Ücretli Türkçe yama saçmalığı

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Yersiz bir isyan olmuş. Bir oyunun çevirisi için bir sürü kişi seferber oluyor. Baştan sonra çevirmesi, yazım hataları ve çeviri hataları için baştan sona test süreci vs. derken çok zaman ve emek isteyen bir iş. Böylesine emek ve zaman isteyen bir işe para istenmesi çok doğal bir şey.
Oyun şirketinin üstünden para kazanmış olmuyorlar mı?

Türkiye'de yaşıyoruz Avrupa ülkesinde değil. Bağış konulsa ben mümkün oldukça bağış atarım zaten. Zaten elime para çok kısıtlı imkanla geçiyor ve bu paranın bir bölümüyle oyun almak koyuyorken çeviri içinde ayrı para vermekte aynı şekilde koyuyor.

Kimseye ücretli yamaları zorla satmıyorlar. Serbest piyasa. İstediği fiyattan satabilirler. :D Fiyatları da uygun açıkçası. Normal bir yamaya 100 TL istemiyorlar. 20 TL'ye bir sürü oyunun yamasına erişebiliyorsun.
Aylık olarak erişebiliyorsun. Çalıştığım için ortalama 50 saat gameplay'i olan bir oyunu bitirmem 1 1.5 ayımı alıyor artık. Daha ucuza Gamepass vb. sistemler mevcut ki çeviriden daha fazla emek verilmiştir.

Aynen katılıyorum, eskiden gönüllü yapılırdı ve isteyen bağış atardı, şimdi adamlar işi oyunu yapan firmadan izinsiz ticarete döktüler, sorsan herkes korsana karşı ama firmadan izinsiz yapılan ve parayla satılan şeye karşı değilller :D
Ücretsiz yapınca otomatik izin alınmış mı oluyor? Kendinizle çelişiyorsunuz.

Yersiz bir isyan olmuş. Bir oyunun çevirisi için bir sürü kişi seferber oluyor. Baştan sonra çevirmesi, yazım hataları ve çeviri hataları için baştan sona test süreci vs. derken çok zaman ve emek isteyen bir iş. Böylesine emek ve zaman isteyen bir işe para istenmesi çok doğal bir şey.
Aynen öyle.

Yani bu tür pahalı, sistem gereksinimi yüksek oyunları oynatacak bilgisayara para var, oyuna da para var ama İngilizce yok. Bir zahmet öğrenin. B1-B2 seviyeyle bile oynadığımı hatırlıyorum 5-6 sene önce ve oyunları büyük çoğunlukla anlıyordum.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı