Ubuntu vs Linux Mint vs Elementary OS vs Pop!_OS

Akif1601

Hectopat
Merhaba arkadaşlar, ben Linux Mint kullanıyordum ve telefona ROM atmak için Windows 11 kurdum ve şimdi tekrar Linux'a döneceğim. Pardus'un arayüzü hoşuma gitmişti ama Mint önerdiler diye Mint kurdum. Şimdi ise tekrak Linux'a döneceğim. İlk başta Mint düşündüm ama sonra Ubuntu daha iyi gibi geldi sonra Elementary düşündüm ama şimdi de Pop!_OS'u buldum. Ryzen 5 3500X işlemcim ve GTX 1660 Ti ekran kartım var. Windows 11 sadece görsel anlamda gelişmiş. Windows 10 da pandemiyi hatırlatıyor. Bu nedenle ya Elementary OS veya Pop!_OS kuracağım. Karar vermemde yardımcı olursanız sevinirim.

Şu an Pop!_OS LTS ve Elementary OS ISO'sunu indiriyorum. Mint USB zaten var. Galiba Pop!_OS veya Elementary OS kuracağım.

Kişiden kişiye değişir ve kullanımına göre değişir.

Ben Pantheon masaüstü ortamını çok seviyorum ve diğer birçok masaüstüne göre bence çok kullanışlı.

O yüzden Elementary OS > Ubuntu > Mint gibi bir sıralama yapabilirim.
PopOS hiç kullanmadığım için yorum yapmam.

Uygun bir zamanda Elementary kuracağım hocam.

Hocam buna Arc Linux mu diyorlar? Çok hoş duruyor. Bunu kurabilir miyim? Kulanması aşırı zor mu yoksa kolay mı? Linux Mint'i veya başka bir Linux sürümünü buna benzer hale getirebilir miyim?

1697567199918.png

Uygun bir zamanda Elementary kuracağım hocam.

Hocam buna Arc Linux mu diyorlar? Çok hoş duruyor. Bunu kurabilir miyim? Kulanması aşırı zor mu yoksa kolay mı? Linux Mint'i veya başka bir Linux sürümünü buna benzer hale getirebilir miyim?

Eki Görüntüle 1981198
KDE Masaüstü Ortamı bu. Arch Linux üzerine kurulmuş.
Ubuntu ve Debian'a da bu KDE Masaüstü Ortamı'nı kurabilirsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı