Ücretli Türkçe yama saçmalığı

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Tamam o zaman hiç yama yapmasınlar, nasıl olsa talep az ve emeğin karşılığı alınmıyor?

Son cümleniz bu forumda geçersiz hocam, forumun yaş kitlesi muhtemelen TR içindeki forumlar arasında en düşük olan. Ve malum ülkemizde de okullarda gördüğünüz İngilizceyle pek bir şey olmuyor.
Bende İngilizcemi oyunlardan ve annemin küçükken İngilizce animasyon izletmesiyle kazandım.

"Telefonlar 4000 olmuş bir de konuşmak için hat mı alacağız "ile aynı şey.
Biri tamamen yasal yollardan işletilip, vergisi verilip ve alternatifi bulunup para karşılığı hizmete dayanılarak işletilen bir sistem iken bir diğeri vergi verilmeden yapılan, alternatifi olmayan ve işin özünde yasal olmayan bir sistemden geçiyor. Yine emek varsa kazansınlar kazanmasınlar demiyorum fakat hem vergi vermeyip hem uçmanın bir mantığı maalesef bulunmuyor. Bu oyunları ücretsiz bir şekilde çevirecek bir çok grup mevcutken emeğe saygı adı altında yapmadıklarını unutmamak lazım. Aldığım Deus Ex oyunu yanlış hatırlamıyorsam 7,75 TL iken yaması 20 TL aylık ücret istiyordu. Sizce bu normal bir fiyatlandırma politikası mı?

Evet örneği var, sonra bu tarz forumlarda herkes ağlıyor, adamlar o kadar emek verdi firma iptal etti diye.

Almak zorunda değilsin. Bu kadar. Adam oraya koyuyor yamayı isteyen alsın diye.

Sevap pointmi kasıyorsunuz tabii ki de adam paralı yapacak geçinmek için.

Çok rahat kırılacağını düşünüyorum sattıkları bu çevirilerin. Sadece birisinin birkaç saat oturup yöntemi bulması gerekiyor.

Kıranlar var, ama öyle ulu orta paylaşmıyorlar. Bir gruba denk geldim adamlar direkt yamayı attılar ve o ücretli sunan ekibin yamalarından biriydi. Para ödemeden kullanıyorum şu an.

Çeviri yapmak yetkileri olmamasına rağmen yapmalarına göz yumabiliyoruz ama satılmasına göz yumamıyoruz. İşimize gelince olsun, edilsin yasak olmasına rağmen ancak işimize gelmeyince yasak. Ne güzel mantık.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…