel olarak okulların açık olmasının doğru olduğunu zannetme.
Özel okulda okumuyorum üniversiteliyim. Okula da hep kendim gidip geliyorum. Bu tip çıkarımları nasıl yapabildiniz anlayabilmiş de değilim.
Zaten okulların açık olmasının doğru olduğunu sa savunmadım. Demek istediğimi anlamamışsınız. O kadar kişi isyanlara girdi yüz yüze diye şimdi kapansınlar istiyor. Ben en başından beri doğru bir hareket olmadığını düşünüyorum ve hala da düşünüyorum. Yanlış anlaşılma yüzünden bana sallamışsınız resmen.
Yüz yüze tamam verimli olabilir ama burada küresel bir hastalık ve onun oldukça güçlü varyantları söz konusu. Bu yayılırsa işler bizim için arap saçına döner.

Düşüncelerimi söylemek istiyorum. Zamanında bu öğrenciler yüz yüze eğitim diye ağlayıp zırlıyorlardı. Sürekli ama sürekli yüz yüze eğitim istediklerini ve bunun zorluklarından sürekli bahsediyorlardı. Ama ben gibi bazı kişiler bunun riskli bir hareket olacağını, korona virüsün yayılmasını çok daha hızlandırdığını ve daha da kötüleşeceğini söyledik. Bizleri sürekli linçlediler ve sürekli bize karşı çıktılar. Şimdi bu öğrenciler Twitter'da bir tag açmışlar OnlineEğitimSart adında. Acil Online eğitime geçmek istediklerini söyleyip duruyorlar. Ben şöyle düşünüyorum; 1.5 yıldır evde otura otura iyice canları sıkıldı ve artık arkadaş ortamlarına akmak ve okuldan kaçıp dışarıda gezmek istedikleri için vs. yüz yüze eğitim istediler (bunu da geçende birkaç işimi görmek için dışarı çıktım ve bazı öğrenci gruplarını sırtlarında çantayla okulda olmaları gereken saatlerde boş boş dolaştıklarını gördüm ve oradan çıkardım bu sonucu). İstedikleri de oldu. Yüz yüze eğitime geçtiler. 1.5 yılın özlemini, hasretini ve hırsını 1 günde çıkardılar şimdi canları sıkıldı yine Online eğitim istiyorlar. Ama fahrettin koca, okulları kesinlikle kapatmayacaklarını ve korona kapanların tedavilerini olup eğitime devam edeceklerini söylediler. Eski bakan ziya Selçuk'un yasını tutuyorlar hep beraber. Kusra bakmasınlar ama okula seve seve gidecekler. İnanın hiç acımıyorum. Türk gençliğine çoğu konuda hak versem de bile bazı şeyleri ciddi ciddi hak ediyorlar. Mesela bu durumu sonuna kadar hak ediyorlar. 2 dakika mantıklı düşünüp "aslında olabilir" demediler bile. İlla bir şeyi anlamaları için o şeyin başlarına gelmesi şart sanırım. Siz ne düşünüyorsunuz bu konuda?

Daha bugün kuzenimle konuştum. Gecekondu mahallesi tarzı bir mahallede yaşıyorum ve hemen aynı mahallede lisemiz var.
Lisenin sınıf kapasitesi fazladan istenen sıralar ile beraber bile en fazla 500 öğrenci fakat okula aktif olarak kayıtlı 600 öğrenci var.
Müdürle konuştuklarında "Milli eğitim bize yüz yüze eğitim olmadığı için kontenjan arttırma imkanı sunmuştu ve bizde arttırdık." tarzı bir yanıt almışlar.
Kısacası şu an 3-4 yıldır kontenjanda 5-10 öğrencilik boşluk olan basit bir mahalle lisesinde bile 100 öğrenci sınıflarında ders işleyemiyor bahçede bekliyor ve sınıflarda ne öğrenciler ne öğretmenler maske takmıyor.

Eğer böyle bir yüz yüze eğitim olacaksa olmasın derdim fakat 1 yıl daha Online eğitim olursa 2005-2007 arası nesil çöp olacak.

Sadece bu da değil vakalar zirve yapmış durumda aşı falan hadi tamamda aşıların 2. dozunun vurulması, aşı vurulmayanlar derken kaç öğrenci korona olacak, kaç öğrenci ailesine virüs taşıyacak hatta belki ölümüne sebep olacak?

Eğer yüz yüze eğitim istiyorsak turizm, kafeler, eğlence mekanları, sinema salonları, düğün salonları gibi keyfi mekanların kapanması gerek ama ne yazık ki bunu kaldıracak ekonomiye sahip değiliz.

3 seçenek var ;
Ya eğitim için zaten kötü olan ekonomiyi feda edeceğiz.
Ya ekonomi için 2005-2007 neslini çok zora sokacağız/çöp edeceğiz.
Ya da büyük bir kumar oynayıp her yer açık olmasına rağmen sorunları ve riskleri
görmezden gelip okulları açacağız.

İçlerinden hangisi daha beter ben karar veremiyorum.

1. seçeneği seçsek ülkenin geleceği olmayacak batacağız.
2. seçeneği seçsek gelecek yaratacak gençlerin büyük kısmı eğitim açısından hak yoluna gidecek.
3. seçeneği seçsek ölümlerin patlaması ve zaten çok zor dayanan sağlık sisteminin çökme riskini göze alacağız, üstüne üstlük ölümler çok fazla olursa ileriki zamanlarda işgücü azalması vb. sorunlar patlak verecek.

Daha bugün kuzenimle konuştum. Gecekondu mahallesi tarzı bir mahallede yaşıyorum ve hemen aynı mahallede lisemiz var.
Lisenin sınıf kapasitesi fazladan istenen sıralar ile beraber bile en fazla 500 öğrenci fakat okula aktif olarak kayıtlı 600 öğrenci var.
Müdürle konuştuklarında "Milli eğitim bize yüz yüze eğitim olmadığı için kontenjan arttırma imkanı sunmuştu ve bizde arttırdık." tarzı bir yanıt almışlar.
Kısacası şu an 3-4 yıldır kontenjanda 5-10 öğrencilik boşluk olan basit bir mahalle lisesinde bile 100 öğrenci sınıflarında ders işleyemiyor bahçede bekliyor ve sınıflarda ne öğrenciler ne öğretmenler maske takmıyor.

Eğer böyle bir yüz yüze eğitim olacaksa olmasın derdim fakat 1 yıl daha Online eğitim olursa 2005-2007 arası nesil çöp olacak.

Sadece bu da değil vakalar zirve yapmış durumda aşı falan hadi tamamda aşıların 2. dozunun vurulması, aşı vurulmayanlar derken kaç öğrenci korona olacak, kaç öğrenci ailesine virüs taşıyacak hatta belki ölümüne sebep olacak?

Eğer yüz yüze eğitim istiyorsak turizm, kafeler, eğlence mekanları, sinema salonları, düğün salonları gibi keyfi mekanların kapanması gerek ama ne yazık ki bunu kaldıracak ekonomiye sahip değiliz.

3 seçenek var ;
Ya eğitim için zaten kötü olan ekonomiyi feda edeceğiz.
Ya ekonomi için 2005-2007 neslini çok zora sokacağız/çöp edeceğiz.
Ya da büyük bir kumar oynayıp her yer açık olmasına rağmen sorunları ve riskleri
görmezden gelip okulları açacağız.

İçlerinden hangisi daha beter ben karar veremiyorum.

1. seçeneği seçsek ülkenin geleceği olmayacak batacağız.
2. seçeneği seçsek gelecek yaratacak gençlerin büyük kısmı eğitim açısından hak yoluna gidecek.
3. seçeneği seçsek ölümlerin patlaması ve zaten çok zor dayanan sağlık sisteminin çökme riskini göze alacağız, üstüne üstlük ölümler çok fazla olursa ileriki zamanlarda işgücü azalması vb. sorunlar patlak verecek.
Her türlü yol beter. Ekonomiyi seçsek dediğiniz gibi 2005-2007 nesli ziyan olacak. Eğitimi seçsek görmezden gelemeyeceğimiz ekonomi var. Büyük kumar oynayıp her yeri açsak hastalıktan öleceğiz. Bu süreci en başından beri adam gibi yönetemediler ve hala da yönetemiyorlar. Şimdi her yer açılıyor nerdeyse. Elin Almanı, Amerikalısı falan bizi en yüksek riskli ülkeler arasına alıp yasak koyuyor. Bakalım bu işin sonu ne olacak...

Okulların açılması şart. Ama malum Twitter kitlesi işte, Ekşi Sözlük ile neredeyse aynı kapasiteye sahipler. Yapılan ne varsa eleştiriyorlar. Okulların açılması için ağlayıp zırlıyorlardı, şimdi ise kapanması için ağlayıp zırlıyorlar. Yazık.

Okulların açılması şart. Ama malum Twitter kitlesi işte, Ekşi Sözlük ile neredeyse aynı kapasiteye sahipler. Yapılan ne varsa eleştiriyorlar. Okulların açılması için ağlayıp zırlıyorlardı, şimdi ise kapanması için ağlayıp zırlıyorlar. Yazık.
Şimdi de hastalığa rağmen gidip gelecekler. Hatta Fahrettin Koca'nın kendisi bile söyledi okullar geri kapanmayacaktır diye.
Hasta olanlar ise tedavisini görüp geri gelecek.

@Asdasgudas oyun bağımlısı nesil he? Sanki gençlerin o oyunu oynayacak bilgisayarı var. Gençler sanki keyfinden dışarı çıkmıyor. Arkadaşlarınla bir gezmeye git 100 TL cepten çıkıyor garanti. Artık gençler gençler demek yerine şu gençlerin sıkıntılarını anlayın.
Ceza yiyeceğimi bildiğimden sakin kalmaya çalışıyorum. Aynısını yaşamasak bir şey demeyeceğim. Her şeye ağlıyorsunuz. Her şeye bir mazeretiniz var. Gençlerin sıkıntısını anlamadığımı nereden biliyorsun? Ben lisede bile yurtta kaldım parasızlığın ne olduğunu, 1 liranın değerini benden iyi kimse bilemez. Armut piş ağzıma düş hesabıyla bu iş yürümez. Her şeye laf vermekten başka işe yaramıyorsunuz. Bir okulu aç diyorsunuz bir kapat diyorsunuz. Karar verin artık. Her şey parayla olur zannediyorsunuz. Dininiz para imanınız gırgır olmuş.

Yeni konular

Geri
Yukarı