Twitter'da öğrencilerin Online eğitim için açtıkları tag

Turizm için tüm ülkeye yasak koyulacağına, AVMler açılacağına okullar açılsaydı. Ülkede para olmadığı için maalesef ilk vazgeçilen yerler okullar oluyor.
Uçaklar aylardır koltuk ayırmadan yolculuk yapıyor, AVMlerde yemek yerleri açık maske çıkarıp yeniliyor. Okulları açıp diğer yerleri kapatarakta ilerlenebilirdi.
Yanlış kararlar... Yanlış kararlar... Başımızın etini yediler iyice. Hiç iyi yönetilmedi süreç.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bizim okul da böyle arka kapıdan çıkıyoruz siz düşünün ne olduğunu artık.

Hayır arkadaşım. Sağlık falan hikaye. Aşı yaşını 12'ye düşüreli 1 ay oluyor. Aşısını olsaydı herkes böyle bir şey konuşulmayacaktı. Hatta 16'ya düşeli 2 aya yakın oluyor. Sen aşı olma sonra gel burada ağla okulu kapatın hastalık var diye. Okula ya seve seve ya sürüne sürüne gideceksiniz. Yeter artık. Şu 14-18 yaş arası oyun bağımlısı nesil yüzünden ülke oyun alamayacak hale gelecek. Kayıp nesil oldular haberleri yok hala uzaktan eğitim diye yırtınıyorlar. Ben olsam var ya bu online eğitim olsun diyenleri görünce okulda teknolojik aleti yasaklarım. Okulda telefon vesaire kullanan direkt ek-10, ikincisinde de atarım gitsin açıktan okusun uzaktan eğitim zaten.

Hayır arkadaşım. Sağlık falan hikaye. Aşı yaşını 12'ye düşüreli 1 ay oluyor. Aşısını olsaydı herkes böyle bir şey konuşulmayacaktı. Hatta 16'ya düşeli 2 aya yakın oluyor. Sen aşı olma sonra gel burada ağla okulu kapatın hastalık var diye. Okula ya seve seve ya sürüne sürüne gideceksiniz. Yeter artık. Şu 14-18 yaş arası oyun bağımlısı nesil yüzünden ülke oyun alamayacak hale gelecek. Kayıp nesil oldular haberleri yok hala uzaktan eğitim diye yırtınıyorlar. Ben olsam var ya bu online eğitim olsun diyenleri görünce okulda teknolojik aleti yasaklarım. Okulda telefon vesaire kullanan direkt ek-10, ikincisinde de atarım gitsin açıktan okusun uzaktan eğitim zaten.
Zaten büyük bir kesim oyun alabilecek halde değil. Ayrıca aşı olunca korona riski sıfıra inmiyor ki bu muhabbetler bitsin. Bu arada ben de biliyorum bunu söyleyen kesimin çoğunun amacı sağlık değil ama yine de okulların açılması mantıksız.

Hocam dediklerinizde kısmen haklısınız da aşı olunca ölümsüz olunmuyor onu bir hatırlatmak isterim. Günümüzde bir oyun fiyatı uçuk miktarda. Kimse oyun alabilecek durumda değil çok.

Sabahtan akşama kadar AVM'de gezip kafelerde oturan insanlar sağlık bahanesiyle alıştıkları rahatlığa kavuşmak istiyorlar. Aşını ol maskeni tak ve okula git.

Zaten bu insanlar ne istediğine karar veremiyor. Okullar kapalıyken de yüz yüze eğitim şart diye yırtınıyorlardı. Şimdi tam tersine döndü.

Okullar kesinlikle açık kalmalı fakat işte burada Türkiye gerçeği tokat gibi vuruyor. Denetim ve gerekli önlemler alınmak zorunda peki alınıyor mu? Her konuda olduğu gibi hayır. Bir yazı vs gelmiş ise bile okullara bunu denetleyen kimse olmayacak. Öğrencileri, veliler, okul çalışanlarını, öğretmenleri korumak şart. Ortada ne bir plan var ne bir şey arkadaşlar, bu ülkede hala insanlar hasta olduğunu bilip teste gitmiyor, riskli durumda olduğunu söylemiyor, bu kadar insanı tehlikeye sokuyor. Sınıflar tam kadro camlar açık, kış gelince ne yapacaklar? Berbat bir düzen yine suçlanacak yer belli kendi içinizde aramayın çözümü.

12. Sınıfım. Yüz yüze eğitim bence de gayet iyi bir şey. YKS de yüzyüze eğitime ihtiyacımız var. Kapanmayı istemek yerine tedbirlerin gelmesi daha iyi olur bence.

@Asdasgudas oyun bağımlısı nesil he? Sanki gençlerin o oyunu oynayacak bilgisayarı var. Gençler sanki keyfinden dışarı çıkmıyor. Arkadaşlarınla bir gezmeye git 100 TL cepten çıkıyor garanti. Artık gençler gençler demek yerine şu gençlerin sıkıntılarını anlayın.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı