Ülkeme Üzülüyorum

Bugün bir Twitter'a gireyim dedim gördüğüm manzara;
saddsa.png

@Recep Baltaş Allah aşkına bu ülkeye ne oluyor vallahi anlamıyorum arkadaş vallahi halimiz hal değil ben bile izlerken deliriyorum böyle giderse yolumuz belli. Ulan hayvanlar böyle saldırmıyor.

Gidişli ve gelişli yol olan otobüs ve minibüslerin geçtiği cadde de oturuyorum. Karşıya geçmek için yaya yolu var ama ışık falan yok. Koymadılar. Oradan geçiyorsun ama kimse ne duruyor ne yol veriyor 🤠

Kısaca karşıdan karşıya geçerken dikkatli olun.

Bir kere de ışıklar da geçmeye çalışıyordum ama adamın teki durmadı ve kırmızı da geçti. Işık olsa bile kırmızı da durmadan devam eden çomarlar var😒

Hayat para varsa bile bu şekilde olmaya devam edecek, para sadece hayatın monotonluğunu bir süre ortadan kaldırıyor hepsi bu. Geciktiriyor diyelim, tatile gittin 10 gün sonra sıkılıp evini özlersin. Bir alışkanlık edindin mesela beyzbol; çok eğlendin ve sevdin, 1 sene sonra baymaya başlar ve başka uğraşlar ararsın. Bilgisayar oyunları, oynayamayan, PC'si kaldıramayan herkes o oyunlara bakarak iç çekiyor ama farkında değiller ki oynasalar 100 saatten sonra sıkılacaklar.

Bilgisayarımda oynamadığım oyun kalmadı yeni nesil olarak ve oyunlardan bi' hayli sıkıldım, benim oynadığım oyunları oynayacak sisteme sahip olmayan arkadaşlar sürekli "oyunlardan sıkılmam ben asla bi' Forza oynasam ahh" diyor mesela, ama en çok istediği oyunu da oynasa bir süre sonra sıkılacak sadece haberi yok. Hiç deneyim etmediği için bu durum ona imkansız gibi geliyor. Bunu çoğumuz yaşamıştır.

İnsanlar her daim sıkılır, bu yüzden gün geçtikçe daha farklı eğlence yöntemleri ortaya çıkıyor ve çıkmaya devam edecek. Burada konu ülkemizle ilgili değil yani, insanlık hali bu. Sadece paramız çok olmadığı için (olmayan kısım için söylüyorum) diğer ülkelere kıyasla daha çabuk beziyoruz, daha çabuk sıkılıyoruz hepsi bu, hayat herkese monoton yani.

Evet beyler bayanlar bu ara cidden kafam çok değişti etrafıma bakıyorum kimse mutlu değil insanlar tam anlamıyla yuvarlanıyorlar. 50 yaşlarında birini görüyorum adam üzgün sanki bıkmış usanmış bu insanlar sokakta gördüğüm rastgele insanlar. Evet her şeyden önce sağlımıza maddi manevi her şeye şükür ediyorum ancak insanlara bakıyorum sanki kimse ne yaptığını bilmiyor. Orta hallisi eski evde hayatta bir mal varlığı sanki bir amacı yok gibi yaşıyor. (Yanlış anlaşılmasın kesinlikle yadırgamıyorum)
Yaşıtım gençlerde hiç bir gelecek kaygısı yok, çok rahatlar. Ben hayatımda 5 milyar maaş alıp kirada oturup günü geçirmek istemiyorum, hayatın tadını çıkarmak istiyorum. Bunun için çabam var ama neden herkes bu kadar yorgun bitkin olmuş bilmiyorum. Evet maddi imkansızlıklar olabilir herhangi bir sıkıntısı olabilir kim olursa olsun ama böyle somurtgan üzgün olmaları beni bile endişelendiriyor. Üç gün sonra ben böyle yaşamak istemiyorum. Kısacası hem ülkem adına hem kendim adıma kaygılarım var ve evet kendimi geliştirmeye çalışıyorum. İngilizcem süper olmasa da karşımdakini rahatça anlıyorum. Fizik dışında sayısalım gayet iyi. Fiziğe de baştan başladım ve sınavıma 2 sene var çaba gösteriyorum ama insanlarda ne bir çabalama zevk alma hiç bir şey kalmamış sanki. Çıkıyorum dışarı insanlar özellikle 30-50 yaş arası insanlar bitmiş tükenmiş ilerde öyle bir duruma gelmekten korkuyorum. Evet hayat toz pembe değil gerçeklerin farkındayım ama bakıyorum yurt dışında yaşlısından gencine hayattan zevk alıyor bizde parası olan parasının zevkini çıkartıyor bunun sonu ne olur hiç bilmiyorum. Ama hislerime göre bu ülkede ne zaman olur bilmem ama çok ama çok kötü şeyler olacak. Ve bu yazıyı buraya kadar okuyan kişiye soruyorum bu işin sonunda ne olacak? Cidden görüşlerinizi çok merak ediyorum. Acaba sıkıntı bende mi diye düşünmüyor değilim.(Siyasi faktörlere girmeyelim yazsam yine çok uzardı.)
Sigara yak geç yav (mecaz).
Doğduğumuz an ölmedik çaresi yoksa yok.

Geri
Yukarı